Dziś mamy 18 września 2019, środa, imieniny obchodzą:

21 maja 2019

Moje zdolności, umiejętności i predyspozycje zawodowe

fot. Martyna Różańska, Agnieszka Węglicka

fot. Martyna Różańska, Agnieszka Węglicka

21 maja 2019 kadra Młodzieżowego Centrum Kariery w Nakle nad Notecią# przeprowadziła spotkanie informacyjno-edukacyjne dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu. Tematyka zajęć dotyczyła poznawania siebie oraz swoich możliwości, co stanowić powinno pierwszy krok w podejmowaniu decyzji edukacyjno-zawodowych.

Zanim młodzi ludzie podejmą liczne decyzje dotyczące przebiegu ich kształcenia ważne jest, by wiedzieli, jakie mają zainteresowania, uzdolnienia, a także temperament. Powinni uświadomić sobie jaki rodzaj pracy, spędzania wolnego czasu preferują. Czy wolą zajęcia wymagające ruchu, poznawania nowych ludzi, obfitujące w wiele zdarzeń i wyzwań? Czy też uporządkowane, dające stabilizację i poczucie odpowiedzialności. To niezwykle ważne kwestie, warto zatem zastanowić się nad odpowiedzią i ocenić swoje umiejętności, predyspozycje, stan zdrowia, a także możliwości. Podczas zajęć uczniowie mogli skonfrontować swoje mocne strony z przygotowanymi testami i arkuszami pracy. Analiza i interpretacja wyników wskazała kierunki do których uczestnicy spotkania powinni dążyć. Podsumowaniem było szczegółowe omówienie grup zawodowych, w których uczniowie uzyskali najwięcej punktów.

Podczas trwania spotkania została przekazana informacja na temat rekrutacji do projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” realizowanego przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy.

materiał: Martyna Różańska – doradca zawodowy MCK

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

 

 

 

 

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)