Dziś mamy 15 grudnia 2017, piątek, imieniny obchodzą:
29 listopada 2017

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Mówiono o szczepieniach przeciwko HPV

fot. A. Zwierzchowska

fot. A. Zwierzchowska

We wtorek, 28 listopada w godzinach popołudniowych w Szkole Podstawowej im. mjra #Henryka Sucharskiego z inicjatywy Wójta Dariusza Gryniewicza odbyło się spotkanie dla rodziców dziewczynek z rocznika 2004-2005, które w roku 2017-2018 mogą zostać objęte programem bezpłatnego szczepienia przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV.

Szczepienie finansowane jest w całości przez Gminę Sadki. Przybyłych na spotkanie powitał Włodarz Gminy Dariusz Gryniewicz, który wielokrotnie podkreślał, jak ważne jest wspieranie wszelkich inicjatyw, których celem jest profilaktyka zdrowotna i ochrona życia.

Spotkanie miało charakter informacyjno – edukacyjny. O szczegółach dotyczących wirusa HPV i o szczepieniach opowiedziała Prezes Jolanta Krawczyk. W skali całego świata rak szyjki macicy jest drugim co do częstotliwości nowotworem, który dotyka kobiety. Do zaszczepienia dziewczynek niezbędna jest zgoda rodziców.

Realizatorem programu jest wyłoniony w drodze konkursu NZOZ Medicus Spółka z o.o. Przychodnia w Sadkach, ulica Mickiewicza 3, 89-110 Sadki. Do niej powinni zgłaszać się chętni rodzice, którzy chcą dokonać szczepienia u swoich dzieci.

materiał: A. Zwierzchowska 

Oceń artykuł: 10 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

MEBLE PIOTR PASIEKA
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Eko-groszek luz
tona (25Mj/kg) / 650PLN
Botox
Narożniki
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)