Dziś mamy 20 stycznia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

16 maja 2018

Kolejna wyprawa uczniów. Tym razem udali się na południe Polski

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

Wczesnym rankiem, 15 maja 44 osobowa grupa gimnazjalistów z ZSP w Samostrzelu wraz #z opiekunami p. Rafałem Kempką, paniami Teresą Domalewską i Ewą Makowską wyruszyła na czterodniową wycieczkę na południe Polski.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od  muzeum Auschwitz-Birkenau, które jest swoistym pomnikiem i świadectwem dokumentującym zbrodnie niemieckie w okupowanej Polsce. Szacuje się, że w okresie 4 lat funkcjonowania obozu zginęło w nim ponad milion sto tysięcy osób. Około 90% ofiar śmiertelnych to ludność żydowska przewieziona tu ze wszystkich krajów Europy. Większość z nich została uśmiercona w komorach gazowych, a pozostali zginęli jako ofiary brutalnych kar, eksperymentów medycznych lub warunków życia panujących w obozie. Wizyta w muzeum Auschwitz przybliżyła nam okrutny los tych osób, a także pozwoliła pogłębić wiedzę historyczną na temat tego, czym był i jak funkcjonował Holocaust. Po tej nietypowej i niezwykle poruszającej lekcji historii udaliśmy się na pierwszy nocleg do hostelu Olimp w Krakowie.
 
materiał:  K. Mierwa, Z. Mieszczak, A. Biniak, P. Kwiatkowska, D. Mateja, J. Zimna

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)