Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

15 marca 2019

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego. Odbyła się wiosenna edycja

fot. pow

fot. pow

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Bol. Krzywoustego odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka # Niemieckiego. Udział naszych uczniów w poprzednich edycjach tego typu konkursów zawsze był zwieńczony sukcesami.

W jesiennej edycji konkursu tego samego typu I miejsce w województwie kujawsko-pomorskim zajął Szymon Lewandowski, uczeń klasy II medycznej. Szymon będąc uczniem klasy drugiej zajął 92 lokatę w kraju. Gratulujemy!

Wiosenna edycja konkursu nie należała do łatwych. Należało wykazać się wiedzą w zakresie słownictwa i gramatyki oraz wiedzą na temat krajów niemieckiego obszaru językowego. Uczniowie rozwiązywali testy w dwóch kategoriach: dla klas pierwszych oraz dla klas drugich, trzecich i czwartych / technikum/. Teraz trzymamy kciuki za ich wyniki, o których poinformujemy wkrótce.

Weiter so! 

Zespół germanistek I LO

materiał: Beata Jankowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 44 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)