Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
28 listopada 2017

MCK przeprowadziło kolejne zajęcia. Tym razem dla uczniów gimnazjum

fot. MCK Nakło

fot. MCK Nakło

27 listopada 2017 roku doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery w Nakle #przeprowadził zajęcia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu dla uczniów III klas gimnazjum, którzy niebawem podejmować będą pierwsze decyzje związane z wyborem szkoły ponadgimnazjalnej i zawodu.

Celem spotkania była promocja działalności Młodzieżowego Centrum Kariery w Nakle oraz określenie predyspozycji i preferencji zawodowych uczestników. Na wstępie doradca zawodowy zachęcał uczniów do korzystania z usług oferowanych przez MCK oraz do wzięcia udziału w  konkursie „Pokaż jak ogarniasz swoją przyszłość/karierę”.

Uczestnicy wypełniając ankietę poszukującego pracy dowiedzieli się o możliwościach skorzystania z usług pośrednictwa pracy oraz doradcy zawodowego przy określaniu predyspozycji zawodowych, tworzeniu dokumentów aplikacyjnych i przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej. Przeprowadzono wśród uczniów testy preferencji zawodowych, podczas których uczestnicy mogli skonfrontować swoją wizję zainteresowań i zdolności, które są istotnym elementem w procesie wyboru dalszej ścieżki edukacyjno – zawodowej.

Na zakończanie uczestnicy otrzymali zeszyty promujące serwis dokariery.pl i usługi Elektronicznego Centrum Aktywizacji Młodzieży oraz materiały promocyjno-informacyjne dotyczące działalności i danych teleadresowych nakielskiego MCK.

materiał: Monika Maliszewska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Dziś Światowy Dzień Emoji. Wyobrażasz sobie bez nich komunikację?

W kalendarzu znajdziemy wiele dziwnych świąt, o których na co dzień nawet nie #pomyślimy. Tymczasem dzisiaj swoje święto obchodzą emoji - co to takiego?

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)