Dziś mamy 18 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

09 maja 2018

Szkodniki w sadach. Co robić, aby zapobiegać robaczywieniu owoców?

fot. PIORiN

fot. PIORiN

W sadach i ogródkach działkowych zaczęły pojawiać się groźne szkodniki jabłoni i śliw. Mają one # bardzo duży wpływ na jakość plonów. Jest to owocówka jabłkóweczka i owocówka śliwkóweczka. Gąsienice tych owadów drążą korytarze wewnątrz owoców i zanieczyszczają je ciemnymi odchodami powodując tzw. robaczywienie owoców.

Aby zapobiec uszkodzeniu owoców trzeba te szkodniki zwalczać w każdym sezonie wegetacyjnym, na co szczególną uwagę nie tylko profesjonalnym sadownikom, ale i właścicielom ogródków działkowych zwraca Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy.

Zaleca się wykonywać zabiegi środkami ochrony roślin w odpowiednich terminach, które podawane są przez Oddziały Terenowe w Internetowym Systemie Sygnalizacji Agrofagów Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Istnieje możliwość samodzielnego monitorowania Strony Sygnalizacji, która dostępna jest pod adresem: https://piorin.gov.pl/sygn/php/rwoj.php?woj=BY

materiał: PIORiN

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Meble kuchenne
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Produkty instax
od 37,90PLN
Metkownice
od 179PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)