Dziś mamy 20 stycznia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

16 maja 2018

Konieczna była dogrywka. Zwycięzca pojedzie do Brukseli

fot. MM

fot. MM

15 maja w Zespole Szkół Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach zorganizowano #gminny konkurs historyczny pn. „100-lecie odzyskania niepodległości”.

Konkurs skierowany był do uczniów klas V-VII podstawowych oraz klas II i III gimnazjalnych, ze szczególnym uwzględnieniem poszerzenia wiedzy dotyczącej lat 1918-2018. Do konkursu ucznia zgłaszała szkoła (maksymalnie 7 uczniów w każdej kategorii) poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego i dostarczenie go w terminie do 25 kwietnia 2018 roku do organizatora (osobą odpowiedzialną była Bożena Podemska)

Do konkursu przystąpiło 28 uczestników w dwóch grupach wiekowych – uczniowie klas V i VI Szkoły Podstawowej (12 osób) oraz uczniowie klas VII oraz gimnazjalnych (16 osób). Komisja konkursowa w składzie: Piotr Hemmerling (przewodniczący), Ewa Polkowska oraz Natalia Gorzynska-Łuczyk, czuwała nad prawidłowym przebiegiem konkursu.

W pierwszej części konkursu uczestnicy przystąpili do testu pisemnego, po czym uczniowie z największą ilością zdobytych punktów przeszli do kolejnego etapu, w którym czekał na nich egzamin ustny. Każdy z uczniów losował pytania z poszczególnych kategorii, a za prawidłową odpowiedź otrzymywał punkty w postaci cukierków. Uczniowie wykazali się sporą wiedzą. Musieli między innymi znać dokładne daty ważnych dla Polski wydarzeń, a także rozpoznać po fotografii słynnych Polaków, takich jak kardynał Stefan Wyszyński, Lech Wałęsa czy Adam Małysz. Podczas konkursu padały pytania, na które niejeden dorosły nie znałby odpowiedzi.

Do wyłonienia pierwszego oraz trzeciego miejsca w starszej grupie potrzebna byłą dogrywka. Po zaciętej rywalizacji końcowa

klasyfikacja przedstawia się następująco:

Kategoria uczniowie kl. V-VI SP:
1. Magdalena Neulitz
2. Michał Nitka
3. Emilian Piotr

Kategoria uczniowie kl. VII SP, II – III gimnazjum:
1. Julia Iwanek
2. Emilian Skieresz
3. Weronika Skórzewska

Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody takie jak smartwatche i tablety, ale ta najbardziej atrakcyjna przypadła Julii Iwanek, która zajęła I miejsce w grupie starszej. Uczennica szkoły w Samostrzelu została uhonorowana nagrodą ufundowaną przez posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Zemke – jest to wyjazd wraz z opiekunem do stolicy Belgii, Brukseli.

Organizatorami konkursu byli: Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach, Zespół Szkół Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach oraz Towarzystwo Kulturalne Gminy Sadki. Patronat nad konkursem objęli: europoseł Janusz Zemke oraz wójt Gminy Sadki Dariusz Gryniewicz.

Oceń artykuł: 7 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 4 (4)

    Sadkkowianin Jeden, w dniu 16-05-2018 16:56:53 napisał:

    cześć i chwała bohaterom wolnej Polski

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Elewacje
Tonery Directions
27PLN
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Remonty mieszkań
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)