Dziś mamy 25 marca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 kwietnia 2018

Konsultacje w sprawie projektu uchwały. Podajemy harmonogram zebrań

Mieszkańcy gminy Sadki będą opiniować projekt uchwały o limicie udzielania zezwoleń #na sprzedaż wszystkich napojów alkoholowych – również piwa. Konsultacje trwać będą mniej więcej do połowy maja.

Nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych doprecyzowała i uregulowała przepisy tak, by umożliwić gminom działania ograniczające dostępność alkoholu. Zmiany dotyczyć będą m.in. wprowadzenia limitu udzielania zezwoleń na sprzedaż wszystkich napojów alkoholowych, także tych, które zawierają do 4,5 proc. alkoholu (do tej pory nie uwzględniano w limicie piwa i alkoholu do 4,5 proc). Ilość punktów sprzedających alkohol na terenie danej gminy ustalać będzie rada gminy. Przy okazji zmian w legislacji, samorządy mają też możliwość ograniczenia godzin nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach. Gminy Sadki ten problem jednak w zasadzie nie dotyczy.

Nowelizacja wprowadza też zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych, z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych. Obecnie taki zakaz obowiązuje w konkretnych miejscach, m.in. na ulicach, placach, w parkach. Nowe regulacje wprowadzają szerszy, generalny zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych, jednocześnie dając samorządom możliwość wyznaczania miejsc przeznaczonych do jego spożywania. I w związku z tymi zmianami, od 10 kwietnia do 11 maja na terenie sadkowskiej gminy odbywać się będą konsultacje społeczne związane z projektem uchwały rady gminy w sprawie ustalenia zasad usytuowania na terenie gminy Sadki miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

Konsultacje odbywać się będą w formie zebrań mieszkańców poszczególnych sołectw. Ich wyniki zostaną podane do publicznej wiadomości. Podobne konsultacje mają za sobą już mieszkańcy gminy Mrocza - którzy w tej samej sprawie wypowiadali się podczas kampanii zebrań sprawozdawczych w sołectwach.

Konsultacje odbywać się będą w formie zebrań mieszkańców poszczególnych sołectw:

Anieliny - 18 kwietnia, godz. 16:00 w sali OSP w Anielinach;
Bnin - 19 kwietnia, godz. 16:00 w świetlicy wiejskiej w Bninie;
Broniewo - 17 kwietnia, godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Dębowie;
Dębionek - 17 kwietnia, godz. 16:00 w świetlicy wiejskiej w Dębionku;
Dębowo - 17 kwietnia, godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Dębowie;
Jadwiżyn - 20 kwietnia, godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Jadwiżynie;
Samostrzel - 19 kwietnia, godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Samostrzelu;
Kraczki - 20 kwietnia, godz. 19:30 w świetlicy wiejskiej w Kraczkach;
Łodzia - 18 kwietnia, godz. 16:30 w świetlicy wiejskiej w Łodzi;
Mrozowo - 20 kwietnia, godz. 16:00 w świetlicy wiejskiej w Mrozowie;
Radzicz - 16 kwietnia, godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Radziczu;
Sadki - 19 kwietnia, godz. 18:00 w sali nr 1 GOK w Sadkach;
Śmielin - 18 kwietnia, godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Śmielinie.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pieczątki Colop
Czytniki kodów kreskowych
Baterie
od 0,90PLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Żel UV 5ml
7,50PLN
Sprzedaż opon
Narożniki
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)