Dziś mamy 5 grudnia 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

05 października 2021

Jak będzie wyglądał świat po pandemii? Konkurs plastyczny dla uczniów

fot. UM w Łobżenicy

fot. UM w Łobżenicy

W czwartkowy wieczór, 30 września br., w Galerii na# Starym Rynku w Ujściu odbyło się ogłoszenie wyników Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. „Jeszcze będzie przepięknie-świat po pandemii”. Konkurs został zorganizowany przez Ujski Dom Kultury i Starostwo Powiatowe w Pile w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III i IV -VIII oraz kategoria open.

Do tego konkursu uczniów Szkołu Podstawowej w Łobżenicy nie trzeba było długo namawiać, spora grupa przystąpiła z wielką ochotą i mnóstwem pomysłów. Ujęcie tematu w plastycznych pracach było bardzo ciekawe, zajmujące i różnorodne. Uczniowie mieli okazję przedstawić swoje interpretacje i wizje „świata” po pandemii.

Na konkurs plastyczny z powiatu pilskiego napłynęły 73 prace plastyczne w trzech kategoriach. Można je było podziwiać osobiście w galerii Domu Kultury w Ujściu, gdyż zaproszone na galę finałową uczennice: Patrycja Stuba z klasy Ia, Wiktoria Suszyńska z klasy IVc i Zuzanna Łassa z klasy VIIIc wraz z rodzicami i nauczycielką plastyki Lucyną Pufal udały się na ogłoszenie wyników i wernisaż wystawy pokonkursowej.

Radość uczestników była ogromna, tymbardziej że wymienione uczennice wykonały swoje prace plastyczne na najwyższym poziomie i w opinii artystów plastyków z Pilskiego Biura Wystaw Artystycznych spotkały się z uznaniem, i wysokimi notami.

Jury w trzech kategoriach wiekowych wyłoniło sześciu zwycięzców. W kategorii klas I-III drugie miejsce zajęła Patrycja Stuba, podopieczna pani Zofii Łapińskiej-Sobieszczyk, natomiast w kategorii klas IV-VIII pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Suszyńska, a drugie miejsce przypadło Zuzannie Łassa, podopiecznym pani Lucyny Pufal.

Laureatki konkursu otrzymały bardzo atrakcyjne nagrody.

Uczennicom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie plastyki.

Materiał: UM w Łobżenicy 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pieczarki
6,99PLN
Olej Kujawski
8,99PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)