Dziś mamy 26 kwietnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

31 października 2018

Ostatnia sesja kończącej się kadencji. Nie zabrakło podziękowań

fot. LZ

fot. LZ

To już ostatnia sesja Rady Powiatu Nakielskiego kończącej się kadencji. # Upłynęła ona pod znakiem podziękowań i wręczenia upominków. Padły nawet słowa, że „to jedna, wielka rodzina”.

Ostatnie obrady nie trwały długo. Radni bez żadnych pytań i uwag przyjęli sprawozdanie starosty nakielskiego, w którym mówił m.in. o tym, że to nowy Zarząd podejmie decyzje odnośnie ewentualnego utworzenia filii Wydziału Komunikacji. Bez uwag i pytań przyjęto także informacje o oświadczeniach majątkowych, informację o stanie realizacji zadań oświatowych powiatu nakielskiego za rok szkolny 2017/2018 oraz sprawozdanie z działalności Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Nakle nad Notecią za 2017 rok.

Podczas sesji podjęto kilka uchwał, m.in. o wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego parkowanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów w przypadku odstąpienia od wykonania dyspozycji usunięcia pojazdu obowiązujących w 2019 roku; przyznaniu dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane dla obiektów zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków nie stanowiących własności Powiatu Nakielskiego; wyrażeniu woli ws. powołania stowarzyszenia „Droga ekspresowa S-10”. (W tym przypadku radni nie byli jednomyślni.)

Obecni na sesji radni nie złożyli żadnej interpelacji, pojawiły się za to komentarze: „widać, że to ostatnia sesja” (przewodniczący Radosław Mrugowski) oraz „po wyborach nie ma co” (radny Jerzy Wdowiak). Pojawiły się za to wolne wnioski. Nieobecna na sesji radna Beata Danielewska-Szymczak poinformowała, że w tym roku ma zakończyć się budowa chodnika w Smolnikach. Poprosiła jednak starostę, by ten zwrócił się z pismem do ZDW i Urzędu Marszałkowskiego z prośbą o zapewnienie, że chodnik powstanie najpóźniej do końca pierwszego kwartału 2019 roku. Zdaniem radnej chodnik nie zostanie zbudowany w tym roku, bo nie ma jeszcze wyłonionego wykonawcy. Później Urząd Marszałkowski może powiedzieć, że nie zabezpieczył na to zadanie pieniędzy w budżecie na rok 2019. Radny Ignacy Pogodziński, jako radny senior nowej kadencji, w imieniu komisarza wyborczego prosił o ustalenie daty pierwszej sesji nowej kadencji. Radni, którzy ponownie zdobyli mandat, ustalili, że obrady odbędą się 19 listopada.

Nie brakowało także podziękowań radnych. Na zakończenie sesji wszyscy członkowie kończącej się kadencji otrzymali upominki.

Oceń artykuł: 11 18

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (17) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (12)

  Jakiś tam , w dniu 31-10-2018 12:56:51 napisał:

  A kto zastąpi Błońskiego jak zrzeknie się mandatu? Bo rozumiem że zostaje na funkcji vice burmistrza?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 14 (30)

  wkoncu, w dniu 31-10-2018 13:14:28 napisał:

  ale ktoś ma niepocieszona mine na tych zdjeciach hahahahhahahahahaha

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (7)

  karola, w dniu 31-10-2018 14:52:15 napisał:

  a kto zostanie skarbnikiem w powiecie ??? bo obecny wygrał wybory na wójta w Sicienku

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -9 (33)

  nakielanin, w dniu 31-10-2018 18:45:37 napisał:

  Szkoda, że nie będzie już pana Kindermana...

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 8 (16)

  Czas, w dniu 31-10-2018 20:56:06 napisał:

  Wkońcu Ania. Czas odejść.

  odpowiedz

  • 8 (22)

  Wololo, w dniu 01-11-2018 06:01:33 napisał:

  Panie K. mówimy papa!

  odpowiedz

  • -10 (12)

  Szubinianka, w dniu 01-11-2018 19:44:01 napisał:

  Panie Ignacy jesteśmy dumni !

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (8)

  Gs, w dniu 01-11-2018 20:47:02 napisał:

  Dostali upominki. Za co i od kogo. Mam rozumieć że starosta podjął decyzję o upominkach? Skoro tak to oby zapłacił za swoje. Inaczej prokuratura i sto batow mu aurę należy

  odpowiedz

  • 1 (5)

  Gs, w dniu 01-11-2018 20:48:23 napisał:

  Najważniejsze pytanie. Czy konieczne i obowiązkowe jest powoływanie zastępcy starosty. Kto za to zapłaci. Niech płacą mu że składek partyjnych

  odpowiedz

  • 0 (12)

  .nakielanin, w dniu 02-11-2018 07:23:00 napisał:

  Uważam,że szkoda nie przeszedł p.Kinderman. Zawsze przygotowany na sesję, .Wypowiedzi krótkie ale merytoryczne.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Oczyszczanie twarzy
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Meble młodzieżowe systemowe
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Modne aranżacje
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)