Dziś mamy 15 grudnia 2017, piątek, imieniny obchodzą:
28 listopada 2017

MCK przeprowadziło kolejne zajęcia. Tym razem dla uczniów gimnazjum

fot. MCK Nakło

fot. MCK Nakło

27 listopada 2017 roku doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery w Nakle #przeprowadził zajęcia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu dla uczniów III klas gimnazjum, którzy niebawem podejmować będą pierwsze decyzje związane z wyborem szkoły ponadgimnazjalnej i zawodu.

Celem spotkania była promocja działalności Młodzieżowego Centrum Kariery w Nakle oraz określenie predyspozycji i preferencji zawodowych uczestników. Na wstępie doradca zawodowy zachęcał uczniów do korzystania z usług oferowanych przez MCK oraz do wzięcia udziału w  konkursie „Pokaż jak ogarniasz swoją przyszłość/karierę”.

Uczestnicy wypełniając ankietę poszukującego pracy dowiedzieli się o możliwościach skorzystania z usług pośrednictwa pracy oraz doradcy zawodowego przy określaniu predyspozycji zawodowych, tworzeniu dokumentów aplikacyjnych i przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej. Przeprowadzono wśród uczniów testy preferencji zawodowych, podczas których uczestnicy mogli skonfrontować swoją wizję zainteresowań i zdolności, które są istotnym elementem w procesie wyboru dalszej ścieżki edukacyjno – zawodowej.

Na zakończanie uczestnicy otrzymali zeszyty promujące serwis dokariery.pl i usługi Elektronicznego Centrum Aktywizacji Młodzieży oraz materiały promocyjno-informacyjne dotyczące działalności i danych teleadresowych nakielskiego MCK.

materiał: Monika Maliszewska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)