Dziś mamy 10 grudnia 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:

02 listopada 2017

O sensie życia i śmierci. Uczniowie przygotowali biografię św. brata Alberta

fot. Joanna Żebrak-katecheta

fot. Joanna Żebrak-katecheta

Jesień, jak chyba każda pora roku skłania nas do refleksji nad przemijaniem. Szykująca się do # zimowego spoczynku przyroda pomaga nam zastanowić się nad ulotnością życia, jego kruchością i perspektywą nowego życia w innym wymiarze. Sens życia i sens śmierci dobitnie uzmysłowił nam patron kończącego się roku św. Brat Albert.

Jego ciekawa, barwna i pełna zaskakujących zwrotów biografia uczy nas, jak należy wypełniać dany nam przez Stwórcę czas. Bezgraniczne oddanie Ojczyźnie i drugiemu człowiekowi nadały życiu Adama Chmielowskiego właściwy sens i otwarły na perspektywę świętości w życiu wiecznym.

Dnia 30.10.2017 r. całej społeczności szkolnej, po uprzedniej prezentacji multimedialnej, uczniowie klasy IV przybliżyli pokrótce najważniejsze wydarzenia z życia św. Brata Alberta. Następnie odbyła się okolicznościowa pogadanka na temat zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Wydarzenie to urozmaiciły zaśpiewane przez wszystkich piosenki m.in. „ Święty, Święty, Święty…” z repertuaru zespołu Arka Noego. Apel zakończył się wspólnym wyjściem na pobliski cmentarz parafialny, gdzie na grobach poległych żołnierzy zapalone zostały przyniesione przez dzieci znicze.

materiał: Joanna Żebrak-katecheta

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)