Dziś mamy 24 listopada 2017, piątek, imieniny obchodzą:
02 listopada 2017

O sensie życia i śmierci. Uczniowie przygotowali biografię św. brata Alberta

fot. Joanna Żebrak-katecheta

fot. Joanna Żebrak-katecheta

Jesień, jak chyba każda pora roku skłania nas do refleksji nad przemijaniem. Szykująca się do # zimowego spoczynku przyroda pomaga nam zastanowić się nad ulotnością życia, jego kruchością i perspektywą nowego życia w innym wymiarze. Sens życia i sens śmierci dobitnie uzmysłowił nam patron kończącego się roku św. Brat Albert.

Jego ciekawa, barwna i pełna zaskakujących zwrotów biografia uczy nas, jak należy wypełniać dany nam przez Stwórcę czas. Bezgraniczne oddanie Ojczyźnie i drugiemu człowiekowi nadały życiu Adama Chmielowskiego właściwy sens i otwarły na perspektywę świętości w życiu wiecznym.

Dnia 30.10.2017 r. całej społeczności szkolnej, po uprzedniej prezentacji multimedialnej, uczniowie klasy IV przybliżyli pokrótce najważniejsze wydarzenia z życia św. Brata Alberta. Następnie odbyła się okolicznościowa pogadanka na temat zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Wydarzenie to urozmaiciły zaśpiewane przez wszystkich piosenki m.in. „ Święty, Święty, Święty…” z repertuaru zespołu Arka Noego. Apel zakończył się wspólnym wyjściem na pobliski cmentarz parafialny, gdzie na grobach poległych żołnierzy zapalone zostały przyniesione przez dzieci znicze.

materiał: Joanna Żebrak-katecheta

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezglutenowa i bezzbożowa karma dla psa – gdzie kupić?

Karmy bezglutenowe i bezzbożowe – które psy powinny je spożywać? Jaki jest skład takiego posiłku? Jakie są najpopularniejsze produkty tego typu? I wreszcie, gdzie można je kupić? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi poniżej.

(czytaj więcej)
0

Koniec programu MdM. To już ostatnia szansa na uzyskanie dofinansowania

W styczniu 2018 r. zostanie uruchomiona ostatnia pula pieniędzy z programu Mieszkanie dla #Młodych (MdM). Dotychczas – od 2014 r. – skorzystało z niego ok. 98 tys. kredytobiorców. Średnia wysokość dofinansowania wynosi 25 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)