Dziś mamy 23 sierpnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

10 maja 2019

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego. Sukces uczniów I LO

fot.pow

fot.pow

Uczniowie naszego liceum im. B. Krzywoustego uczestniczyli# w XX EDYCJI Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego. Udział w konkursie stanowi element wspierający rozwój talentów językowych oraz daje możliwość porównania swoich umiejętności w skali kraju i województwa.

Uczniowie rozwiązują test w dwóch kategoriach wiekowych. W tym roku  naszą szkołę reprezentowało 26 osób. Klasyfikacja finałowa podana jest z podziałem na miejsca  w skali województwa oraz w skali ogólnopolskiej. Nasi uczniowie  z klas pierwszych zajęli wysokie miejsca; 7 osób znalazło się w pierwszej dziesiątce w województwie. Cztery uczennice otrzymały dyplomy laureata  za bardzo wysokie wyniki. Są to:
1. Marta Sobczak /klasa I medyczna/- I miejsce w województwie oraz 32 w Polsce,
2. Anna Wysocka /klasa I medyczna/  - III miejsce w województwie,
3. Zuzanna Nowacka / klasa I politechniczna/- IV miejsce w województwie,
4. Paulina Kulawiak / klasa I prawnicza/-  V miejsce w województwie,
5. Artur Faltyński / klasa I politechniczna/ - VII miejsce w województwie,
6. Julia Czyż / / klasa I politechniczna/ - IX miejsce w województwie,
7. Julia Bryk / / klasa I politechniczna/ - X miejsce w województwie.

W kategorii klas II, III, IV liceum ogólnokształcącego i technikum najlepszy wynik oraz dyplom laureata za bardzo dobry wynik otrzymał: Szymon Lewandowski / klasa II medyczna/ - IV miejsce w województwie oraz 51 w kraju.

Należy podkreślić, iż Szymon sprawdził swoje umiejętności językowe z umiejętnościami starszych kolegów. Tym bardziej cieszy nas jego wynik na tym etapie. Pozostali uczestnicy zajęli miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce. Uczniów przygotowywały do konkursu: Katarzyna Łapińska, Anita Marciniak, Katarzyna Pawlak- Marosz oraz Rozalia Wencel. Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów!

materiał: Rozalia Wencel

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 31 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)