Dziś mamy 11 sierpnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

28 grudnia 2019

Mniejsze i większe inwestycje. Wszystkie ułatwiły życie mieszkańcom

fot. archiwum

fot. archiwum

Każdego roku w gminach powiatu nakielskiego realizowane są mniejsze i większe #inwestycje, które ułatwiają życie mieszkańcom. Co zrealizowano w 2019 roku w gminie Sadki? Przypomnijmy kilka z nich.

Remont remizy OSP Sadki

Zakres prac obejmował między innymi kompleksowy remont boksów garażowych, a  także sanitariatów i wymianę stolarki okiennej oraz drzwiowej. Dzięki temu remiza nabrała nowego estetycznego wyglądu.

Modernizacja drogi gminnej Radzicz-Dębionek

Dzięki pracom nawierzchnia drogi gruntowej na odcinku 500 mb zmieniła się nawierzchnię bitumiczną. Prace przeprowadzono w ramach modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Gmina otrzyma dofinansowanie w wysokości 43 200,00 zł.

Remont boiska w Łodzi

Pracownicy Urzędu Gminy w Sadkach przeprowadzili prace rewitalizacyjne. Wyremontowano nawierzchnię boiska sportowego do gry w koszykówkę, dzięki czemu zyskało nowy, estetyczny wygląd.

Nowa nawierzchnia na ul. Leśnej w Dębowie

Wyremontowany został odcinek 1,51 km drogi łączącej drogę powiatową na terenie Gminy Sadki z Gminą Mrocza. Droga została wykonana w technologii betonu asfaltowego wraz z utwardzonymi poboczami, zjazdami indywidualnymi.  Na tę inwestycję Wojewoda Kujawsko - pomorski Mikołaj Bogdanowicz wraz z poseł Ewą Kozanecką przekazał Wójtowi Dariuszowi Gryniewiczowi promesę.

Otwarcie świetlicy w Anielinach

Coś co jeszcze do niedawna wydawało się marzeniem, we wrześniu stało się faktem Mieszkańcy Anielin po latach starań i trudności doczekali się budowy świetlicy w ich miejscowości. Na uroczystość otwarcia budynku przybyło wiele osób. Sołtys nie kryła wzruszenia i satysfakcji z tej inwestycji. Po części oficjalnej przyszedł czas na biesiadę i zabawę.

Modernizacja budynku z przeznaczeniem na Posterunek Policji w Sadkach – podpisanie umowy

Inwestycja nie została jeszcze zrealizowana, ale w grudniu podpisano umowę z wykonawcą (firmą Usługi Remontowo-Budowlane Skór Bud) na wykonanie części prac, który dotyczy robót ogólnobudowlanych wewnętrznych, remontu pomieszczeń, wymiany posadzek, renowacji ścian, sufitów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana instalacji elektrycznej, wodociągowo-kanalizacyjnej i CO.  Wyłoniono także wykonawcę dla części II inwestycji (firmę OXAR Sp. z o.o. Sp. z Koronowa) dotyczącej termomodernizacji budynku, zagospodarowania terenu i remontu schodów wewnętrznych.

Poza tymi inwestycjami, jak zawsze wyremontowano kilka dróg, część pieniędzy pochodziła z funduszy sołeckich, które mieszkańcy podczas zebrań rozdysponowali na potrzeby sołectw.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (4)

    On, w dniu 28-12-2019 21:08:36 napisał:

    Z każdym rokiem ta lista coraz krótsza. Rzeczywiście jest się czym pochwalić. Jaki wójta tak lista. Jak to się mawia z rodziną najlepiej na zdjęciach tak z naszym wójtem tylko na zdjęciach się pokazuje a efektów zero.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Kanapa
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
999PLN PROMOCJAPLN
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)