Dziś mamy 25 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

28 grudnia 2019

Mniejsze i większe inwestycje. Wszystkie ułatwiły życie mieszkańcom

fot. archiwum

fot. archiwum

Każdego roku w gminach powiatu nakielskiego realizowane są mniejsze i większe #inwestycje, które ułatwiają życie mieszkańcom. Co zrealizowano w 2019 roku w gminie Sadki? Przypomnijmy kilka z nich.

Remont remizy OSP Sadki

Zakres prac obejmował między innymi kompleksowy remont boksów garażowych, a  także sanitariatów i wymianę stolarki okiennej oraz drzwiowej. Dzięki temu remiza nabrała nowego estetycznego wyglądu.

Modernizacja drogi gminnej Radzicz-Dębionek

Dzięki pracom nawierzchnia drogi gruntowej na odcinku 500 mb zmieniła się nawierzchnię bitumiczną. Prace przeprowadzono w ramach modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Gmina otrzyma dofinansowanie w wysokości 43 200,00 zł.

Remont boiska w Łodzi

Pracownicy Urzędu Gminy w Sadkach przeprowadzili prace rewitalizacyjne. Wyremontowano nawierzchnię boiska sportowego do gry w koszykówkę, dzięki czemu zyskało nowy, estetyczny wygląd.

Nowa nawierzchnia na ul. Leśnej w Dębowie

Wyremontowany został odcinek 1,51 km drogi łączącej drogę powiatową na terenie Gminy Sadki z Gminą Mrocza. Droga została wykonana w technologii betonu asfaltowego wraz z utwardzonymi poboczami, zjazdami indywidualnymi.  Na tę inwestycję Wojewoda Kujawsko - pomorski Mikołaj Bogdanowicz wraz z poseł Ewą Kozanecką przekazał Wójtowi Dariuszowi Gryniewiczowi promesę.

Otwarcie świetlicy w Anielinach

Coś co jeszcze do niedawna wydawało się marzeniem, we wrześniu stało się faktem Mieszkańcy Anielin po latach starań i trudności doczekali się budowy świetlicy w ich miejscowości. Na uroczystość otwarcia budynku przybyło wiele osób. Sołtys nie kryła wzruszenia i satysfakcji z tej inwestycji. Po części oficjalnej przyszedł czas na biesiadę i zabawę.

Modernizacja budynku z przeznaczeniem na Posterunek Policji w Sadkach – podpisanie umowy

Inwestycja nie została jeszcze zrealizowana, ale w grudniu podpisano umowę z wykonawcą (firmą Usługi Remontowo-Budowlane Skór Bud) na wykonanie części prac, który dotyczy robót ogólnobudowlanych wewnętrznych, remontu pomieszczeń, wymiany posadzek, renowacji ścian, sufitów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana instalacji elektrycznej, wodociągowo-kanalizacyjnej i CO.  Wyłoniono także wykonawcę dla części II inwestycji (firmę OXAR Sp. z o.o. Sp. z Koronowa) dotyczącej termomodernizacji budynku, zagospodarowania terenu i remontu schodów wewnętrznych.

Poza tymi inwestycjami, jak zawsze wyremontowano kilka dróg, część pieniędzy pochodziła z funduszy sołeckich, które mieszkańcy podczas zebrań rozdysponowali na potrzeby sołectw.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (4)

    On, w dniu 28-12-2019 21:08:36 napisał:

    Z każdym rokiem ta lista coraz krótsza. Rzeczywiście jest się czym pochwalić. Jaki wójta tak lista. Jak to się mawia z rodziną najlepiej na zdjęciach tak z naszym wójtem tylko na zdjęciach się pokazuje a efektów zero.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Produkty instax
od 37,90PLN
Lakiernictwo
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
Meble młodzieżowe systemowe
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Konstrukcje stalowe
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)