Dziś mamy 28 listopada 2020, sobota, imieniny obchodzą:

16 października 2020

Lekcja geografii w terenie. Odbyła się wycieczka rowerowa po Dolinie Noteci

fot. J. Krzemińska

fot. J. Krzemińska

W sobotni słoneczny poranek uczniowie kl. VIIa Szkoły Podstawowej w Sadkach wybrali się #wraz z wychowawczynią, panią Jolantą Krzemińską na atrakcyjną wycieczkę rowerowa po Dolinie Noteci.

Niezwykłym przeżyciem było spotkanie z pasjonatem przyrody, panem Grzegorzem Gólczem. Podczas 3 kilometrowej pieszej wędrówki po samostrzelskich stawach,  pan Grzegorz w interesujący sposób opowiedział nam o hodowli karpia. Mieliśmy także możliwość obserwacji ptaków zamieszkujących stawy. Dowiedzieliśmy się, że stawy zasilane są wodami rzeki Rokitki, a ich powierzchnia zajmuje 100 ha. Kolejnym punktem programu był Rezerwat Borek oraz wspólne pieczenie kiełbasek. Po  posiłku uczestnicy wycieczki rozwiązywali zadania geograficzno-językowe oraz uczestniczyli w integracyjnych grach zespołowych.

Dziękujemy pani Elżbiecie Drajer za pyszne domowe wypieki, pani Ewelinie Gólcz za słodki poczęstunek, pani Małgorzacie Szostak za zorganizowanie ogniska, zakup produktów oraz estetycznie zastawiony stół, pani Renacie Maćkowiak i pani Paulinie Muszyńskiej za przygotowanie kijków do pieczenia kiełbasek, pani Dorocie Krzemińskiej za przeprowadzenie zajęć językowych, panu Grzegorzowi Gólczowi za niepowtarzalna lekcje geografii w terenie.

 Wdzięczni uczniowie i wychowawczyni.

 Zakup produktów  na ognisko sfinansowano ze środków Programu English Teaching.

Projekt ''U siebie i na wyjeździe'' realizowany jest w ramach Programu Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności English Teaching, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju Nida.

Materiał: J. Krzemińska  koordynator projektu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)