Ich poezja zachwyciła jury. Są finalistami konkursu poetyckiego

fot. Agnieszka Andrzejewska, Zespół Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu
Trzech uczniów naszej szkoły odniosło wyjątkowy # sukces, zostając finalistami IX Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Radość pisania”, którego organizatorem było IV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Młodzi poeci, Wiktoria Dominiak z klasy 1a, Natalia Zdanowicz kl.1a oraz Kacper Plewa z klasy 2c, nie tylko napisali poruszające wiersze, ale także mieli zaszczyt osobiście zaprezentować swoje utwory podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się w siedzibie liceum.
Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem – nadesłano aż 117 wierszy z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Spośród nich do finału zakwalifikowano 36 najlepszych utworów. To właśnie w tym gronie znaleźli się uczniowie Łokietka, udowadniając, że talent literacki i wrażliwość artystyczna nie są zarezerwowane wyłącznie dla szkół ogólnokształcących.
Ich poezja zachwyciła jury. Odwaga i zaangażowanie, z jakimi zaprezentowali swoje utwory, zasługują na najwyższe uznanie i są dowodem na to, że pasja i ciężka praca przynoszą piękne owoce.
Składamy serdeczne podziękowania opiekunowi uczniów, pani Agnieszce Andrzejewskiej za pasję, poświęcony czas i serce włożone w rozwijanie talentów młodych ludzi.
Finaliści stali się nie tylko dumą szkoły, ale również inspiracją dla swoich rówieśników – pokazali, że warto rozwijać swoje zainteresowania, przekraczać własne granice i nie bać się marzyć. Gratulujemy im tego niezwykłego osiągnięcia i życzymy Wiktorii, Natalii i Kacprowi kolejnych sukcesów – zarówno literackich, jak i zawodowych.
materiał: Beata Stasinowska, Zespół Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria















Czytaj również
- Ekonomiczny sukces uczennicy. Joanna finalistką konkursu
- III Licealny Konkurs Wiedzy o Atmosferze. Jagoda Jóźwicka zwyciężczynią
- Zwiedzili Gdynię i Gdańsk. Były "morskie" atrakcje
- Nowa pracownia matematyczna. Inwestycja w Przyszłość Uczniów
- "Cztery żywioły". X edycja konkursu przyrodniczo-ekologicznego
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)