Dziś mamy 25 listopada 2020, środa, imieniny obchodzą:

23 października 2020

Klasy 4-8 szkół podstawowych na nauczaniu zdalnym. Dobra decyzja?

W związku z dużym przyrostem zakażeń, systematycznie wprowadzane są nowe obostrzenia. #Dzisiaj Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych zmianach, także w zakresie edukacji.

Od kilku dni zdalne nauczanie obowiązuje w szkołach ponadpodstawowych i wyższych. Do tego grona od przyszłego tygodnia dołączą także uczniowie od czwartej do ósmej klasy szkoły podstawowej. Jakie argumenty wpłynęły na taką decyzję? M. in. chodzi o zmniejszenie natężenia ruchu w środkach komunikacji publicznej, czy też zmniejszenie kontaktów społecznych. – To jest bardzo potrzebne, żeby przerwać łańcuch transmisji – mówił Morawiecki.

Pozostałe klasy szkoły podstawowej i przedszkola nie przechodzą na naukę zdalną. Jak zaznaczył Morawiecki, ma to swoje naukowe uzasadnienie. Wyjaśnił, że w grupie osób do 11, 12 roku życia poziom zakażeń przy podobnej liczbie testów jest trzykrotnie mniejszy niż w grupie osób w wieku 13-19 lat. Dodatkowo dla młodszych dzieci i przedszkolaków, które są na początku swojej edukacji, bardzo ważna jest nauka w trybie stacjonarnym ze względów psychicznych, psychologicznych i efektywności edukacyjnej.

Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. 

Oceń artykuł: 15 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (40) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (13)

  mła, w dniu 23-10-2020 14:49:31 napisał:

  Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z konstytucją przepisy dotyczące tzw. aborcji eugenicznej, przeprowadzanej w przypadku podejrzenia choroby dziecka lub jego upośledzenia. Wniosek o uznanie ich za niezgodne z prawem złożyła do TK grupa posłów PiS. Wyrok zapadł większością głosów sędziów TK. https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-22/aborcja-eugeniczna-wyrok-trybunalu-konstytucyjnego/

  odpowiedz

  • -11 (33)

  Alex, w dniu 23-10-2020 14:52:36 napisał:

  haha już sie gubia w tym co mówią, najpierw że małe dzieci oczywiście bezobjawowo mocno zarażaja a teraz ze w młodszej grupie mniej haha ogarnijcie się !!!!!! bo zapominacie co pisaliście szybciej

  odpowiedz

  • -22 (28)

  Tak, w dniu 23-10-2020 15:58:06 napisał:

  Czy sie siedzi czy lezy kaska sie należy.A tu jeszcze podwyzki nauczyciele chca.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (5)
  • -35 (41)

  Mama uczennicy, w dniu 23-10-2020 16:56:06 napisał:

  Ja dzisiaj oficjalnie rzuciłam takie hasło w szkole w paterku jednej z nauczycielek bezpośrednio powiedziałam tak że zdalne nauczanie to jest wielkie gówno i dzieci tylko na tym dużo tracą i że ja nie jestem za taką nauka że me dziecko się nie nauczy niczego pożytecznego. A zaniemówiła nauczycielka i zagroziłam im że jeśli będą nękać me dziecko jakimiś zadaniami domowymi na dzienniku to zgłoszę ich do kuratorium.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (9)
  • -9 (17)

  Tom, w dniu 23-10-2020 18:20:03 napisał:

  Za co oni biora pieniadze nauczyciele i rolnicy.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -17 (29)

  Świadoma, w dniu 23-10-2020 18:25:35 napisał:

  Dlaczego klasy od 4wzwyż? Bo pozostałym rząd musiałby płacić rodzicom opiekę. A na to nie mają pieniędzy. Mają za to pieniądze na fałszywą pandemie. Ludzie zaraz zostaną bez pracy, bez środków do życia! Ludzie obudźcie się zanim będzie za późno!

  odpowiedz

  • 21 (25)

  Eliza, w dniu 23-10-2020 18:54:58 napisał:

  Ludzie odczepcie się od nauczycieli.Czy to oni wymyślili sobie wirusa? Kto zamyka szkoły? Nauczyciele?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 8 (12)

  Kori, w dniu 23-10-2020 19:13:07 napisał:

  B. Dobra. Szkoda ze nie całe szkoły.

  odpowiedz

  • 7 (17)

  Zenek, w dniu 23-10-2020 19:46:35 napisał:

  Jako nauczyciel odpowiadam Teraz rodzice mogą się nacieszyć swoim pociechami. Mogą sami przekazywać wiedzę. Ach jakie to proste! My mamy 20 i więcej dzieci w klasach nad którymi musimy panować, a rodzic nie może zapanować nad swoim dzieckiem? To takie proste. Kilka faktów. 1. To od dziecka i rodzica zależeć będzie ile się nauczy dziecko nauczyciel będzie wspierał te działania. Nie mamy ciśnienia. W końcu uczyć będą się Ci co chcą. Reszta do łopaty. 2. Wc szkole nie ma komputerów na którym nauczyciel może pracować. Ani ministerstwo ani gmina nie znaleźli pieniędzy na narzędzia do pracy.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (4)
  • 25 (31)

  Rodzic, w dniu 23-10-2020 21:08:34 napisał:

  Z poszanowaniem i podziwem dla pracy nauczycieli. Widzieliśmy od marca jak pilnie nasze dzieci się uczyły albo grały na komputerach albo na telefonach albo łaziły po Nakle. To i tak cud że nauczycielom udaj się ich cokolwiek nauczyć. Przepraszam więc ich za mamuśki uczennic i innych malkontentów, spójrzcie z wyrozumieniem na te osoby bo one i tak nie rozumieją czego się uczą nasze pociechy, a szkoła to jedyne miejsce gdzie mogą popyszczyć. W urzędach raczej nie bo zasiłki czasem zabiorą, w pracy jeśli pracują to strach bo zwolnią, u lekarza jeszcze większy strach, u księdza stanę ucałują, w domu to raczej z liścia dostaną wiec gdzie mogą popyskować tylko w szkołach nawet w sklepach nie bardzo bo zeszyt zamkną i zakupy na kreskę się skończą. Dziękujemy za pracę nauczycieli mimo niskich zarobków, pracy w domach po godzinach, przygotowanie często za własne pieniądze materiałów do nauki zainteresowanie naszymi dziećmi ponad obowiązki nauczyciela.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (44)

  Migotka, w dniu 23-10-2020 21:32:18 napisał:

  Narzekajmy nadal na służbę zdrowia. Narzekajmy nadal na nauczycieli. Kłóćmy się między sobą o to, kto lepiej rządził, ale musimy zrozumieć, że te nasze spory między nami nic nie wnoszą, tylko nas poróżniają. Tylko, że to wszystko o co się kłócimy nie zależy od nauczycieli i lekarzy, tylko do rządu. Bez względu na to kto rządzi - nas zawsze szczuli politycy przeciwko sobie. Czy naprawdę nie możemy jako sąsiedzi, rodzina, mieszkańcy powiatu nakielskiego, Polacy, szanować się wzajemnie? Musimy skakać sobie "do gardeł" , musimy się wzajemnie obrażać na portalach typu "nakło24'? Tak? Ku uciesze polityków? Zacznijmy najpierw dbać o siebie, nie o polityków!

  odpowiedz

  • -10 (10)

  Piernik, w dniu 24-10-2020 01:41:51 napisał:

  W Kcyni objawi się, to falą bezsensownych zadań, które są aby były. Beznadzieja wymówka rządowa, aby szkoły działały w " ".

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Jai , w dniu 25-10-2020 11:38:54 napisał:

  Jan Kochanowski " Na zdrowia " Polecam .

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Nadanie modnej linii
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Meble pokojowe
Wulkanizacja
Przewóz krajowy
Naczepa platforma
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)