Dziś mamy 10 grudnia 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:

10 listopada 2017

Jak korzystać z gminnych boisk i siłowni zewnętrznych? Radni przyjęli regulaminy

fot. arch.

fot. arch.

Rada gminy Sadki w drodze uchwały ustaliła szczegółowe warunki korzystania z gminnych #boisk sportowych i siłowni zewnętrznych przez jednostki organizacyjne.

Boiska

Według przyjętego przez rajców regulaminu, korzystać z kompleksu boisk mogą kluby sportowe, grupy zorganizowane oraz osoby indywidualne po wcześniejszym zapoznaniu się z regulaminem. Dzieci do lat 7 mogą korzystać z obiektu jedynie w obecności i pod nadzorem osób dorosłych (rodzic, trener, nauczyciel). Opiekun opuszcza obiekt ostatni, po wyjściu całej grupy, za którą był odpowiedzialny. W sytuacji niekorzystnych warunków atmosferycznych administrator może zabronić korzystania z obiektu. Korzystanie z boisk jest bezpłatne.

Regulamin zawiera też szereg dość oczywistych zakazów. Na obiekcie nie wolno palić tytoniu, spożywać alkoholu, używać środków odurzających, wnosić przedmiotów powszechnie uznawanych za niebezpieczne np. broni palnej, noży, kastetów, pałek itp., niszczyć urządzeń sportowych, płyty boiska oraz wyposażenia obiektu, wchodzić na ogrodzenie, urządzenia sportowe oraz zaplecze socjalne. Ponadto zabrania zaśmiecania, wprowadzania i poruszania się po terenie boiska rowerami lub innymi pojazdami, zakłócania porządku i używania słów wulgarnych, wyprowadzania zwierząt, za wyjątkiem  psów  przewodników co musi być potwierdzone odpowiednimi dokumentami, palenia ognisk poza wyznaczonymi do tego miejscami.

Przy powtarzających się przypadkach zakłócania porządku lub łamania regulaminu, Administrator ma prawo czasowo lub bezterminowo zakazać wejścia i korzystania z obiektu.

Siłownie zewnętrzne

Obiekty przeznaczone są dla osób dorosłych i dzieci powyżej 14 roku życia. Na terenie siłowni zewnętrznej zabrania się: zakłócania spokoju innych użytkowników siłowni zewnętrznej, korzystania z urządzeń siłowni w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem, dewastowania urządzeń siłowni oraz ogrodzenia, niszczenia lub uszkadzania roślinności, zaśmiecania lub zanieczyszczania terenu, wprowadzania zwierząt, wprowadzania i poruszania się po terenie siłowni rowerami lub innymi pojazdami, rozbijania namiotów i biwakowania, a zwłaszcza palenia ognisk, spożywania napojów alkoholowych lub innych środków odurzających, palenia tytoniu, a także wchodzenia osób pod wpływem alkoholu lub innych  środków odurzających, wnoszenia niebezpiecznych przedmiotów i pozostawianie ich na terenie siłowni zewnętrznej, bądź na urządzeniach.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kanapa
SYPIALNIE
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Bon upominkowy
Krzesło młodzieżowe
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)