Dziś mamy 20 stycznia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

09 lutego 2018

Msza święta, składanie wiązanek i Apel pamięci. Gmina Sadki pamięta

fot. A. Zwierzchowska

fot. A. Zwierzchowska

9 lutego w godzinach porannych rozpoczęły się Sadkowskie uroczystości upamiętniające # 99. rocznicę Powstania Wielkopolskiego.

Nie mogło zabraknąć okolicznościowej Mszy świętej w kościele p.w. Świętego Wojciecha w Sadkach, składania kwiatów na cmentarzu w Sadkach przez delegacje z: Urzędu Gminy w Sadkach, Powiatu Nakielskiego, Rady Gminy w Sadkach, Związku Emerytów i Rencistów, Szkoły Podstawowej w Sadkach, Przedszkola „Dobre Ludki”, Zespołu Szkół Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach, Sołtysów Gminy Sadki, Związku Kombatantów, Zarządu Gminnego Polskiego Stronnictwa Ludowego, Zarządu Gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych, Policji w Mroczy, Straży Gminnej w Sadkach. Uroczystości na cmentarzu poprowadziła Pani Iwona Biniak.

Apel pamięci przeprowadziła uczennica Szkoły Podstawowej w Sadkach – Natalia Depczyńska. Po uroczystościach na cmentarzu w Gminnym Centrum Administracyjno – Kulturalnym Wójt Gminy Sadki Dariusz Gryniewicz wystąpił z tematycznym przemówieniem, które zaczął słowami poety i piewcy Powstania Wielkopolskiego. Romana Wilkanowicza „Tobie Polsko, ta kropla krwi wrzącej, Tobie Polsko, tych serc naszych bicie Tobie każdy cień myśli gorącej, Tobie wszystko, na śmierć i na życie!”.

Następnie odbył się montaż słowno- muzyczny w wykonaniu Zespołu Szkół Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach.

materiał: A Zwierzchowska

Oceń artykuł: 12 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • -11 (21)

  xxxx, w dniu 09-02-2018 20:42:51 napisał:

  Czy wiecie, że PZPR zakładali ruscy agenci i polscy zdrajcy z wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku i 1939 roku.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -10 (28)

  Karol , w dniu 09-02-2018 22:18:04 napisał:

  Pani Agato, kto panią uczył języka polskiego? Ten artykuł to masakra!

  odpowiedz

  • -6 (12)

  Sadkowianka , w dniu 11-02-2018 21:52:08 napisał:

  Czy te artykuły nie podlegają jakiejkolwiek korekcie? Błędów jest mnóstwo, składnia jak u dziecka, generalnie artykuł bez ładu i składy. Naprawdę nie mamy lepszych redaktorów?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szafy przesuwne
Budowa magazynów
Metkownice
od 179PLN
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Stół z blatem szklanym + krzesła
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Wulkanizacja
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)