Dziś mamy 21 lutego 2020, piątek, imieniny obchodzą:

29 listopada 2019

Obradowali sadkowscy radni. Czy droga powiatowa zostanie doświetlona?

fot. MM

fot. MM

W czwartek w Centrum Administracyjno-Kulturalnym w Sadkach zorganizowano # przedostatnią w bieżącym roku sesję rady gminy. Tego dnia radni mieli do podjęcia tylko 6 uchwał.

Sesję tradycyjnie rozpoczął przewodniczący rady Andrzej Niedbała, po czym radni przyjęli proponowany porządek obrad. Jako pierwszy do mównicy podszedł wójt Dariusz Gryniewicz, wygłaszając sprawozdanie ze swojej działalności w okresie międzysesyjnym.

Następnie radni zapoznali się z informacjami dotyczącymi przygotowania gminy do zimowego utrzymania dróg oraz ilości pozyskanych pieniędzy, w tym unijnych w 2019 roku i przewidywanych na przyszły rok.

Następnie przyszedł czas na podjęcie uchwał. Oprócz dokonania kilku zmian w budżecie gminy Sadki na 2019 rok radni przyjęli również roczny program współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2020.

Określono także szczegółowe zasady ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia,. w tym w schroniskach dla osób bezdomnych i takich samych schroniskach, z tym że z usługami opiekuńczymi. Ostatnie uchwały dotyczyły zniesienia urzędowych nazw miejscowości, takich jak: Borek (na terenie sołectwa Samostrzel), Pólko (na terenie sołectwa Mrozowo) oraz Wybitowo (na terenie sołectwa Śmielin). Ustalono też zasady przeprowadzenia konsultacji społecznych we wspomnianych wcześniej sołectwach.

Pozostała część dyskusji dotyczyła głównie drogi powiatowej na odcinku Sadki - Radzicz. Po raz kolejny powrócił również wątek doświetlenia tejże drogi. Wójt poinformował, że przy najbliższej okazji wspomni o tym dyrektorowi Zarządu Dróg Powiatowych w Nakle Bartoszowi Lamprechtowi, który mimo otrzymanego zaproszenia na sesję w celu przedstawienia informacji na temat zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie gminy Sadki, ostatecznie ze względów prywatnych nie mógł się na niej stawić.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (4)

  zainteres. , w dniu 29-11-2019 21:59:13 napisał:

  kiedy chodniki na strazackiej, na ul w Samostrzelu do dworca PKP, wstyd dla radnych!!

  odpowiedz

  • 1 (9)

  Mieszkaniec, w dniu 29-11-2019 22:41:14 napisał:

  Gdyby nie sesje rady to byśmy nie wiedzieli że w Sadkach mamy wójta.

  odpowiedz

  • 4 (6)

  do roboty, w dniu 30-11-2019 11:55:21 napisał:

  co mówił wójt o podwyżce śmieci? czyżby poszukiwanie winnego? może obniżyć pensję i diety

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Jakub, w dniu 30-11-2019 14:16:33 napisał:

  A była na sesji Pani poseł Kozanecka, czy ma sadki w poważaniu? ;)

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie geometrii kół
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Sprawdzanie świateł
Mikrodermabrazja
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Skup i sprzedaż części
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)