Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2021

Krajowe Dni Pola w Minikowie. Ważne wydarzeniew skali kraju rozpoczęte!

Krajowe Dni Pola w Minikowie to wydarzenie, którego celem jest przede# wszystkim zaprezentowanie potencjału ponad 500 odmian roślin uprawnych, a także technologii uprawy, nawożenia czy sposobów wdrażania innowacji w uprawie roślin.

Hasło tegorocznej odsłony imprezy brzmi: „Europejski zielony ład na pol@ch”. Tradycyjnie już za organizację wydarzenia odpowiedzialni są: Kujawsko–Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Uniwersytet Technologiczno–Przyrodniczy w Bydgoszczy, Stacja Doświadczalnej Oceny Odmian w Chrząstowie oraz Polska Izba Nasienna. Patronat nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Od samego rana do Minikowa zjeżdżają się tłumy mieszkańców z różnych zakątków Polski. Stoiska Krajowych Dni Pola, pokazu zwierząt oraz targów AGRO–TECH zostały udostępnione dla zwiedzających już o godz. 9:00, natomiast o godz. 11:00 nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy.

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • -6 (22)

  Laki, w dniu 19-06-2021 18:26:30 napisał:

  Bambry dostaną dopłaty to mogą szalec

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 4 (10)

  Mała, w dniu 20-06-2021 14:05:53 napisał:

  Sam jesteś bamber jak już to rolnicy bez nich byś nie miał co do gara włożyć.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Laki, w dniu 21-06-2021 12:46:40 napisał:

  Ja tam od bambrów nie biore tylko ide do sklepu bo wiem że tam dostane a u nich czeba czekać

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble młodzieżowe i dziecięce
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Meble pokojowe
MEBLE PIOTR PASIEKA
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)