Dziś mamy 16 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

07 lipca 2022

Internetowi handlarze podróbkami złapani przez KAS. Wartość zatrzymanego towaru to 10 mln zł

fot. pow.

fot. pow.

Kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)# przejęła 10 tys. szt. podrobionych towarów, oznaczonych znakami znanych marek. Zatrzymani handlarze oferowali podróbki za pośrednictwem portalu społecznościowego. Wartość zatrzymanego towaru to 10 mln zł.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej sprawdzili aktywność handlową nadawcy zatrzymanej w Bydgoszczy przesyłki kurierskiej. Ustalili, że prowadzi on transmisje sprzedażowe online podrobionych towarów za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Zatrzymanie podczas nadawania przesyłek
Funkcjonariusze z KAS przeszukali miejsca realizacji transakcji oraz nadawania przesyłek z podróbkami. Podczas kontroli, w Radomiu i okolicach, zatrzymano także inne osoby, które trudniły się tym samym procederem. Część podrabianych towarów, gotowych do wysyłki, KAS przejęła w punkcie dystrybucyjnym jednej z firm kurierskich w Radomiu.

KAS zabezpieczyła 10 tys. szt. podrabianych towarów - odzieży, obuwia, zegarków i innych wyrobów galanteryjnych, a także blisko 5 tys. szt. naklejek z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Sześć osób z zarzutami
Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz Południe przedstawiła sześciu osobom zarzuty wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Jak rozpoznać podróbki
1. Cena – oferowane podróbki są z reguły w niższych, „atrakcyjnych” cenach.
2. Jakość – jakość i wykończenie podrabianych towarów często pozostawia wiele do życzenia.
3. Miejsce/sposób nabycia – podróbki oferowane są najczęściej na stoiskach, bazarach i przez internet.
4. Zakres oferty – dostępne są całe rozmiarówki i kolorystyka, ale czas dostawy jest długi (ponad 20 dni). Sprzedawca oferuje duże rabaty przy kupnie większej ilości towaru.
5. Kontakt z klientem – brak telefonu kontaktowego, gdy siedziba sprzedawcy znajduje się poza Polską. Brak możliwości zwrotu towaru i informacji jak tego dokonać (brak formularzy z adresem do wysyłki).

Niebezpieczne towary
KAS przeciwdziała sprzedaży podrabianych towarów. W ten sposób wspiera uczciwych przedsiębiorców, dba o prawa twórców i chroni konsumentów. Podróbki nie spełniają norm jakości i mogą być niebezpieczne dla zdrowia użytkowników.

Materiał: Kinga Błaszczyńska / Rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    rolnik, w dniu 07-07-2022 13:23:51 napisał:

    k a s niech sie zajmie kowrem

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)