Dziś mamy 4 kwietnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

23 marca 2020

Jak działają służby? List zakażonego koronawirusem

Do redakcji wpłynął list, jedynego jak do tej pory mieszkańca naszego powiatu, u którego stwierdzono koronawirusa. Czy możemy czuć się bezpieczni?# Czy w takich chwilach otoczą nas opieką kompetentni ludzie? Czy społeczność, w której żyjemy wykaże chociaż trochę empatii i zrozumienia? Poniżej zamieszczamy nadesłany list w całości.


„Do Włoch wyjechałem wraz z trzema kolegami 21 lutego. Wybuch epidemii zaskoczył nas na miejscu, o czym dowiedzieliśmy się od rodzin, w niedzielę rano, tj. 23 lutego. Przewoźnik nie zamierzał skracać pobytu, a my z 50-kilogramowym bagażem byliśmy skazani na niego. Wróciliśmy do domu 1 marca. W czasie pobytu spędziliśmy 10 dni w jednym pokoju, gdzie jedliśmy przy wspólnym stole, z tych samych naczyń, używaliśmy tej samej łazienki i toalety. Po powrocie zostaliśmy objęci 14 dniową izolacją domową. Z mojej rodziny tylko mnie nią objęto. Decyzja sanepidu nie obejmowała kwarantanną ani żony, ani syna. Żona i syn mieli normalnie funkcjonować. Z własnej dyscypliny pozostaliśmy jednak wszyscy w domu. W środę, przed końcem izolacji dzwoniłem do Pani dyrektor sanepidu w Nakle z pytaniem, czy będę miał zrobione badania, czy otrzymam zaświadczenie, czy mogę w poniedziałek wrócić do pracy? Pani odpowiedziała, że nie ma żadnych przeciwwskazań i mam wracać do pracy, a testów nie będę miał robionych i nie otrzymam żadnych zaświadczeń. Moim kolegom Pani dyrektor także zakończyła izolację 15 marca, mimo braku wyniku testów. O wynikach badań dowiedzieli się 18 marca w południe. Pragnę podkreślić, że nie miałem żadnych objawów jakiejkolwiek infekcji.

W sobotę dostałem wiadomość ze stacji epidemiologicznej, że jednak będą miał pobierany materiał do badań, dziś lub jutro tj.15 marca, czyli w ostatni dzień izolacji. Wiedziałem z mediów, że na wyniki czeka się 2-3 dni. Spytałem, czy w poniedziałek mogę iść do pracy bez wyników badania? Okazało się, że nie ma to znaczenia, bo po czternastu dniach izolacji, jestem uważany za zdrowego. Otrzymałem odpowiedź: - nie ma przeciwwskazań, proszę iść do pracy. Zapytałem znowu - może lepiej poczekać aż będą wyniki badań? Odpowiedź brzmiała: - Brak podstaw. Badanie wykonano mi późnym wieczorem około godziny 23 w sobotę tj. 14 marca. Sposób pobierania próbek budził moje obawy. Ekipa weszła do domu bez testerów, później w mojej obecności spierali się między sobą czy tester jest czysty czy brudny. Korzystając z budzącego wątpliwości testera, pobrano mi nim materiał do badań.

Nie mam pretensji do ekipy pobierającej, jest nawał pracy, byli zmęczeni i ich zachowanie jest dla mnie zrozumiałe. Zapytałem ich, kiedy będą wyniki? Otrzymałem odpowiedź, że za dwa, trzy dni. Na pytanie, o moją obawę, czy mogę iść w poniedziałek do pracy, bez otrzymania wyników, uzyskałem odpowiedź, iż nie ma żadnych przeciwwskazań.

W poniedziałek 16 marca, czyli po zakończonej izolacji, której termin upłynął 15 marca poszedłem rano do wiejskiego sklepu, a później do pracy. Czułem się świetnie. Wieczorem o 22 dostałem telefon od Szanownej Pani Dyrektor z sanepidu, że mam pozytywny wynik badań i od 17 marca jestem ponownie objęty 14 dniową kwarantanną - tym razem z całą rodziną.

Ja się nie ukrywałem. Około godziny 10 rano, powiadomiłem wszystkich moich sąsiadów z ulicy, że jestem chory, by oni i ich dzieci powstrzymali się od odwiedzin. Zamknąłem bramę i furtkę. Dla mnie i mojej rodziny rozpoczął się koszmar.

17 marca na portalu nakło24 ukazał się artykuł o pierwszym przypadku koronawirusa w powiecie nakielskim. Wpisy jakie zaczęły się pojawiać pod artykułem, to... Boże daj siły!  Jestem uważany za drania i s..........., który w czasie kwarantanny wyszedł z domu i narażał ludzi na utratę zdrowia i życia. Kategorycznie się z tym nie zgadzam!!!

Dziękuję za tych kilka dających otuchę wpisów, dzięki którym człowiek zapomina o tym g….. . Kochani, Wspaniali i Cudowni Sąsiedzi z naszej ulicy, co my byśmy bez Was zrobili - dzięki, pa.

Pani Krysiu, ja i moi najbliżsi - prawdopodobnie niedługo wielu innych, potrzebujemy Pani wsparcia! Przecież nie głaszcze się tylko tych owieczek, które głośno beczą! Widocznie są zdrowe i z pewnością sobie poradzą.

Dzisiaj mija szósta doba, odkąd moja rodzina jest na kwarantannie. Nikt z sanepidu nie dzwoni, nie pyta o zdrowie, nie rozmawia o ewentualnych badaniach. Do dzisiaj nie dostarczono mi na piśmie ani emailem potwierdzenia wyniku przeprowadzonego badania.

Zdecydowałem się to wszystko opisać, nie po to żeby się komukolwiek tłumaczyć, tylko aby wyjaśnić moją obecność 16 marca wśród znajomych, mieszkańców gminy i sołectwa.

Nie wstydzę się, że zachorowałem!!! I nie będę nikogo za to przepraszać”.


Sieracki Janusz

Oceń artykuł: 587 47

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (152) Zgłoś naruszenie zasad

  • 59 (75)

  Była Nakielanka, w dniu 22-03-2020 22:46:54 napisał:

  Bardzo dobrze Pan napisał. Proszę nie przejmować się mentalnością nakielską. Mieszkańcy są bardzo dalecy od wszelkich pozytywnych zachowań. Dużo zdrówka!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 50 (60)

  ZNak, w dniu 22-03-2020 22:52:50 napisał:

  Współczuję sytuacji. A trollami internetowymi proszę się nie przejmować. Zawsze się tacy hejterzy znajdą. W ostateczności można ich wyśledzić. Podejrzewam, że wystarczy złożyć odpowiedni wniosek na policję.

  odpowiedz

  • 39 (49)

  nakielanin, w dniu 22-03-2020 23:11:25 napisał:

  To teraz zaczynam się bać skoro to tak działa.

  odpowiedz

  • 45 (53)

  SARS#3, w dniu 22-03-2020 23:23:09 napisał:

  Przez dziesiątki lat utrzymujemy te instytucje. W sytuacjach kryzysowych jak są potrzebni to jest jak jest. Powodzenia Panie Januszu

  odpowiedz

  • 47 (55)

  ???, w dniu 22-03-2020 23:36:12 napisał:

  Mają jednego z koronawirusem i nawet nie zapytali jak się czuje? A co zrobią jak nie daj Bóg będą ich setki? No cóż przemęczona budżetówka.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 40 (46)

  P, w dniu 22-03-2020 23:36:20 napisał:

  Dużo zdrowia dla Państwa.

  odpowiedz

  • 27 (33)

  Sołtys, w dniu 23-03-2020 01:47:59 napisał:

  Zdrówka dla Pana i rodziny.To straszne jak sanepid se zachował.Skoro nie potrafili sie zachowac przy jednym przypadku to co dalej??a może już nie ma testów.W telewizji wszystko ładnie mowi Prezydent i Minister Szumowski ale tak na prawde w szpitalach jest źle.Bardzo źle.

  odpowiedz

  • 18 (32)

  k, w dniu 23-03-2020 05:51:52 napisał:

  Brawa dla Pana za postawę a jak działa system opieki to wszyscy wiemy.System jest niewydolny,nieprzygotowany. Tak , przeżyją tylko najsilniejsi. Stąd jest właśnie kwarantanna bo państwo nie ma jak nas leczyć , po prostu.

  odpowiedz

  • 20 (30)

  Bat., w dniu 23-03-2020 06:27:20 napisał:

  Wszystkiego dobrego i dużo zdrowia. Będzie dobrze. Bardzo dziękuję za ten list. Pozdrawiam.

  odpowiedz

  • 26 (30)

  nakielanin, w dniu 23-03-2020 06:40:38 napisał:

  To się sanepid nie popisał... Wstyd. Proszę się nie przejmowac komentarzami, ludzie nie znają sytuacji a oskarzaja i plotkują. Dużo zdrowia!

  odpowiedz

  • 19 (23)

  Bronek, w dniu 23-03-2020 06:55:32 napisał:

  Przez taki hejt jakiego doświadczył ten pan nie dziwcie sie że zakażeni bedą kryc to że są chorzy

  odpowiedz

  • 18 (22)

  Marcelka, w dniu 23-03-2020 07:09:04 napisał:

  Świat zwariował i pomijając już działania sanepidu co jest parodia muszę wyrazić swoje oburzenie do zachowania się ludzi tak!,ludzi jak to dumnie brzmi ...a jak czasami pokazuje że bycie człowiekiem to wstyd!!teraz ktoś kto zachoruje jest wystawiany na opinie głupie komentarze prawie lincz !!co z Wami jest ludu ciemny !!teraz właśnie wychodzi kto kim jest ..dla mnie zarażona jest większość głupota..ciemnota i brakiem empatii ..pomagajmy sobie okażmy troskę i zrozumienie a nawet pomoc w tych trudnych chwilach .. brawo dla tych co okazali dobre serce byle więcej takich ..i zapamiętajcie ci co tak łatwo osądzajcie innych ..bycie człowiekiem nie oznacza tylko chodzenie na dwóch kończynach ...Marcelka

  odpowiedz

  • 30 (40)

  Waldemar, w dniu 23-03-2020 07:23:30 napisał:

  Do autora listu: Jak Pan zapewne zauważył pod pańskim listem przynajmniej do czasu mojego wpisu nie znalazł się ani jeden negatywny komentarz. Mam nadzieję, że każdy kto na Pana przelał nieuzasadnioną krytykę gryzie się dzisiaj w język i żałuje swojego zachowania. Życzę Panu i najbliższym dużo zdrowia i wytrwałości w tym trudnym czasie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (39)

  M., w dniu 23-03-2020 07:32:37 napisał:

  To potwierdza że państwo jest papierowe , kiedyś było tekturowe.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 17 (37)

  Mamuśka , w dniu 23-03-2020 07:43:33 napisał:

  Panie Januszu brawo za odwagę,w końcu ktoś głośno powiedział jak naprawdę wygląda"kwarantanna",Specjaliści wypowiadają się;że dzwonią dwa razy dziennie i pytają o samopoczucie i temperaturę,odbierają śmieci (w specjalnie do tego przeznaczonych workach),policja sprawdza czy siedzą w domach,..itd.Ciekawe jakim cudem dowiadują się ,że ktoś wyszedł,pewnie tylko przez domowy.Wcześniej cenzura komunistyczna,a teraz co pic na wodę fotomontaż ,byle się pokazać przed wyborami.Oj tylko współczuć chorym.Dużo zdrówka życzę wszystkim.

  odpowiedz

  • 8 (52)

  obserwator, w dniu 23-03-2020 07:49:55 napisał:

  Jak wszędzie zdarzają się nieodpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach. Tak jak pani w sanepidzie, czy pani dyrektor szpitala, gdzie niedawno zmarł pacjent, który nie doczekał się badań! Później zwala się na rząd, że sobie nie radzi. Tym co mają wyobraźnie niech sobie wyobrażą co zrobiłaby platforma gdyby wygrała wybory i wpuściła do polski tysiące czy setki tysięcy afrykańskiej czarnej dziczy,dodatkowo ze swoimi chorobami.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -24 (68)

  tola, w dniu 23-03-2020 07:52:11 napisał:

  Czy ten wirus, to nie jest znak z niebios by nie odwracać się od Boga!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (4)
  • 14 (18)

  Ala, w dniu 23-03-2020 07:55:48 napisał:

  Dużo zdrówka dlaPanairaz siły. Pozdrawiam.

  odpowiedz

  • 16 (62)

  Konstytucja, w dniu 23-03-2020 08:17:49 napisał:

  W telewizji tak to ładnie wygląda. Propaganda pisowska nie zna granic. Po trupach do celu. Testów nie robią, bo raz nie mili kasy na kupienie testów a dwa wyniki popsułyby ta idylle. Jazdy na kwarantannie powinien mieć zrobiony test i służba zdrowia codziennie powinna być badana. Poczytajcie ile jest właśnie takich apeli jak tego Pana, jak ludzie dzwonią do sanepidu a są odsyłani z kwitkiem. Niestety jak to się skończy stołek powinno stracić wielu ludzi.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (4)
  • 36 (40)

  ALGIZ, w dniu 23-03-2020 08:33:41 napisał:

  Proszę nie zostawiać tej sprawy, powiadomić odpowiednie służby pod które podlega nakielski Sanepid, mam nadzieję, że zostana wyciągnięte odpowiednie konsekwencje zawodowe wobec Pani kierownik nakielskiego sanepidu

  odpowiedz

  • 21 (29)

  Kk, w dniu 23-03-2020 08:37:37 napisał:

  Proszę Pana głowa do góry i duzo zdrówka! Myślę że co drugi z nas jest chory dowiemy się jak przyjdzie komuś umierać, bo prędzej testów nie zrobią...... statystyki

  odpowiedz

  • -2 (60)

  Jkm, w dniu 23-03-2020 08:50:13 napisał:

  A co ma ztym PiS wspólnego? Sanepid powołują lokalne władze a to czerwoni od wielu pokoleń. W Nakle we wszystkich urzędachh tak jest. Tam jeszce komuna ciągle żywa tak jak w Misiu u Barei "Nie mamy pańskiego płaszcza i co mi pan zrobisz?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (4)
  • -1 (21)

  Jj, w dniu 23-03-2020 09:26:13 napisał:

  Dokładnie nie wstydźmy się choroby. Ani nie wyżywajmy się na osobach które pracują w służbach tj pogotowie, policja, straż miejska, strażacy. Oni naprawdę chcą pomoc inaczej poszliby na zwnienie lekarskie. Bardzo mądry list. Obwiniac nam już trzeba tzw kierownictwo tylko pytanie ile oni mogą w tym chaosie. Zdrowia życzę

  odpowiedz

  • 22 (26)

  nina, w dniu 23-03-2020 09:36:38 napisał:

  Niekompetencja urzędników"bije po oczach"!!! A co na to starosta? Mając jeden przypadek w powiecie i nie zainteresować się jak się ten Pan czuje?! A zadzwonić anonimowo,że u sąsiada w sklepie widziało się karalucha,to będą w 3 minuty!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 21 (33)

  kora, w dniu 23-03-2020 09:52:29 napisał:

  Ale to samorząd lokalny ma obowiązek zająć się takimi osobami, co zresztą było też opisywane na tym portalu. Przestańcie więc wyzywać na władze krajowe - nie ich wina, że lokalny Sanepid, Straż Miejska, urzędnicy nie zaopiekowali się należycie tym panem.

  odpowiedz

  • 8 (14)

  Cztelnik, w dniu 23-03-2020 09:58:54 napisał:

  Takich przypadków jak Pan zostawionych samym sobie jest na pewno bardzo dużo.

  odpowiedz

  • 13 (21)

  Agnes1367, w dniu 23-03-2020 10:01:23 napisał:

  Dziadostwo!!! Ledwo pierwszy przypadek i już takie akcje. Nie moge tego zrozumieć, mąż wraca z Włoch, siedzi na kwarantannie, czekając czy choroba się pojawi, czy zrobią test, a żona mieszajaca z nim, funkcjonująca razem w domu, chodzi do pracy, robi zakupy itd?! No ludzie...logicznym byłoby wsadzić na kwarantannę cała rodzinę. I teraz okazało się, że ten Pan był chory, i co? a jeśli zaraził żonę? No to za parę dni pół okolicy będzie chorować. To były ledwo 4 osoby w powiecie, tak ciężko było zrobić wyniki, zachować wszystkie środki ostrożności i upewnić się ze wszystko jest jak trzeba i że zdrowych ludzi odsyła się do pracy?? Ten sanepid to bym pozwala normalnie. Co będzie jeśli przypadków zachorowań będzie więcej? Chyba zabija się własną ręka.

  odpowiedz

  • 27 (35)

  Rer, w dniu 23-03-2020 10:02:17 napisał:

  Za taką decyzję Pani dyrektor od sanepidu powinna brać odpowiedzialność ...

  odpowiedz

  • 5 (13)

  trzeciewniczanka, w dniu 23-03-2020 10:12:05 napisał:

  Prosze wierzyc p Januszu ze sa sluzby ktore podziwiaja i doceniaja Pana postawe jako zarazonego jako wzor do nasladowania

  odpowiedz

  • 3 (11)

  bakteria, w dniu 23-03-2020 10:19:20 napisał:

  Ależ oczywiście, że bierze odpowiedzialność, która jednak jak zwykle rozpłynie się w gąszczu kombinacji kolesi.

  odpowiedz

  • -5 (13)

  TerSzczep, w dniu 23-03-2020 10:24:45 napisał:

  Będziemy pamiętać o Panu i całej rodzinie w modlitwie. Pozdrawiamy

  odpowiedz

  • 5 (15)

  Michał, w dniu 23-03-2020 10:51:37 napisał:

  Życzę dużo zdrowia i wytrwałości dla Pana i całej rodziny. Proszę się nie przejmować tym, co ludzie piszą. Każdy jest bohaterem, bo jest anonimowy, niestety ale taka nasza mentalność. Pani z sanepidu powinna ponieść konsekwencje swoich decyzji/działań. Pozdrawiam

  odpowiedz

  • 3 (19)

  Tyle, w dniu 23-03-2020 10:54:03 napisał:

  Nie do końca pan żeś napisał prawdę wiem coś innego na ten temat ,a tak poza tym życzę zdrowia .

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 9 (19)

  Nakielanka, w dniu 23-03-2020 10:59:59 napisał:

  Sanepid sprawdza się w czasach spokoju i nicnierobienia. Jak się zaczyna coś dziać to już nie dają rady. Dupki do stoleczkow przyrosły.

  odpowiedz

  • 2 (10)

  krwiopijca, w dniu 23-03-2020 11:05:45 napisał:

  Przykra sytuacja spotkała autora listu oraz jego rodzinę.Z opisywanej sytuacji można wyciągnąć w późniejszym czasem konsekwencje od osób przydzielonych do zadań w czasie zachorowań lub podejrzeń o zachorowanie. (bardziej bym to nazwał nosiciela a nie chorego) Życzę zdrowia.I się nie przejmować hejtem na portalu bo ten portal to szmatławiec od dłuższego czasu.Prosiłem nie raz żeby pod niektórymi artykułami zablokowano komentarze to nie zrobiono tego,bo sama redakcja jest nastawiona na aferę.Aby uniknąć chamskich komentarzy wystarczy uruchomić system przed dodaniem komentarza zalogować się do np.facebooka.i pozamiatane. Nawiązując dalej do komentarzy i tych wszystkich dobrych rad co to ja bym nie zrobił gdybym to ja zachorował,że bym zgłosił to dalej i tak dalej,że bym doprowadził do zwolnienia dyrektor sanepidu to tak na prawdę osoby które to piszą to by na dupie siedziały i palcem by nie kiwnęły tylko by czekały na wyzdrowienie.Od dłuższego czasu obserwuję społeczeństwo (wycofałem się z aktywnego uczestniczenia dlatego że ludzie zrobią wszystko dla pieniędzy-niektórzy wiedzą o czym tu napominam.) wracając do początku zdania społeczeństwo zachowuje się jak bydło kupują rzeczy nie potrzebne i jak najwięcej,potrafią najlepiej doradzać a jak ktoś ich zapyta o radę to nie mają pojęcia o co się człowiek pyta i patrzą jak na idiotę.Także abstrahując proszę komentujących o nie wpisywanie porad co to bym nie zrobił gdybym to ja był na tym miejscu bo Ty komentujący nie chciałbyś być na miejscu autora listu. A do redakcji portalu informacyjnego zróbcie w końcu coś z tymi komentarzami.

  odpowiedz

  • 14 (24)

  !, w dniu 23-03-2020 11:08:57 napisał:

  Z relacji, jaką Pan przedstawił, płyną moim zdaniem bardzo niepokojące informacje nt. działania służb (czyt. Sanepidu) i stosowanych procedur. Oczekiwałbym, myślę, że nie tylko ja, odniesienia się do opisanej przez Pana sytuacji drugiej strony. Uważam, że redakcja portalu powinna pilnie o taką odpowiedź poprosić Sanepid.

  odpowiedz

  • 2 (12)

  xxx, w dniu 23-03-2020 11:13:10 napisał:

  Odpowiedzialność ciąży również na Panu Staroście, który "na siłę wcisnął" na stanowisko tak mało kompetentną osobę.Poprawność polityczna i promowanie własnej osoby wyglądem, to trochę za mało do pełnienia tak odpowiedzialnej funkcji. Dużo zdrowia Panie Januszu dla Pana i Rodziny. Super Sąsiedzi, brawo za pomocną dłoń i zrozumienie powagi sytuacji!!!

  odpowiedz

  • 6 (12)

  Iwona, w dniu 23-03-2020 11:21:36 napisał:

  Teraz same pozytywne komentarze...A co było kilka dni temu? Wyzwiska i fala nienawiści pod adresem tego Pana. Może lepiej jest czasami ugryźć się w język i jeżeli nic na dany temat się nie wie po prostu się zamknąć i nie komentować??? Bo przeważnie są obrażani ludzie zupełnie bez powodu. Gdzie szacunek do drugiego człowieka? Chociażby ze względu na zaistniałą sytuację powinniśmy się wspierać, a nie szukać tylko sensacji i możliwości krytyki innych.

  odpowiedz

  • 2 (14)

  Anusiak, w dniu 23-03-2020 11:38:33 napisał:

  Serdecznie dziękuję Panu za ten poruszający list. Gratuluję odwagi i życzę szybkiego powrotu do zdrowia :) :)

  odpowiedz

  • 3 (9)

  P, w dniu 23-03-2020 11:49:31 napisał:

  Każdy z nas mógł być Pana sytułacji. Choroba to nie wstyd tylko problem z którym musi Pan i jego rodzina się uporać. Więc tylko życzyć zdrowa. A wstydzić muszą się hejtujący.

  odpowiedz

  • 8 (10)

  Mieszkanka trzeciewnicy, w dniu 23-03-2020 12:00:55 napisał:

  Na moje to ten wynik też może być wądpliwy...... Tak naprawdę prawie po dwuch tygodniach kwarantanny i w dodatku brudny? Szok. I tylko pan zarażony z wasze czwórki wycieczkowej. Przewoźnik też niepoważny w takiej sytuacji powinien czym prędzej wracać. No ale pewnie obawiał się zwrotów kosztów. Nic tylko pozostaje współczuć Panu i rodzinie. Życzę zdrowia zdrowia zdrowia! A i gratuluję odwagi artykułu może to niektórym służbom da to do myślenia i do wstydu!

  odpowiedz

  • 13 (23)

  Zainteresowany, w dniu 23-03-2020 12:18:59 napisał:

  A do szkoły to kto syna zawoził podczas kwarantanny?! Jakby co można obejrzeć monitoring.

  odpowiedz

  • 0 (8)

  Ika, w dniu 23-03-2020 12:23:50 napisał:

  Współczuję Państwu stresu jaki przeżywacie. Rozumiem, że pracownicy Sanepidu boją się o swoje zdrowie ale niestety ktoś to.musi zrobić i nie można uciekać przed problemem bo może on nas też spotkać i co wtedy? Co mają powiedzieć lekarze będący w centrum tej epidemii. Kiedyś usłyszałam jak pracownik PPIPS powiedział, że trzeba poświęcić jednostkę dla ogółu...... no cóż widzę że jest to wyłącznie jednostronna stwierdzenie. Życzę wytrwałości, spokoju i zdrowia.

  odpowiedz

  • 3 (9)

  Wksik, w dniu 23-03-2020 12:25:29 napisał:

  Zdrowia dla Pana i całej rodzinki . Mimo że już z 10 lat nie mieszkam w Nakle często wchodzę na tą stronę i w komentarzach widać że w Nakle zawsze była i jest patola. Nie ma się czym przejmować , a co do nakielskiego sanepidu bez komentarza szok. Pozdrawiam

  odpowiedz

  • -11 (33)

  kolo, w dniu 23-03-2020 12:28:32 napisał:

  To jest własnie Polska i rządy PiS. Wy naprawdę myslicie ze jak Niemcy mają 24000 zachorowań to w Polsce jest 700?. To jest PiSowska kampania wyborcza , jak najdłużej ukrywać ilu jest chorych bo przecież Duda musi wygrać. Najlepsze będzie potem, czy wygra czy nie na bank zabiorą 500+, 13 i 14 emeryturę a biedę przez 4 lata będą tłumaczyć koronawirusem.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 10 (18)

  Ara, w dniu 23-03-2020 12:35:09 napisał:

  Brak powołania na stanowisko, a tylko powierzenie obowiązków przez starostę wbrew zgody władz nadrzednych Sanepidu, potwierdza tylko brak kompetencji tej Pani...

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Zainteresowany, w dniu 23-03-2020 12:42:00 napisał:

  A kto syna do szkoły odwoził podczas kwarantanny? Jakby co można przejrzeć monitoring.

  odpowiedz

  • 8 (16)

  Czytelniczka, w dniu 23-03-2020 12:47:07 napisał:

  Ciekawe co na to teraz sanepid, a szczególnie Pani dyrektor?! Z tego wynika ,że jeśli będzie więcej zachorowań to będzie wina Nakielskiego Sanepidu!

  odpowiedz

  • -4 (20)

  Mieszkanka gminy, w dniu 23-03-2020 12:50:42 napisał:

  Daleko szukać, wczoraj zmarł człowiek, który przed kilkoma dniami prosił o przeprowadzenie testu, niestety nie dożył nawet pobrania próbek do badań. Wszystkiego dobrego dla Pana i rodziny!

  odpowiedz

  • 1 (9)

  Krzysztof, w dniu 23-03-2020 13:08:48 napisał:

  Pominę kwestię hejtu, skierowanego w Pańską stronę, bo szkoda na buractwo tracić czas, a z tego co czytam , świetnie Pan temat ogarną, natomiast chciałbym aby każdy z czytelników wyciągną bardzo ważny wniosek, który płynie z Pańskiej historii. Naprawdę osoby, które nie muszą wychodzić powinny zostać w domu i potraktować sprawę bardzo poważnie, bo jestem przekonany, że osób które są "pozytywne",a nie mają objawów są setki, jak nie tysiące , dlatego nie mogę pojąć scen z kraju, gdzie głównie starsi ludzie, czyli osoby będące w grupie największego ryzyka, tłoczą się w kolejkach, urządzają pogadanki..., bo naprawdę nie chciałbym, abyśmy "zagrali w finale z Włochami" za dwa lub trzy tygodnie, bo tak się to może skończyć, Zero wyobraźni!!!!!! Panu Januszowi oczywiście zdrowia i pozostaje pogratulować postawy

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Angelika, w dniu 23-03-2020 13:23:41 napisał:

  Życzę dużo zdrowia dla Pana i Pańskiej rodziny!

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Ola, w dniu 23-03-2020 13:48:04 napisał:

  Życzę zdrowia Niestety nieudolność i właśnie w takich sytuacjach kryzysowych daję nam obraz jak Sanepid pracuje to są jakieś kpiny że pozwolono Panu powrócić do pracy bez uzyskanego wyniku na zasadzie no oko jest Pan zdrowy i nie ma przeciwwskazań by siedzial Pam w domu A tym czasem naraził Pan na utratę zdrowia być może wiele osób Oczywiście nie obwiniam Pana w tym przypadku lecz Osoby które podeszly Nieodpowiedzialnie do sytuacji Bo jak można zezwolić pujscia komuś do Pracy bez Potwierdzenia wyniku w tak ciężkiej dla nas sytuacji gdzie każdy martwi się o zdrowie swoje i bliskich a tutaj takie coś i my mamy ufać tym wszystkim zapewnienia bezpieczeństwa publicznego jak to Sanepid współpracuje z ludnością i jak to Oni dbają o przestrzeganie wytycznych Porażka zresztą teraz to nawet z innym chorobami nie można już liczyć na bezpośredni kontakt z lekarzem tylko przez telefon to jakiś obłęd

  odpowiedz

  • 2 (12)

  Anna, w dniu 23-03-2020 13:53:48 napisał:

  Zdrowia i wytrwałości Panie Januszu, także dla Pana rodziny. Natomiast Sanepid nawalił na całej lini :-(

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -3 (13)

  Jurek, w dniu 23-03-2020 14:08:48 napisał:

  Nadal nie są robione badania ludzi na kwaranrannie. Tylko w przypadku objawów. Za chwilę ci wszyscy wrócą do normalnego zycia i spoleczenstwa .Bez testów zaczną zarażać zupełnie nie wiedzac że są chorzy.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -8 (26)

  Nie , w dniu 23-03-2020 14:11:32 napisał:

  Chwalisz się czy żalisz?

  odpowiedz

  • 3 (15)

  Tyle, w dniu 23-03-2020 14:26:57 napisał:

  Nie do końca kolego tak było jak piszesz żebyś przypadkiem na siebie bata nie ukręcił a ludzie pamiętają jak ich się oszuka zdrowia życzę .

  odpowiedz

  • 4 (24)

  Hejt, w dniu 23-03-2020 14:30:53 napisał:

  Taaaaaa xD . Winny cały świat ! Organizator , sanepid , ludzie, mamy chyba następcę ministra zdrowia. Proszę Pana ... Pierwsze kłamstwo - zawoził Pan syna do szkoły mimo kwarantanny Drugie - jeżeli Pan był w kwarantannie to pańska rodzina również. Trzecie- dlaczego nie napisał Pan, że gdy zjawił się w pracy natychmiast został wezwany sanepid. Myślę, że potrzeba jest natychmiastowa reakcja sanepidu. Jeżeli doszło do naruszeń z ich strony, muszą ponieść konsekwencje. Natomiast jeżeli to Pan stworzył zagrożenie dla mieszkańców i całej społeczności, to Pan poniesie odpowiedzialność. Sam sporo podróżuje, ale od Pana jako osoby wykształconej i zajmującej stanowisko w państwowej spółce skarbu państwa mającej strategiczne znaczenie dla naszego regionu, wymaga się większej świadomości i odpowiedzialności . Życzę zdrowia bo to teraz najważniejsze.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 5 (9)

  Karol, w dniu 23-03-2020 15:04:24 napisał:

  Zdrowia i wytrwałości Panie Januszu, może ktoś wyciągnie konsekwencje (sanepid) za nieodpowiedzialne decyzje.

  odpowiedz

  • -11 (29)

  Blik, w dniu 23-03-2020 15:07:40 napisał:

  Jedyna nadzieja w PiS wykończyli w Polsce co się dało to koronawirusa też wykończą

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (3)

  Nakielanka, w dniu 23-03-2020 15:10:24 napisał:

  Wszystkie panie które pracują w sanwpidzie powinny być pociągnięte do odpowiedzialnoosci A pani dyrektor zwolnić

  odpowiedz

  • 1 (11)

  Kw, w dniu 23-03-2020 15:17:09 napisał:

  Ja o moja rodzina jesteśmy na kwatantanne 6 dzień również nie mamy żadnych objawów i bardzo się z tego cieszylismy ale po przeczytaniu pana listu zaczynam się bać Życzę Panu i całej rodzinie dużo zdrowia i wytrwałości w tak ciężkim czasie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (13)

  N/n, w dniu 23-03-2020 15:20:51 napisał:

  Niejest to odosobniony przypadek... Sytuacja jest naprawdę poważna a opisana przez pana sytuacja pokazuje nieudolność i odpowiedzialność sanepidu, który poprostu noeudolnie funkcjonuje bo wystarczyło by troche logigi włączyć przez tą instytucje i jeśli nawet procedury mówią inaczej to wystarczyło powiedzieć i zalecić kwarantannę a nie sucho zasłaniać sie przepisami... I tak pracują instytucje u nas - zero jedynkowo, ludzie wykształceni ale czy intelogentni tam pracuja...?

  odpowiedz

  • 3 (9)

  Zosia, w dniu 23-03-2020 15:24:05 napisał:

  Życzę dużo zdrowia dla Pana i całej rodziny! Bardzo dobrze że pan to wszystko opisał. Niech to będzie przestroga dla tych którzy lekceważą wirusa, nie przestrzegają zosad i zobaczą że w chorobie zostajemy sami sobie...powodzenia !

  odpowiedz

  • 0 (2)

  CYTAT, w dniu 23-03-2020 16:10:19 napisał:

  Należy wdrożyć w całym kraju lub w poszczególnych najbardziej zagrożonych regionach izolację społeczną. To jedna z najskuteczniejszych metod powstrzymania rozwoju epidemii. Wdrożyć ją należy odpowiednio wcześnie, gdyż wtedy efekty będą największe. Chodzi o to, że wiele osób może być zarażonych, ale nie odczuwa żadnych poważniejszych dolegliwości i przenosi zakażenie na innych. W 80 proc. przypadków Covid-19 przebiega łagodnie lub jedynie z umiarkowanymi dolegliwościami. Takie działania w Wuhan w Chinach, gdzie wybuchła epidemia, podjęto z pewnym opóźnieniem, ale jak już wdrożono - to w sposób drastyczny. Po dwóch miesiącach epidemię zatrzymano. W Europie zbyt późno wprowadzono społeczną izolację we Włoszech i Hiszpanii. We Włoszech zwlekano tak długo, aż doszło do znacznej liczby zakażeń i konieczne były drastyczne ograniczenia, jak całkowity zakaz poruszania się ludności. Trzeba wykonywać jak najwięcej testów na obecność SARS-CoV-2. Zdaniem prof. Pangestu intensywne testowanie to „największy priorytet”. Dodaje też, że najważniejsze jednak jest testowanie osób z objawami, które nie koniecznie trzeba hospitalizować, ale mogą zakażać innych. Testowanie – stwierdza specjalista – jest niewystarczające, jeśli po wykryciu osób zakażonych nie będzie się śledzić i wykrywać tych, którzy się z nimi kontaktowali i mogli zostać zainfekowani, przenosząc patogen na kolejnych ludzi. Takie osoby trzeba poddać badaniom i kwarantannie, by chronić resztę społeczeństwa. Z dotychczasowego przebiegu pandemii wywołanej przez koronawirusa płynie 5 głównych wniosków, jak można sobie z nią poradzić – informuje specjalny raport BBC. Ważne są: ogólna izolacja społeczna, częste testowanie na obecność wirusa, wykrywanie jak najwięcej zakażonych, kwarantanna i rzetelne informowanie opinii publicznej.

  odpowiedz

  • 3 (9)

  wściekły, w dniu 23-03-2020 16:13:31 napisał:

  Drodzy Nakielanie nie martwcie się że sanepid nie pyta o nic że badan nie robi szybko że każą iść do pracy a człowiek ma obawy to jest nie ważne a najmniej ważne jest to że Nakielski Medicus zamknął się totalnie i nawet telefonów boja się odbierać tak wystraszyli się wirusa ludzie nie mogą dodzwonić się o lekarstwa by umówić się na wizytę do lekarza to jest nie ważne. Ważne jest tylko to by szeptać po kontach o jedynym jak na razie przypadku zakażenia w regionie najlepiej skazać człowieka na wygnanie zrobić go trędowatym takie mamy społeczeństwo. Drogi Panie Januszu proszę postarać się i nie brać do siebie tych idiotycznych złych komentarzy, plotek i zdrowieć. Ja sam wróciłem w zeszłym tygodniu z pracy z zagranicy dzisiaj mam problem by dodzwonić sie do Przeklętego Medicusa bo boje się o zdrowie ale to jest nie ważne.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (9)

  Mieszkaniec , w dniu 23-03-2020 16:18:37 napisał:

  Zaniedbania ze strony instytucji są szokujące i niedopuszczalne! Dobrze, że mógł Pan chociaż liczyć na sąsiadów.

  odpowiedz

  • -2 (4)

  Iza , w dniu 23-03-2020 16:21:35 napisał:

  Jak wysokie jest prawdopodobieństwo, że wynik mógłby być błędny...? Test powinien zostać powtórzony bez dwóch zdań.

  odpowiedz

  • 3 (11)

  Tyle, w dniu 23-03-2020 16:25:06 napisał:

  Prawda jest całkowicie inna nie tak było jak te pan opisał będzie musiał się wytłumaczyć z tego miłego wieczoru życzę.

  odpowiedz

  • -3 (19)

  stan, w dniu 23-03-2020 16:38:52 napisał:

  Dużo zdrowia dla Pana i całej rodziny. Niestety taka sytuacja pokazuje,że wcale nie jesteśmy przygotowani na walkę z tym wirusem, że cały czas za mało jest wykonywanych testów!!!! Jak mamy walczyć, skoro nie robi się testów powracającym z zagranicy, kierowcom pracujący poza granicami naszego kraju!!!! Zresztą już w tym momencie doszliśmy do kreski, nie trzeba wyjeżdżać, wystarczy wyjść po chleb, żeby się zarazić. Życzę nam wszystkim dużo zdrowia i cierpliwości w tym trudny czasie. Zanim wyjdziesz po nico z domu, pomyśl o najbliższych i o śmierci jaką możesz im przynieść A panie z sanepidu nigdy nie błyszczały inteligencją- niestety

  odpowiedz

  • -4 (8)

  Jacek, w dniu 23-03-2020 16:48:20 napisał:

  Dużo zdrówka i wytrwałośći pozdrowienia z Szubina

  odpowiedz

  • 6 (14)

  mala, w dniu 23-03-2020 17:29:17 napisał:

  Tak choroba to nie wstyd ale nie trzeba z nia latac po sklepach narazajac zdrowie innych ludzi i rodzin mimo wszystko trzeba bylo siedziec na DUPIE w domu za nie siedzenie w czasie kwarantanny w domach powinni wsadzac do pudla a nie jakies kary pieniezne to przestali by lazic po sklepach !!!

  odpowiedz

  • 2 (4)

  mala, w dniu 23-03-2020 17:31:06 napisał:

  Tak choroba to nie wstyd ale nie trzeba z nia latac po sklepach narazajac zdrowie innych ludzi i rodzin mimo wszystko trzeba bylo siedziec na DUPIE w domu za nie siedzenie w czasie kwarantanny w domach powinni wsadzac do pudla a nie jakies kary pieniezne to przestali by lazic po sklepach !!!

  odpowiedz

  • 2 (12)

  hans, w dniu 23-03-2020 18:50:26 napisał:

  służby nie wyrabiają się ? OK hejt jest niepotrzebny ! ale wytłumaczcie mi Po co idioci jeżdżą za granicę jak wiadomo było o wirusie i problemach ? Teraz problemy mają znajomi, rodzina i nie wiadomo kto jeszcze

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (12)

  Monika, w dniu 23-03-2020 18:50:52 napisał:

  Bliska mi osoba w chwili obecnej znajduje się w podobnej sytuacji, tzn. wróciła z Niemiec, na granicy oprócz zmierzenia temperatury, niczego więcej nie zrobili. Pani z sanepidu uznała że nie ma gorączki więc jest zdrowa i nie dostała nakazu kwarantanny. Po powrocie do domu dzwoniła do sanepidu w naszej miejscowości, jak i do Warszawy w celu potwierdzenia, czy aby na pewno może wychodzić z domu, normalnie funkcjonować. W sanepidzie uznali, tak jak w Pana przypadku, że nie ma żadnych przeciwwskazań aby miała pozostać w domu i odbyć kwarantanne. Dramat

  odpowiedz

  • 10 (22)

  Obiektywny, w dniu 23-03-2020 18:53:42 napisał:

  Kij ma dwa końce. Najpierw posypała się fala hejtu na pana Janusza( to było słabe). Teraz po opublikowaniu subiektywnego listu wszystkie komentarze pozytywne. Uważam, że pan Janusz wraz z kolegami zachował się bardzo nieodpowiedzialnie jadąc na narty. O tym, że w północnych Włoszech panuje epidemia wiadomo było dużo wcześniej. Nie ma usprawiedliwienia. Teraz nagonka na panią z sanepidu. Czekam na jej list ...

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -5 (21)

  Igi, w dniu 23-03-2020 19:00:46 napisał:

  Ludzie jestem pracownikiem służby zdrowia i z całą odpowiedzialnością twierdze ze to Państwo ani pozostałe nie są przygotowane do takiej walki z tym przeciwnikiem!wkurzające jest to że jesteśmy okłamywani że wszystko jest pod kontrolą...to żart bo nie ma podstawowego sprzętu oszczędza się na jakości środków ochrony dla pracowników.Chorych przybywa bardzo szybko a za chwilę każdy kto ma rodzinę nie będzie oddawał życia za innych to nie te czasy.pracownicy służby zdrowia czy innych sluzb są trochę jak żołnierze,traktowani jak mięso armatnie.nikt Nas nie szanował do tej pory,robimy za skromne wypłaty.Kiedys to żołnierzy szanowano.druga sprawa jest taka że wczoraj dziś z resztą też w Nakle i okolicznych miejscowościach ruch jak przed świętami i na ulicach i na chodnikach.prawda jest też taka że politycy,celebryci krzyczą z każdej strony by zostać w domu....tylko sami stworzyli system który przeciętnemu Kowalskiemu na to nie pozwala bo albo umrze na wirusa albo z głodu.wiec proszę Was wszystkich myślmy i otwórzmy w końcu oczy i umysły i dbajmy o siebie jak tylko to możliwe.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (12)

  Typion, w dniu 23-03-2020 19:40:09 napisał:

  A pani w sanepidzie siedzi tylko do 15:00

  odpowiedz

  • 10 (12)

  nakielanin, w dniu 23-03-2020 20:33:27 napisał:

  Dokładnie tak jak ktoś napisał, wiadomo ze sa procedury ale tez trzeba byc czlowiekiem i mądrze do tego podchodzic. Jak widax tej mądrosci zabrakło

  odpowiedz

  • 16 (20)

  Adam, w dniu 23-03-2020 20:36:04 napisał:

  Kwaranntanna jest po to żeby ograniczyć przenoszenie wirusa i nie narażać zdrowia i życia innych osób.

  odpowiedz

  • 4 (18)

  Nakielanka, w dniu 23-03-2020 21:06:49 napisał:

  Powinny zostać wyciągnięte konsekwencje od osoby która zawiniła w tej sytuacji. Takie olewanie powagi sytuacji będzie przyczyniać się do wzrostu zakażeń koronowirusa. Bardzo odpowiedzialnie Pan postąpił upubliczniajac ten fakt. Dziękuję i życzę wszystkiego dobrego a także drowia dla całej Rodziny.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Ksiazka, w dniu 23-03-2020 22:09:19 napisał:

  A ja bardzo bardzo chciałabym pogratulować SP Mrocza za super organizacje odbioru książek klas 1-3. Organizacja na czasie.:/:/:/ Dziękuję za narażenie na wirusa. Na taki tłum ludzi to policja powinna być już wezwana. Zgromadzenie powyżej 50 osób. Cały czas uważam a tu taka niespodzianka. Obróciłam się na pięcie i dziękuję za te książki. PS. Pozdrawiam rodziców którzy przyszli z dziećmi.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  olo, w dniu 23-03-2020 22:18:50 napisał:

  Tak samo jak Pan radny D. Do....k, zaczęła się jazda to wysiadł na zwolnienie, widać że gość ma papierową du..ę. Szef kryzysowego, pojęcia bladego o sytuacji i organizacji. Tak właśnie działa to całe towarzystwo posadzone na stołki, bynajmniej większość. Trzymaj się Janusz.

  odpowiedz

  • -2 (4)

  nakielak, w dniu 24-03-2020 07:51:37 napisał:

  to w nakle jest ktoś chory na korona? a mozna wiedziec z jakiej ulicy?

  odpowiedz

  • -9 (17)

  obserwator, w dniu 24-03-2020 07:57:12 napisał:

  Czytam ten artykuł i widzę w tym czystą propagandę. Wystarczy mała iskierka i już wszyscy wylewają jad na rząd.Tak przez cały czas postępują antypolskie media typu TVN, POLSAT czy ich szmatławce. Na tym polega propaganda a człowiek z rozumem powinien umieć myśleć. TVP - telewizja polska, TVN - telewizja niemiecka. i wszystko na ten temat!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (16)

  lekarz, w dniu 24-03-2020 08:11:35 napisał:

  Szanowny Panie Pisanie prawdy na własny temat jest sztuką trudną ale nie niemożliwą, nie chcę wchodzić w szczegóły dyscypliny podczas Pańskiej kwarantanny bo może to skutkować konsekwencjami karnymi , każda osoba poddana kwarantannie przechodzi test na obecność wirusa i po uzyskaniu wyników otrzymuje informacje o powrocie do normalnego życia. Prawdą jest że testy wykonuje się często pod koniec kwarantanny ze względów na możliwości "przerobowe" laboratoriów i metodyke badan , prosze ponad swoje wielkie EGO mieć na uwadze dobro innych , podważanie zaufania do sanepidu i innych odpowiednich służb to czysty defetyzm, w Chinach za coś takiego..........

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -6 (10)

  nakielanka2, w dniu 24-03-2020 08:54:20 napisał:

  czy można wiedzieć z jakiej ulicy jest chory? lub osiedla?

  odpowiedz

  • -3 (7)

  pelikan, w dniu 24-03-2020 09:00:58 napisał:

  Możemy się starać, pilnować, izolować na ile tylko warunki nam pozwolą. Ale co to da, jeśli służby (czytaj Państwo) zawodzą? Wystarczy przejechać przez Nakło i popatrzeć jak wiele jeździ samochodów na obcych tablicach (zagranicznych). Przecież powinni siedzieć w kwarantannach - nikt tego nie pilnuje, nikt nie nadzoruje. Wystarczyłyby 2 patrole i konsekwentne zatrzymywanie do kontroli. Nawet gdybym miał przez to w korku na Rynku tkwić, to przeżyję. Wirusa mogę nie przeżyć. Na terenie Gminy mamy kilkadziesiąt kwarantann. Jestem ciekaw czy Policja pochwali się z jaką częstotliwością prowadzone są kontrole? I czy są w 100% pewni, że osoby w oknach są tymi, za które się podają? Bo wiem, że tak nie jest. Można wdrożyć wiele mechanizmów ochrony. Tylko trzeba chcieć.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (10)

  Da, w dniu 24-03-2020 10:36:12 napisał:

  Przestańcie już chwalić tego pseudo bohatera o wie dobrze że było inaczej miłego dnia życzę zdrowia.

  odpowiedz

  • 0 (8)

  Milka, w dniu 24-03-2020 11:03:17 napisał:

  Życzę powrotu do zdrowia , dobrze że zdecydował się Pan opisać rzeczywistość dzięki temu wiemy jaka jest prawda . Gdyby testy przeprowadzano chociażby tym którzy czują że mogą być zainfekowani liczba zarażonych byłaby dużo wieksza

  odpowiedz

  • -2 (4)

  Kw, w dniu 24-03-2020 11:18:57 napisał:

  Wszyscy jedziemy na tym samym wózku! Myślę że każdy ma rodzinę poza granicami kraju Teraz nie możemy zganiac winę na innych Poprostu zacznijmy stosować się do nowych zasad uwazajmy i dbajmy o siebie Życzę dużo zdrowia

  odpowiedz

  • 3 (7)

  Szymon, w dniu 24-03-2020 11:40:38 napisał:

  Do radnych Macie swoje 5 minut.Pieniadze ktore Wam wpadly ot tak, bo zostaliscie wybrani przez mieszkancow. Jesteście zawieszeni w tym temacie bo nie wykonujecie zadnych obowiazkow radnego w tej chwili.Jest kwarantanna. Niech mnie ktos skoryguje jak sie myle.To dla mnie bardziej funkcja społeczna. Czekam na pierwszego który przekaże diete. Wiec kto?

  odpowiedz

  • 5 (9)

  Obyeatel, w dniu 24-03-2020 17:50:22 napisał:

  Ludzie naprawdę nie bądźcie naiwni to tylko propaganda pisowska.Nikogo nie interesuje zwykły człowiek.W całym kraju senapidy tak postępują.Przyjdzie czas aby im wystawić rachunek.

  odpowiedz

  • -1 (5)

  Kasia, w dniu 24-03-2020 21:09:27 napisał:

  A kto to wie czy to byl test na virusa? Moze wogole pan go nie mial ... Zrobily sensacje tak mysle ...

  odpowiedz

  • -6 (8)

  Przemysław , w dniu 24-03-2020 22:12:45 napisał:

  Wielkie brawa dla pana Janusza za odwagę. Może to w końcu otworzy oczy ludziom którzy w tych czasach tylko o epidemi, pandemii i wirusach. Pan otrzymał wynik po a czuł się dobrze więc ludzie zacznijcie żyć normalnie jak przed tym zanim wyprano wam głowy. Nie mieszajcie teraz tego z programami wyborczymi bo to świadczy o tym jacy naprawdę jesteście. Nie koronawirus jest dla nas zagrożeniem tylko nasz non stop przyspieszający tryb życia bo trzeba udowodnić że jest się kimś. Spędzić czas z rodziną cieszyć się zdrowiem i żyć po swojemu. Zdrowia wam życzę i miłego wieczoru

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Monika, w dniu 25-03-2020 02:16:13 napisał:

  Zdrowia dka Was

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Stefan, w dniu 25-03-2020 07:16:05 napisał:

  Normalnie będziemy żyć wtedy jak pozbędziemy się tej zarazy w naszym kraju.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Realista, w dniu 25-03-2020 07:58:07 napisał:

  Co Wy się podniecacie jednym przypadkiem. Mnie osobiście przeraża ten "lot do domu". To tak jakbyśmy sobie zarazę na życzenie ściągnęli.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -4 (4)

  Życzliwa , w dniu 25-03-2020 09:43:41 napisał:

  Niech się Pan nie martwi. Tylko w telewizji dzwonią do tych na kwarantannie. Pewnie dla Pana rodziny i pewnie dla nas nie ma testów za to pisioru robią sobie co 2 dni. Gdybym byla w takiej sytuacji że mówią mi jest ok można iść do pracy to w czym problem żeby zrobić zakupy. Powodzenia i zdrowka

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble pokojowe
Meble łazienkowe
Siłownia
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Meble kuchenne
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Modne aranżacje
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Lepsza odporność dzięki zdrowym produktom

Sezon na infekcje to czas, kiedy bardziej niż zazwyczaj powinniśmy zadbać o siebie i najbliższych#. Widoczne za oknem słońce oraz malownicza wiosenna aura często usypia naszą czujność w obliczu czyhających chorób. W tym szczególnym czasie warto więc naturalnie wzmocnić odporność i skutecznie zmniejszyć ryzyko infekcji m.in. poprzez odpowiednią dietę.

(czytaj więcej)