Dziś mamy 18 października 2019, piątek, imieniny obchodzą:

09 maja 2018

Szkodniki w sadach. Co robić, aby zapobiegać robaczywieniu owoców?

fot. PIORiN

fot. PIORiN

W sadach i ogródkach działkowych zaczęły pojawiać się groźne szkodniki jabłoni i śliw. Mają one # bardzo duży wpływ na jakość plonów. Jest to owocówka jabłkóweczka i owocówka śliwkóweczka. Gąsienice tych owadów drążą korytarze wewnątrz owoców i zanieczyszczają je ciemnymi odchodami powodując tzw. robaczywienie owoców.

Aby zapobiec uszkodzeniu owoców trzeba te szkodniki zwalczać w każdym sezonie wegetacyjnym, na co szczególną uwagę nie tylko profesjonalnym sadownikom, ale i właścicielom ogródków działkowych zwraca Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy.

Zaleca się wykonywać zabiegi środkami ochrony roślin w odpowiednich terminach, które podawane są przez Oddziały Terenowe w Internetowym Systemie Sygnalizacji Agrofagów Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Istnieje możliwość samodzielnego monitorowania Strony Sygnalizacji, która dostępna jest pod adresem: https://piorin.gov.pl/sygn/php/rwoj.php?woj=BY

materiał: PIORiN

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Nowoczesny styl
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Masaż leczniczy
Zabieg parafinowy
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Meble łazienkowe
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)