GLZS Sadki wycofał się z rozgrywek. Co było "gwoździem do trumny"?

fot. archiwum
Kolejny klub piłkarski z powiatu nakielskiego nie był w stanie poradzić sobie ze słabnącym # zainteresowaniem grą w piłkę nożną wśród lokalnej społeczności. Po bardzo burzliwym okresie do nowego sezonu piłkarskiego na szczeblu bydgoskiej B – klasy nie przystąpi GLZS Sadki.
Ostatni okres nie jest najlepszy dla piłki nożnej w powiecie nakielskim. Po rezygnacji z gry Skry Paterek i Zorzy Ślesin do tego grona, co prawda nieco później, ale dołączył GLZS Sadki. Jest to o tyle niespodziewane, że w ostatnich dwóch sezonach, klub ten dysponował bardzo szeroką kadrą piłkarską, wyjeżdżał na obozy przygotowawcze, miał szereg sponsorów i funkcjonował można powiedzieć na poziomie półprofesjonalnym.
Niespodziewanie jednak gwoździem do trumny okazała się szeroko pojęta stabilność. Runda wiosenna minionych rozgrywek była początkiem problemów, które znalazły swój koniec w przerwie letniej pomiędzy kolejnym sezonem. Z posadą trenera pożegnał się Piotr Gruda, czego następstwem było pożegnanie z kadrą kilku piłkarzy. Zarząd klubu wobec potencjalnego konfliktu próbował temu przeciwdziałać, ale efekt był tego taki, że kolejni piłkarze zaczęli szukać sobie możliwości gry w klubach z okolicznych powiatów.
W związku z powyższym, decyzja klubu mogła być tylko jedna. Nie dysponując odpowiednią kadrą piłkarską, GLZS wycofał się z nadchodzących rozgrywek piłkarskich bydgoskiej B – klasy. Wobec tego, do grupy w której miał rywalizować sadkowski zespół przydzielono KS Brzozę.
Czytaj również
- Ostatni sprawdzian na świeżym powietrzu. Sparing w Sadkach
- Niepodległościowy Turniej Par Brydża Sportowego. Puchary pojechały do Kcyni
- Międzynarodowe zawody WARSAW CUP. Sukces zawodników klubu Yamabushi
- Miłośnicy darta zagrali w Tavernie. Kto został zwycięzcą Pucharu Polski?
- Triumf ŚDS Paterek! Rywalizacja dobiegła końca
Dodaj komentarz
"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.
(czytaj więcej)Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.
(czytaj więcej)Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.
(czytaj więcej)Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.
(czytaj więcej)
Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad
Kibic, w dniu 04-08-2022 23:04:55 napisał:
odpowiedz
Beniu, w dniu 05-08-2022 13:06:18 napisał:
odpowiedz
Kibic, w dniu 06-08-2022 14:57:26 napisał:
odpowiedz
Obserwator , w dniu 06-08-2022 15:00:38 napisał:
odpowiedz
Sadkowianin, w dniu 07-08-2022 14:02:58 napisał:
odpowiedz
Tata Sadkowicza, w dniu 08-08-2022 23:35:17 napisał:
odpowiedz
Brat sadkowicza, w dniu 08-08-2022 23:36:36 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!