Dziś mamy 25 listopada 2017, sobota, imieniny obchodzą:
10 listopada 2017

Jak korzystać z gminnych boisk i siłowni zewnętrznych? Radni przyjęli regulaminy

fot. arch.

fot. arch.

Rada gminy Sadki w drodze uchwały ustaliła szczegółowe warunki korzystania z gminnych #boisk sportowych i siłowni zewnętrznych przez jednostki organizacyjne.

Boiska

Według przyjętego przez rajców regulaminu, korzystać z kompleksu boisk mogą kluby sportowe, grupy zorganizowane oraz osoby indywidualne po wcześniejszym zapoznaniu się z regulaminem. Dzieci do lat 7 mogą korzystać z obiektu jedynie w obecności i pod nadzorem osób dorosłych (rodzic, trener, nauczyciel). Opiekun opuszcza obiekt ostatni, po wyjściu całej grupy, za którą był odpowiedzialny. W sytuacji niekorzystnych warunków atmosferycznych administrator może zabronić korzystania z obiektu. Korzystanie z boisk jest bezpłatne.

Regulamin zawiera też szereg dość oczywistych zakazów. Na obiekcie nie wolno palić tytoniu, spożywać alkoholu, używać środków odurzających, wnosić przedmiotów powszechnie uznawanych za niebezpieczne np. broni palnej, noży, kastetów, pałek itp., niszczyć urządzeń sportowych, płyty boiska oraz wyposażenia obiektu, wchodzić na ogrodzenie, urządzenia sportowe oraz zaplecze socjalne. Ponadto zabrania zaśmiecania, wprowadzania i poruszania się po terenie boiska rowerami lub innymi pojazdami, zakłócania porządku i używania słów wulgarnych, wyprowadzania zwierząt, za wyjątkiem  psów  przewodników co musi być potwierdzone odpowiednimi dokumentami, palenia ognisk poza wyznaczonymi do tego miejscami.

Przy powtarzających się przypadkach zakłócania porządku lub łamania regulaminu, Administrator ma prawo czasowo lub bezterminowo zakazać wejścia i korzystania z obiektu.

Siłownie zewnętrzne

Obiekty przeznaczone są dla osób dorosłych i dzieci powyżej 14 roku życia. Na terenie siłowni zewnętrznej zabrania się: zakłócania spokoju innych użytkowników siłowni zewnętrznej, korzystania z urządzeń siłowni w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem, dewastowania urządzeń siłowni oraz ogrodzenia, niszczenia lub uszkadzania roślinności, zaśmiecania lub zanieczyszczania terenu, wprowadzania zwierząt, wprowadzania i poruszania się po terenie siłowni rowerami lub innymi pojazdami, rozbijania namiotów i biwakowania, a zwłaszcza palenia ognisk, spożywania napojów alkoholowych lub innych środków odurzających, palenia tytoniu, a także wchodzenia osób pod wpływem alkoholu lub innych  środków odurzających, wnoszenia niebezpiecznych przedmiotów i pozostawianie ich na terenie siłowni zewnętrznej, bądź na urządzeniach.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

SALONY
Nowoczesne zabiegi laserowe
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Remonty mieszkań
SAJGONKI
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
0

Bezglutenowa i bezzbożowa karma dla psa – gdzie kupić?

Karmy bezglutenowe i bezzbożowe – które psy powinny je spożywać? Jaki jest skład takiego posiłku? Jakie są najpopularniejsze produkty tego typu? I wreszcie, gdzie można je kupić? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi poniżej.

(czytaj więcej)
0

Koniec programu MdM. To już ostatnia szansa na uzyskanie dofinansowania

W styczniu 2018 r. zostanie uruchomiona ostatnia pula pieniędzy z programu Mieszkanie dla #Młodych (MdM). Dotychczas – od 2014 r. – skorzystało z niego ok. 98 tys. kredytobiorców. Średnia wysokość dofinansowania wynosi 25 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)