Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2019

IV Streetball w Staszicu. Nie brakowało sportowych emocji

fot. pow.

fot. pow.

Dnia 29 maja 2019 roku na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych # im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyły się IV Międzyszkolne Mistrzostwa o Puchar Dyrektora w koszykówce chłopców “Streetball”.

Przed pierwszymi meczami nauczyciel wychowania fizycznego Michał Stachowski przywitał wszystkie drużyny i dokonał oficjalnego otwarcia zawodów.

Do rozgrywek przystąpiły cztery drużyny: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu wraz z opiekunem Andrzejem Nowickim, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego z Krzysztofem Gillem, I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego z Maciejem Janke oraz gospodarz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica z Michałem Stachowskim.

Grano systemem "każdy z każdym" do 16 punktów. Drużyny składały się z 3 zawodników z jednym rezerwowym. Przed ostatnim meczem podczas przerwy przeprowadzono Konkurs Rzutów za 3 pkt. w którym nie zabrakło emocji. Poniżej przedstawiamy kolejność rozgrywanych meczów, ogólną klasyfikację rozgrywek i wyniki konkursu "trójek".

Wyniki:
I LO Nakło – ZSP Staszic 16:9
ZSŻŚ Nakło – ZSP Lubaszcz 16:6
ZSŻŚ Nakło – ZSP Staszic 15:16
I LO Nakło – ZSP Lubaszcz 17:5
ZSP Staszic – ZSP Lubaszcz 16:5
ZSŻŚ Nakło – I LO Nakło 12:16

Końcowa Klasyfikacja:
1. I LO Nakło
2. ZSP Staszic Nakło
3. ZSŻŚ Nakło
4. ZSP Lubaszcz

Do konkursu przystąpili wszyscy chętni zawodnicy. Każdy z zapisanych wykonywał trzy rzuty do kosza sprzed linii rzutów za 3 pkt. Po pierwszej kolejce przeprowadzono dogrywkę, w której wyłoniono najlepszego rzucającego - Wojciecha Balcer z ZSP Staszic. Drużyny otrzymały z rąk Wicedyrektor Magdaleny Gapińskiej okolicznościowe puchary i pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy za przybycie i widzimy się za rok!

Organizatorem i sędzią zawodów był Michał Stachowski.

materiał: Michał Stachowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)