Dziś mamy 13 grudnia 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

07 marca 2018

Mieszkańcy poruszyli nie tylko sprawy sołectwa. Dyskutowano o Medicusie

fot. MS

fot. MS

6 marca w świetlicy wiejskiej w Dębowie odbyło się zebranie sołectwa Broniewo. Obecni byli #m.in. wójt gminy Sadki Dariusz Gryniewicz, dzielnicowy regionu mł. asp. Szymon Kujawa oraz przedstawiciele Urzędu Gminy.

Zebranie prowadziła sołtys Alina Musiał. Dyskusje dotyczyły budowy świetlicy wiejskiej w Broniewie, wyjścia gminy Sadki z Komunalnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Szubinie oraz na temat utrudnień w dostaniu się do lekarza w Sadkach. Na temat Medicusa prowadzono długie rozmowy, a mieszkańcy nie ukrywali niechęci do tej spółki. Wśród zgłoszonych wniosków pojawił się problem z dziurawą drogą w Broniewie, zbyt małej ilości worków na śmieci, które dostarcza firma zajmująca się wywozem odpadków oraz sprawa przeniesienia boiska do piłki nożnej w inne miejsce. Pojawił się wniosek o przestawienie tablicy z nazwą miejscowości i oznaczeniem terenu zabudowanego w celu poprawienia bezpieczeństwa.

Głos zabrał także dzielnicowy, który mówił o Krajowej Mapie Zagrożeń, czyli w jaki sposób mieszkańcy mogą wspomóc działania policji i zadbać o swoje bezpieczeństwo, ostrzegał przed licznymi kradzieżami oraz oszustami, którzy udzielają kredytów lub podszywają się pod urzędników i udzielił informacji o prawidłowym przewozie dzieci samochodem. Zebranie trwało ok. 1,5 godziny.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • -6 (16)

    analizator, w dniu 07-03-2018 20:24:36 napisał:

    Materiał UG Sadki? Bo nie widzę kto jest autorem i co autor miał na myśli pisząc " Na temat Medicusa prowadzono długie rozmowy, a mieszkańcy nie ukrywali niechęci do tej spółki"

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Siłownia
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Meble kuchenne - na zamówienie
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)