Dziś mamy 25 czerwca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
08 marca 2018

Kolejny dzień w Słowenii. Atrakcjami były zajęcia z cukiernictwa i rejs statkiem

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

30 uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu wraz z opiekunami #przebywa w Słowenii. Poniżej relacja z kolejnego dnia pobytu.

Ranek trzeciego dnia naszej Słoweńskiej podróży spędziliśmy na słodko w BC Naklo. Szkoła przygotowała dla nas zajęcia z cukiernictwa, które od razu wszystkich bardzo zainteresowały. Grupa dziewczyn zajmowała się pieczeniem strucli z trzema różnymi farszami, natomiast chłopcy tworzyli ciasteczkowe serca z kolorowymi wzorkami. Towarzyszyły nam miłe panie, nauczycielki szkoły, które wszystko dokładnie nam wytłumaczyły i wzbogaciły wiedzę kulinarną, za co z całego serca podziękowaliśmy.

Drugą część dnia spędziliśmy zwiedzając stolicę Słowenii Ljubljanę. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od dotarcia kolejką na wzgórze, gdzie usytuowany jest potężny średniowieczny zamek - symbol stolicy Słowenii, z którego mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę miasta. Następnie dołączył do nas bardzo sympatyczny przewodnik, który przybliżył nam historię stolicy i zapoznał z najważniejszymi jej zabytkami. Zwiedziliśmy takie miejsca jak Katedra św. Mikołaja, Ratusz, Robbov vodnjak, czyli barokową fontannę wzniesioną ku czci trzech rzek. Dowiedzieliśmy się również, że brzegi kanałów połączone są licznymi mostami, z których najbardziej spodobał się nam „most miłości”. Największą atrakcją wycieczki był jednak rejs statkiem, który pozwolił nam doświadczyć Ljublijany z innej perspektywy. Wracając do autokaru przechodziliśmy przez park Tivoli podziwiając plenerową wystawę zdjęć arboretum.

Ciekawostką jest, że zarówno nazwa państwa (S-LOVE-nia) jaki i stolicy (Lubljana – lubo, luba) zawierają w sobie słowo miłość.

Materiał: Damian Poniewierski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)