Dziś mamy 16 grudnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

29 listopada 2019

Obradowali sadkowscy radni. Czy droga powiatowa zostanie doświetlona?

fot. MM

fot. MM

W czwartek w Centrum Administracyjno-Kulturalnym w Sadkach zorganizowano # przedostatnią w bieżącym roku sesję rady gminy. Tego dnia radni mieli do podjęcia tylko 6 uchwał.

Sesję tradycyjnie rozpoczął przewodniczący rady Andrzej Niedbała, po czym radni przyjęli proponowany porządek obrad. Jako pierwszy do mównicy podszedł wójt Dariusz Gryniewicz, wygłaszając sprawozdanie ze swojej działalności w okresie międzysesyjnym.

Następnie radni zapoznali się z informacjami dotyczącymi przygotowania gminy do zimowego utrzymania dróg oraz ilości pozyskanych pieniędzy, w tym unijnych w 2019 roku i przewidywanych na przyszły rok.

Następnie przyszedł czas na podjęcie uchwał. Oprócz dokonania kilku zmian w budżecie gminy Sadki na 2019 rok radni przyjęli również roczny program współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2020.

Określono także szczegółowe zasady ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia,. w tym w schroniskach dla osób bezdomnych i takich samych schroniskach, z tym że z usługami opiekuńczymi. Ostatnie uchwały dotyczyły zniesienia urzędowych nazw miejscowości, takich jak: Borek (na terenie sołectwa Samostrzel), Pólko (na terenie sołectwa Mrozowo) oraz Wybitowo (na terenie sołectwa Śmielin). Ustalono też zasady przeprowadzenia konsultacji społecznych we wspomnianych wcześniej sołectwach.

Pozostała część dyskusji dotyczyła głównie drogi powiatowej na odcinku Sadki - Radzicz. Po raz kolejny powrócił również wątek doświetlenia tejże drogi. Wójt poinformował, że przy najbliższej okazji wspomni o tym dyrektorowi Zarządu Dróg Powiatowych w Nakle Bartoszowi Lamprechtowi, który mimo otrzymanego zaproszenia na sesję w celu przedstawienia informacji na temat zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie gminy Sadki, ostatecznie ze względów prywatnych nie mógł się na niej stawić.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (4)

  zainteres. , w dniu 29-11-2019 21:59:13 napisał:

  kiedy chodniki na strazackiej, na ul w Samostrzelu do dworca PKP, wstyd dla radnych!!

  odpowiedz

  • 1 (9)

  Mieszkaniec, w dniu 29-11-2019 22:41:14 napisał:

  Gdyby nie sesje rady to byśmy nie wiedzieli że w Sadkach mamy wójta.

  odpowiedz

  • 4 (6)

  do roboty, w dniu 30-11-2019 11:55:21 napisał:

  co mówił wójt o podwyżce śmieci? czyżby poszukiwanie winnego? może obniżyć pensję i diety

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Jakub, w dniu 30-11-2019 14:16:33 napisał:

  A była na sesji Pani poseł Kozanecka, czy ma sadki w poważaniu? ;)

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Drobne naprawy
Siłownia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Krzesło młodzieżowe
Jadalnia / pokój dzienny
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Tonery Directions
27PLN
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Niedziele handlowe w grudniu i 2020 roku. Kiedy sklepy będą otwarte?

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie są gotowi jeszcze na święta. Grudzień to wyjątkowy #miesiąc ze względu na to, że sklepy otwarte będą w trzy niedziele!

(czytaj więcej)
0

Świąteczny szał zakupów. Przez internet czy tradycyjnie? (sonda)

Świąteczny szał zakupowy trwa. W grudniu w sklepach panuje oblężenie, dlatego wiele #osób woli kupić np. prezenty bez wychodzenia z domu, czyli za pomocą internetu. Obie te formy mają swoje plusy i minusy. Jakie zakupy wybieracie?

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)