Dziś mamy 18 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

23 września 2018

Kolejne zajęcia praktyczne. Uczniowie kl II w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu

foto: pow

foto: pow

To już kolejna wizyta w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Cieszymy się, że uczelnia stała się # atrakcyjna dla absolwentów II Technikum kształcącego w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią.

Chwalimy się młodzieżą, która swoją karierę zawodową rozpoczyna na studiach w Poznaniu.

Uczniowie klasy czwartej 21 września 2018 roku wzięli udział w wycieczce dydaktycznej, podczas której odbyli zajęcia formowania ładunku, utrwalając zagadnienia z organizacji i prowadzenia prac związanych z przeładunkiem oraz magazynowaniem towarów w portach i terminalach. Ćwiczenia z formowania ładunków, przygotowane przez dydaktyków Wyższej Szkoły Logistyki, okazały się świetnym sprawdzianem wiedzy i umiejętności tworzenia prawidłowych paletowych jednostek ładunkowych. Od strony praktycznej poznali w laboratorium technikę, która wykorzystuje fale radiowe do przesyłania danych oraz zasilania elektronicznego układu (etykieta RFID) stanowiącego etykietę obiektu przez czytnik, w celu identyfikacji obiektu. Wdrożenie systemu RFID do systemu zarządzania opakowaniami zwrotnymi zwiększa efektywność zarządzania opakowaniami zwrotnymi w łańcuchu dostaw.

Przedstawiono także ofertę edukacyjną uczelni, prezentując nie tylko kierunki nauczania, ale także projekty i zasady współpracy z firmami logistycznymi i spedycyjnymi. Ciekawą propozycją jest kierunek logistyki dualnej „ International Logistics” polegający na systemie 9 tygodniu nauki i 9 tygodni praktyki- stażu płatnego w firmie logistycznej. Zachęca propozycja wynagrodzenia w wysokości co najmniej pokrywającej czesne i współpraca z wiodącymi przedsiębiorstwami logistycznymi. Uczelnia rekomenduje także studia licencjackie, inżynierskie oraz magisterskie.

Na zakończenie zaproszono nas do Komornik koło Poznania, prezentując działalność „Poczty Polskiej S.A. Centrum logistyki. Oddział terenowy”.

Liczymy na przyszłorocznych absolwentów, który wybiorą kierunki logistyczne na Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Tekst: Wioletta Ossowska, Michał Swoboda

 

 

Oceń artykuł: 108 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Makijaż na każdą okazję
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Wulkanizacja
Pokój dzienny/ jadalnia
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)