Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

18 listopada 2022

Gra edukacyjna "Droga do niepodległości". Nauka przez zabawę

fot. powierzone

fot. powierzone

W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości w całym kraju organizowane były różne wydarzenia i imprezy#, mające zarówno charakter religijny, polityczny, podniosły, jak i sportowy i rozrywkowy.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu również w niezwykle kreatywny sposób włączył się w obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Już w środę w Szkole zorganizowano i przeprowadzono grę edukacyjną pt. "Droga do niepodległości", której celem było przybliżenie uczniom okresu walki o niepodległość i postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego. W rywalizacji wzięli udział reprezentanci wszystkich klas (zespoły 3 osobowe), którzy po odwiedzeniu poszczególnych stanowisk rozmieszczonych na terenie całej szkoły i po wykonaniu szeregu zadań oraz konkurencji sprawnościowych otrzymywali punkty.

Decydowały one o konkretnych miejscach na podium, na których stanęli:

klasa III technikum weterynarii - I miejsce,
klasa I technikum architektury krajobrazu - II miejsce,
klasa III technikum rolniczego - III miejsce.

Inicjatorami i organizatorami wydarzenia byli nauczyciele: Olga Juchacz, Olga Cegielska, Marek Jackiewicz, a także uczniowie z klasy I technikum architektury krajobrazu.

Przy tej okazji rozstrzygnięto również konkurs plastyczny pt. "Witos bohater nie z tej ziemi" zorganizowany we współpracy Samorządu Szkolnego z Biblioteką, którego c elem było ukazanie współczesnych impresji na temat patrona szkoły. Laureatkami zostały:

Katarzyna Karpińska z klasy II technikum architektury krajobrazu I miejsce
Aleksandra Tomaszewska z klasy I technikum architektury krajobrazu II miejsce
Julia Cabaj z klasy II technikum architektury krajobrazu III miejsce.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, zarówno szkolnych jak i artystycznych.

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w ZSCKR w Samostrzelu połączyły naukę i wychowanie patriotyczne z zabawą, obfitowały w dobry humor, zarażały entuzjazmem, a wszystkiemu przyświecały zasady zdrowej rywalizacji i poszanowania drugiego człowieka.

Młodzi ludzie mieli okazję przypomnieć sobie tematykę dotyczącą walk o niepodległość Polski oraz w sposób kreatywny, z dużą dozą naturalności i pozytywnych emocji uczcić rocznicę.

Materiał: Olga Cegielska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)