Dziś mamy 17 października 2018, środa, imieniny obchodzą:
10 stycznia 2018

Gminny Program Przeciwdziałania Narkomanii przyjęty. Co zakłada?

fot. arch.

fot. arch.

Podczas grudniowej sesji Rady Gminy Sadki uchwalono Gminny Program #Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Sadki na 2018 rok.

- Narkotyki spowszechniały. To już nie temat tabu. Według specjalistów blisko połowa nastolatków i młodzieży wie, gdzie i u kogo może kupić psychoaktywne używki. Jak najbardziej narażone na sięgnięcie po narkotyk wymienia się osoby, które cechuje brak pewności siebie oraz brak takich umiejętności jak asertywność, konstruktywne radzenie sobie z sytuacjami trudnymi, rozwiązywania konfliktów, konstruktywne spędzanie czasu wolnego – czytamy w uchwale.

Z badań opublikowanych ostatnio przez Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków wynika, że młodzi Polacy są liderami w spożyciu marihuany i haszyszu. Poem są lekarstwa uspokajające połykane w dużych dawkach. Na końcu są tanie, ale też i najbardziej niebezpieczne dla zdrowia i życia dopalacze.

Ustalając cele i działania programu Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wzięła pod uwagę skalę i zakres problemów związanych z płaszczyzną przeciwdziałania problemowi narkomanii w gminie Sadki. Z informacji ze szkół działających na terenie gminy wynika, iż nie występuje wśród dzieci i młodzieży palący problem uzależnienia od narkotyków.

Zadania programu finansowane będą ze środków pochodzących z opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Zaplanowano m.in. zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych, zlecenie realizacji zadań szkołom i placówkom oświatowym z terenu gminy, prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej, edukacyjnej i szkoleniowej w zakresie rozwiązywania problemów narkomanii.

Program zostało przyjęty podczas ostatniej sesji Rady Gminy w 2017 roku.

Oceń artykuł: 0 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (8)

    max, w dniu 10-01-2018 20:15:21 napisał:

    To zdjęcie było robione krzesłem , czy fotograf jeszcze dochodzi do siebie po Sylwestrze ?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Modne aranżacje
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
Stół rozkładany + 6 krzeseł
STOLIKI NOCNE
Botox zmarszczki lwie
Meble pokojowe
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
PÓŁKI
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)