Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

28 września 2016

Odszedł na wieczną służbę

fot. DW

fot. DW

Rodzina, przyjaciele, przedstawiciele władz, a przede wszystkim brać strażacka towarzyszyła śp. # Grzegorzowi Hemmerlingowi w jego ostatniej drodze.

W kościele parafialnym im. św. Jana Nepomucena w Sipiorach odbyła się msza święta. Eucharystię odprawił proboszcz ks. Jarosław Rusnak. Następnie, kondukt pogrzebowy udał się na cmentarz parafialny, aby pożegnać zmarłego strażaka i towarzyszyć mu w jego ostatniej drodze.

Mowę pożegnalną wygłosił burmistrz Kcyni Marek Szaruga oraz zastępca komendanta powiatowego KP PSP w Nakle nad Notecią st. bryg. Franciszek Sobiechowski, który przytoczył historię kariery śp. asp. szt. Grzegorza Hemmerlinga w PSP w Szubinie. - Grzegorz oddał się służbie. Traktując ją dosłownie i w pełni. Ofiarnie działał na rzecz społeczeństwa. Równocześnie ze służbą zawodowego strażaka, realizował swoje pasje jako strażak ochotnik. Za swoje wzorowe postępowanie był wielokrotnie nagradzany i odznaczany- powiedział st. bryg. Franciszek Sobiechowski.

- Nie możemy wprost uwierzyć, że nie ma Grzegorza już wśród nas. Jego śmierć spowodowała pustkę w sercach wszystkich, którzy go znali - podkreślił zastępca komendanta i wspomniał, że zmarły był przede wszystkim strażakiem, ale także zwykłym, skromnym człowiekiem.

Na ceremonii pogrzebowej obecni byli m.in.: komendant wojewódzki KW PSP w Toruniu st. bryg. mgr inż. Janusz Halak, generał w stanie spoczynku Tadeusz Milewski, prezes zarządu powiatowego OSP RP druh Zdzisław Dąbrowski, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i instytucji, liczne poczty sztandarowe OSP z terenu powiatu oraz jednostek JRG Nakło i JRG Szubin.

Grzegorz Hemmerling był komendantem gminnym Ochotniczych Straży Pożarnych w Kcyni oraz członkiem OSP Gromadno. Przez 14 lat sprawował także funkcję sołtysa wsi Gromadno. Z powodów zdrowotnych zrezygnował z niej w lutym tego roku. Zmagał się z chorobą nowotworową.

Oceń artykuł: 154 136

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 14 (26)

  Ona91, w dniu 28-09-2016 20:26:19 napisał:

  Zbyteczny artykul ukazujacy cierpiaca rodzine!!!

  odpowiedz

  • 12 (30)

  Strazak, w dniu 28-09-2016 21:30:48 napisał:

  Bierzmy przyklad z sp. Grzegorza Hemmerlinga jak zachowywac sie przwoicie przez swoje cale zycie. Niech inni strazacy biora przyklad.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (26)

  SAD, w dniu 28-09-2016 23:22:49 napisał:

  Jestem ciekaw czy urząd i biblioteka z SADEK zawsze biorą udział w pogrzebach,gdy któremuś z pracowników umiera ktoś z rodzeństwa.

  odpowiedz

  • 11 (13)

  łukasz, w dniu 29-09-2016 07:43:32 napisał:

  Grzegorzu spoczywaj w spokoju.

  odpowiedz

  • 5 (5)

  znajomy, w dniu 29-09-2016 23:12:01 napisał:

  Szkoda chłopa .wspaniały kolega i znajomy....Bóg zabrał go nam...

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Wiktoria, w dniu 02-10-2016 12:31:32 napisał:

  porządni ludzie szybko odchodzą

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Czytniki kodów kreskowych
Usta - powiekszanie
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Sprzedaż opon
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)