Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

08 marca 2019

Konferencja z okazji Święta Krowy. Na zakończenie przyznano nagrody

fot. pow.

fot. pow.

W czwartek, 7 marca już po raz ósmy w Zespole Szkół Ponadpodstawowych # im. Wincentego Witosa w Samostrzelu z okazji Święta Krowy odbyła się specjalistyczna konferencja poświęcona laktacji u krów.

Zaproszonych gości w imieniu organizatorów, powitali panowie: Jacek Ziętara i Paweł Kamiński (Przychodnia Weterynaryjna "Centrum" w Kcyni) oraz dyrektor ZSP - pani Małgorzata Ciechanowska. Spotkanie swoją obecnością zaszczycili również Starosta Nakielski - Tadeusz Sobol, Wójt Gminy Sadki - Dariusz Gryniewicz, kierownik działu technologii produkcji rolniczej w K-PODR w Minikowie - Dawid Skotnicki, zootechnik RSP w Sadkach - Beata Promińska oraz zootechnik z Przedsiębiorstwa Rolno -Przemysłowego w Dębowie - Barbara Brukwicka.

W konferencji, oprócz hodowców bydła mlecznego uczestniczyli również uczniowie Technikum Rolniczego i Technikum Weterynarii w Samostrzelu. Wszyscy mieli okazję wysłuchać ciekawych wystąpień i wykładów, m. in. prof. Zygmunta Kowalskiego z Katedry Żywienia i Dietetyki Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie pt. "Laktacja nie rozpoczyna się w momencie wycielenia". Konferencja była też doskonałą okazją do zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami dotyczącymi żywienia bydła.

Na zakończenie spotkania rozlosowano nagrody ufundowane przez sponsorów. Organizatorzy skierowali podziękowania do pani dyrektor za pomoc w organizacji Święta Krowy i życzliwą atmosferę, która temu wydarzeniu zawsze towarzyszy.

materiał: Bernadeta Sobierajska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)