Dziś mamy 25 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

12 kwietnia 2019

Kolejne spotkania w Sadkach i Szubinie. Mieszkańcy zapoznali się ze szczegółami „Nowej Piątki”

fot. MM

fot. MM

11 kwietnia w Gminnym Centrum Administracyjno-Kulturalnym w Sadkach oraz w Miejsko-Gminnym# Ośrodku Pomocy Społecznej w Szubinie zorganizowano spotkania informacyjne dotyczące nowego programu partii rządzącej pn. „Nowa Piątka”. O ile frekwencja w Sadkach nie była zbyt wysoka, to w Szubinie spotkanie to cieszyło się sporym zainteresowaniem.

Oprócz mieszkańców, wśród słuchaczy można było znaleźć wielu pracowników urzędów na czele z włodarzami poszczególnych gmin – burmistrzem Szubina Mariuszem Piotrkowskim oraz wójtem Sadek Dariuszem Gryniewiczem.

Spotkania poprowadzili doradca wojewody kujawsko-pomorskiego Jerzy Kowalik oraz przedstawicielka Wydziału Polityki Społecznej Hanna Kozdroń. Omówione zostały wszystkie punktu programu Prawa i Sprawiedliwości.

„Nowa Piątka” zawiera się w 5 hasłach – rodzina, praca, młodzi, starsi i słabi oraz infrastruktura.:

- Rodzina, tj. 500+ od pierwszego dziecka. Od 1 lipca, dla wszystkich rodzin, w których jest jedno lub więcej dzieci, nie będzie progu finansowego. Warunkiem otrzymania świadczenia będzie jest złożenie wniosku.

- Młodzi, tj. Brak podatku PIT dla pracowników do 26 roku życia. Ulga obejmuje wszystkich pracowników do 26 roku życia mających umowę o prace/zlecenie (nie dotyczy osób prowadzących własną działalność gospodarczą).

- Praca, tj. Obniżenie kosztów uzyskania przychodu oraz obniżenie PIT-u dla wszystkich pracujących.

- Starsi i Słabi, tj. Emerytura+. Dodatkowe 1 tys. 100 zł dla każdego emeryta i rencisty rocznie. Wypłata nastąpi w mają i dotyczyć będzie również osób, które pobierają emerytury cząstkowe.

- Infrastruktura, tj. Przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych. W Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat połączenia autobusowe zostały zredukowane o połowę z prawie miliarda przejechanych kilometrów. Gminy i powiatu będą organizować przetargi na przewozy lokalne, w których każdy przewoźnik będzie mógł startować.

Prowadzący podczas spotkań dokonali podsumowania m.in. programu „Rodzina 500+” od 1.04.2016r. do 28.02.2019r. w gminach Sadki i Szubin, a także w powiecie nakielskim:

Powiat Nakielski:

172 mln 300 tys. zł trafiło do rodzin na świadczenia wychowawcze, z czego 170 mln 200 tys. zł na świadczenia wychowawcze i 2 mln 100 tys. zł na dodatek 500+ w pieczy zastępczej. Z programu skorzystało 6 700 rodzin.

Gmina Sadki:

16 mln 800 tys. zł trafiło do rodzin na świadczenia wychowawcze. 534 rodziny otrzymują 500+, natomiast dzieci uprawnionych do 500+ jest 890.

Szacuje się, że w nowym programie objętych zostanie łącznie 1 644 dzieci, w tym 754 dotychczas nieobjętych programem otrzyma 500+. Roczny koszt wprowadzonej zmiany wyniesie 4 mln 400 tys. zł.

Gmina Szubin:

53 mln 200 tys. zł trafiło do rodzin na świadczenia wychowawcze. 1 757 rodzin otrzymuje 500+, natomiast dzieci uprawnionych do 500+ jest 2 721.

Szacuje się, że w nowym programie objętych zostanie łącznie 5 191 dzieci, w tym 2 470 dotychczas nieobjętych programem otrzyma świadczenie 500+. Roczny koszt wprowadzonej zmiany wyniesie 14 mln 800 tys. zł.

Oceń artykuł: 3 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 15 (21)

  axz, w dniu 12-04-2019 16:19:53 napisał:

  Co za propaganda i kupowanie głosów z naszą kasę!!!

  odpowiedz

  • 15 (19)

  Lech, w dniu 12-04-2019 17:24:27 napisał:

  Jeżdżą i szukają frajerów, a koryto coraz dalej.

  odpowiedz

  • 12 (18)

  jadwinia, w dniu 12-04-2019 17:40:33 napisał:

  Tak się kupuje głosy wyborcze za nasze pieniądze. Potem nasze dzieci te długi będą spłacać. Oby się nie okazało, że polska będzie drugą grecją w długach, a na to się zanosi.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek magiczny
29,90PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Masaż leczniczy
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Drobne naprawy
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Tonery Directions
27PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)