Dziś mamy 1 grudnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

22 lipca 2018

Inwestycje na terenie gminy. Co udało się wykonać w pierwszym półroczu?

fot. archiwum

fot. archiwum

Podczas ostatniej przed wakacjami sesji, sadkowscy rajcy wysłuchali sprawozdania #ze zrealizowanych w pierwszej połowie roku inwestycji.

W sumie, w tegorocznym budżecie na zadania inwestycyjne zapisano nieco ponad 2 mln 700 tys. zł, spora część z tych pieniędzy nie powędruje jednak na nowe zadania, a na spłatę kilku odcinków gminnych dróg zmodernizowanych za kadencji wójta Zygmunta Gliszczyńskiego.

Co udało się wykonać w pierwszej połowie roku? - W I półroczu 2018 roku wykonano drobne prace inwestycyjne tj. ułożono kostkę brukową na cmentarzu w Sadkach, w Przedszkolu Dobre Ludki oraz naprawiono nawierzchnię na ulicy Brzezińskiego w Sadkach. W czerwcu rozpoczęto także układanie kostki brukowej w celu budowy zatoczki autobusowej w miejscowości Dębionek Formoza. W lutym rozpoczęto remont budynku w Dębionku Formozie z przeznaczeniem na świetlicę profilaktyczną, odmalowano świetlice wiejskie w Łodzi i Liszkówku, zlecono wycinkę drzew przy drogach gminnych, zlecono przekruszenie gruzu składowanego na placu przy Orliku, naprawiono równiarkę drogową, ogłoszono przetarg na zakup równiarki - poinformowała Michalina Zygmunt.

Część inwestycji wykonana została z funduszy sołeckich. Większe rozpoczną się w drugim półroczu np. remont drogi Radzicz-Dębionek.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -8 (22)

  Sadkowianin Jeden, w dniu 22-07-2018 13:27:47 napisał:

  inwestycje?

  odpowiedz

  • 14 (28)

  Rrrrŕ, w dniu 22-07-2018 14:33:23 napisał:

  Wielkie brawa dla Pana Wójta. Pięknieją wsie w naszej gminie, a mieszkańcy mogą korzystać z modernizowanych na bieźąco dróg i chodników.

  odpowiedz

  • -10 (16)

  Radzicz, w dniu 23-07-2018 14:39:43 napisał:

  Wstyd, pani M. to mają być inwestycje? Czy pani wie czym zajmuje się ten dział w którym pani pracuje?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Budowa hal
Konstrukcje stalowe
Ramki ślubne
39,90PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)