Dziś mamy 22 marca 2018, czwartek, imieniny obchodzą:
29 listopada 2017

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Mówiono o szczepieniach przeciwko HPV

fot. A. Zwierzchowska

fot. A. Zwierzchowska

We wtorek, 28 listopada w godzinach popołudniowych w Szkole Podstawowej im. mjra #Henryka Sucharskiego z inicjatywy Wójta Dariusza Gryniewicza odbyło się spotkanie dla rodziców dziewczynek z rocznika 2004-2005, które w roku 2017-2018 mogą zostać objęte programem bezpłatnego szczepienia przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV.

Szczepienie finansowane jest w całości przez Gminę Sadki. Przybyłych na spotkanie powitał Włodarz Gminy Dariusz Gryniewicz, który wielokrotnie podkreślał, jak ważne jest wspieranie wszelkich inicjatyw, których celem jest profilaktyka zdrowotna i ochrona życia.

Spotkanie miało charakter informacyjno – edukacyjny. O szczegółach dotyczących wirusa HPV i o szczepieniach opowiedziała Prezes Jolanta Krawczyk. W skali całego świata rak szyjki macicy jest drugim co do częstotliwości nowotworem, który dotyka kobiety. Do zaszczepienia dziewczynek niezbędna jest zgoda rodziców.

Realizatorem programu jest wyłoniony w drodze konkursu NZOZ Medicus Spółka z o.o. Przychodnia w Sadkach, ulica Mickiewicza 3, 89-110 Sadki. Do niej powinni zgłaszać się chętni rodzice, którzy chcą dokonać szczepienia u swoich dzieci.

materiał: A. Zwierzchowska 

Oceń artykuł: 12 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zabieg parafinowy
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Blacharstwo
Pomoc drogowa
MEBLE PIOTR PASIEKA
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)