Dziś mamy 27 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

09 stycznia 2019

Mieszkańcy Śmielina wybrali sołtysa i radę sołecką. Zaszły kosmetyczne zmiany

fot. BG

fot. BG

Śmielin był kolejnym sołectwem w gminie Sadki, gdzie mieszkańcy wybrali nowego sołtysa i radę# sołecką na nową kadencję. Głosowania jak się okazało, były tylko formalnością.

Na zebranie, które odbyło się w świetlicy wiejskiej przybyło 55 osób. Po odczytaniu porządku obrad, nastąpiła miła niespodzianka. Panie z rady sołeckiej w imieniu mieszkańców podziękowały za minioną, bardzo owocną kadencję Wojciechowi Frąckowiakowi. - Być sołtysem to służyć wam mieszkańcom. Za te wspaniałe 4 lata chciałbym wam wszystkim podziękować – odpowiedział wyraźnie ucieszony. A korzystając z okazji wręczył również po drobnym upominku, członkom byłej rady, podkreślając bardzo dobrą współpracę. Po przedstawieniu sprawozdania z działalności, kilka miłych słów skierował również włodarz – w poprzedniej kadencji z większością sołtysów pracowało mi się dobrze. Wasz sołtys to wyjątkowy człowiek, na pewno odpowiedni na tym stanowisku. Nie było dnia, żeby nie był w urzędzie w waszych wspólnych sprawach – mówił.

Po kilku miłych akcentach przyszedł czas na powołanie komisji skrutacyjnej. W skład jej weszli: Anna Ożóg, Damian Ożóg i Dariusz Makowiecki. Ze zgłoszeniem kandydatów na sołtysa, mieszkańcy nie mieli żadnego problemu. Wojciech Frąckowiak! – odpowiedzieli jednym głosem. Głosowanie było tylko formalnością. Na 55 głosów, 53 były za!, natomiast 2 przeciw. W kolejnym głosowaniu mieszkańcy musieli wybrać radę sołecką. Tutaj również sprawa była prosta. Zgłoszono 5 kandydatów: Barbarę Sójkę, Bogdana Waśniowskiego, Stanisława Nurczyńskiego, Mirosławę Burzyńską i Iwonę Sękuła. W tym przypadku, wynik również był oczywisty.

Mieszkańcy Śmielina wybrali nowy skład rady na kolejną kadencję. Nie zaszły w nim duże zmiany . Sołtysem w dalszym ciągu będzie Wojciech Frąckowiak, a w radzie sołeckiej znajdą się: Barbara Sójka, Bogdan Waśniowski, Stanisław Nurczyński, Mirosława Burzyńska i Iwona Sękuła, która zastąpiła Jacka Witkowskiego.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Masaż leczniczy
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Meble kuchenne
Zabiegi dla panów
Mikrodermabrazja
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)