Dziś mamy 9 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

28 maja 2020

Kolejna sesja w trybie zdalnym. „Zablokowaliście inwestycje”

fot. archiwum

fot. archiwum

XXI sesja rady gminy Sadki, wzorem poprzedniej odbyła się ponownie w# trybie zdalnym. Decyzja o przeprowadzeniu obrad w taki sposób spowodowana jest oczywiście panującą pandemią koronawirusa.

Sesję rozpoczął przewodniczący rady gminy Andrzej Niedbała. Po stwierdzeniu quorum i odczytaniu porządku obrad, głos zabrał wójt Dariusz Gryniewicz, przedstawiając sprawozdanie ze swojej działalności oraz z wykonania uchwał między sesjami. Wójt poinformował radnych o spotkaniach m.in. z przedstawicielami PKS, którzy zażądali od gminy pieniędzy za niewykonane trasy autobusów (m.in. przywozy dzieci do szkoły) spowodowane pandemię koronawirusa. Gmina przymierza się również do zakupu średniego wozu strażackiego dla OSP w Sadkach. Przetarg zostanie jednak ogłoszony w momencie, gdy gmina wykona odpowiednie rozeznanie w cenach panujących obecnie na rynku.

Wójt wspomniał także o porozumieniu z burmistrzem Nakła Sławomirem Napierałą, dotyczącym doprowadzenia gazu do gminy Sadki. – Było to konieczne, ponieważ jedynym źródłem, z którego możemy podciągnąć do nas gaz, to właśnie centrum Nakła – tłumaczył Gryniewicz.

Następnie przystąpiono do przedstawienia raportu o stanie gminy, którego dokonał sam wójt. Co istotne, debata nad raportem odbędzie się jednak na czerwcowej sesji i wezmą w niej udział wyłącznie radni, bowiem żaden z mieszkańców nie wyraził do tej pory chęci do wzięcia udziału w debacie. Kolejnym punktem obrad była informacja o działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach za rok 2019, którą przedstawiła dyrektor wspomnianego ośrodka Iwona Biniak. Radni zapoznali się również z informacją o działalności Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach w minionym roku przedstawioną przez dyrektor Joannę Brzozowską.

Radni mieli tego dnia do podjęcia tylko jedną uchwałę w sprawie wprowadzenia zmian do budżetu gminy Sadki na rok 2020, która jednak ostatecznie została wolą większości odrzucona. Za jej przyjęciem głosowało zaledwie 4 radnych, przeciwnych było 6, natomiast wstrzymało się 5 z nich. Decyzję radnych krótko skomentował wójt Dariusz Gryniewicz. – Podejmując taką decyzję, zablokowaliście państwo inwestycje, m.in. tą dotyczącą budowy drogi prowadzącej z Anielin do Nakła przez Bielawy. W związku z tym niestety będzie konieczność zrobienia sesji w trybie nadzwyczajnym i będę o to wnioskował – powiedział włodarz.

Na zakończenie, przewodniczący rady Andrzej Niedbała poinformował, że jeśli sytuacja epidemiologiczna w Polsce nie ulegnie pogorszeniu, to kolejne obrady odbędą się już w centrum administracyjno-kulturalnym w Sadkach.

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (3)

  Krajowa, w dniu 28-05-2020 16:59:10 napisał:

  Że co ? Kolejna rada która blokuje inwestycję????

  odpowiedz

  • 1 (3)

  podatki mistrzu, w dniu 28-05-2020 21:23:44 napisał:

  A czy było coś obniżeniu podatków od nieruchomości, kto go podwyższył wstyd

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Wanda, w dniu 31-05-2020 17:08:02 napisał:

  Ktorzy radni bokują inwestycje? Imię i nazwisko, żebym wiecej juz na nich nikt nie glosował!?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Lipoliza injekcyjna
Meble pokojowe
Budowa magazynów
Siłownia
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)