Dziś mamy 8 sierpnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

15 lipca 2020

Nagrody Prezesa IPN „Świadek Historii”. Zgłoszenia do 17 sierpnia

fot. IPN Poznań

fot. IPN Poznań

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu ogłasza otwarcie# XI edycji Nagrody Honorowej Prezesa IPN „Świadek Historii”.

Nagroda została ustanowiona przez Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej w 2009 r. Przyznawana jest raz w roku polskim oraz zagranicznym stowarzyszeniom, instytucjom, organizacjom społecznym i osobom fizycznym za szczególnie aktywny udział w upamiętnianiu historii Narodu Polskiego w latach 1939–1989 oraz jednocześnie współpracującym z IPN – wspierającym pion edukacyjny w realizacji ustawowej działalności. Może być także przyznana pośmiertnie. Nagrodę przyznaje Kapituła, której przewodniczy Prezes Instytutu Pamięci Narodowej.

Zgłoszenia przyjmujemy do 17 sierpnia 2020 r. Wypełnione formularze można złożyć osobiście w siedzibie oddziału lub przesłać pocztą (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu, ul. Rolna 45 a, 61-487 Poznań.

W Poznaniu po raz pierwszy tytuł „Świadka Historii” przyznano w 2010 roku, od tego czasu w dziesięciu poznańskich edycjach Nagrodę Honorową „Świadek Historii” otrzymało ponad 60 osób/instytucji. 

https://poznan.ipn.gov.pl/pl7/aktualnosci/102879,XI-edycja-Nagrody-Honorowej-Prezesa-IPN-Swiadek-Historii-zgloszenia-do-17-sierpn.html

Materiał: dr Marta Sankiewicz - asystent prasowy IPN w Poznaniu 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • -2 (4)

    Włościanka, w dniu 15-07-2020 15:13:08 napisał:

    Do 1989 ? Przecież okupacja Polski trwa. Czy np. ja mogę wystartować do tej nagrody; kategoria okradziona z oszczędności na książeczce mieszkaniowej w latach 90-tych, więc w na niby wolnej Polsce? A jest nas około miliona takich świadków historii! A w kategorii okradziona z 2ha. gruntu przez Gminę Szubin pomiędzy rokiem 1989 a 2008. A w kategorii zniewolonej w 2020 roku przez MGOPS i sąd kapturowy w Szubinie seniorki czy może matka wystartować? Do 1989 prześladowano tylko przeciwników politycznych. Teraz gnębi się, ograbia i niewoli kogo się da; biedaków, bezdomnych, bezrobotnych, Białorusinów... Każdego kto nie ma kolesi lub pieniędzy aby się bronić! Więc IPN przestańcie odznaczać kolesi, upomnijcie się o nas gnębionych dziś przez okupanta samozwańczo zwącego się państwem polskim.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP50
1299PLN PROMOCJAPLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Nowoczesne zabiegi laserowe
Meble kuchenne
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)