Dziś mamy 20 października 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

20 września 2019

Niezapomniany wyjazd. Uczniowie ze Staszica w stolic Wielkiej Brytanii

W dniach od 10 do 13 września młodzież należąca do grupy teatralnej The English Drama Club przy Zespole Szkół im. S. Staszica zwiedziła stolicę Wielkiej Brytanii.

Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie długim spacerem wzdłuż południowego brzegu Tamizy. Opactwo      i pałac  westminsterski, Londyńska Tower i Tower Bridge to tylko niektóre z zabytków, które udało się zobaczyć już pierwszego dnia. Podczas pobytu w Londynie młodzież miała również okazję udać się do muzeum figur woskowych Madame Tussauds, co okazało się prawdziwą atrakcją. Wspaniała letnia pogoda pozwoliła na  odpoczynek w pięknych londyńskich parkach okalających pałac Buckingham. Niestety, królowej Elżbiety II nie udało się zobaczyć. Dokładna relacja z wyjazdu znajduje się na fanpage’u  grupy.

Wyjazd ten był zwieńczeniem projektu realizowanego w ramach zajęć pozalekcyjnych. W tym roku koło teatralne wystawiło sztukę zatytułowaną „Keeping up appearances”. Sztukę obejrzeli nie tylko uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych, klasy trzeciej gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych powiatu nakielskiego. Grupa po raz pierwszy udała się ze swoim spektaklem do Bydgoszczy, gdzie, przy współpracy z Klubem Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, zaprezentowała się przed uczniami I i IV Liceum Ogólnokształcącego oraz uczniami Liceum Mistrzostwa Sportowego.

The English Drama Club działa już od czterech lat i każdego roku opiekunowie koła uzyskują dofinansowanie na realizację swoich zadań od Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią oraz Fundacji Wspierania Edukacji im. Ks. S. Staszica. W tym roku inicjatywę tę wsparli również sponsorzy z zewnątrz. Do przedsiębiorstwa 4 Line  dołączył Zakład Usług Komunalnych  Juliusz i Roman Pilarscy oraz przedsiębiorcy zrzeszeni w Business Network International Prestige w Nakle n. Notecią.

Uczniowie należący do koła oraz ich opiekunowie pragną serdecznie podziękować za przekazane im fundusze. To dzięki tak wysokiemu wsparciu, wyjazd do Londynu mógł stać się rzeczywistością.

Materiał: Joanna Betscher

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

 

 

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)