Dziś mamy 20 stycznia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

16 maja 2018

O życiu i działalności dwóch hrabin. Podsumowano projekt

fot. pow.

fot. pow.

Dnia 8 maja odbyło się zakończenie projektu edukacyjnego „Moja miejscowość dawniej i #dziś”, który realizowany był w ramach innowacji pedagogicznej „Przedszkole bez granic”.

Celem jej było realizowanie treści programowych i pozaprogramowych przedszkoli z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w tym internetowego komunikatora skype. Projekt poświęcony był życiu i działalności hrabin Anieli Potulickiej i Marii Bnińskiej. Realizowano go w Przedszkolu Gminy Sadki „Dobre Ludki” – oddział Bnin oraz Zespole Szkolno - Przedszkolnym im. „Dzieci Potulic”.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: w Potulicach - p. wizytator Ewa Jaśkowska, dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. „Dzieci Potulic” Jacek Kiersznicki, sołtys Grzegorz Ksobick oraz eksperci: p. Teresa Kasprzak i p. Stanisław Rosada. Obecni byli również rodzice dzieci biorących udział w projekcie. W Bninie - Zastępca Wójta Gminy Sadki Piotr Hemmerling, dyrektor Przedszkola Gminy Sadki „Dobre Ludki” p. Dorota Wiśniewska, Przewodnicząca Rady Gminy/ sołtys Barbara Gajewska, eksperci p. Genowefa Szpot, p. Krystyna Czelińska, p. Jerzy Szyperski oraz rodzice.

W programie uroczystości znalazły się wystawa prac plastycznych dotyczących życia i działalności hrabin i krótki program artystyczny o charakterze patriotycznym. Odbyło się również spotkanie zaprzyjaźnionych przedszkoli na skype, podczas którego podsumowano wiadomości zdobyte przez przedszkolaków. Połączenie odbywało się w systemie videokonferencji, w której uczestniczyła p. wizytator E. Jaśkowska. Autorki projektu dziękują dyrektorom, gościom i rodzicom za poświęcony czas przy realizacji projektu.

Materiał: Wioletta Pasternacka, Iwona Bembnista

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)