Dziś mamy 15 grudnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

14 listopada 2019

Oszuści podszywając się pod policjantów okradają Seniorów. Bądźcie ostrożni

fot. pixabay

fot. pixabay

Oszuści wykorzystujący chęć niesienia pomocy i łatwowierność seniorów# w dalszym ciągu prowadzą swoją działalność przestępczą. Na terenie powiatu nakielskiego w ciągu ostatnich tygodni nie odnotowano kradzieży metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”, jednak policjanci apelują o ostrożność.

Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności w trakcie rozmów telefonicznych z osobami nieznajomymi. W dalszym ciągu oszuści podający się za policjantów okradają seniorów często z oszczędności odkładanych przez wiele lat.

Przestępcy w rozmowach telefonicznych informują, że są policjantami prowadzącymi zakrojoną na szeroką skalę akcję przeciwko oszustom. I mają informacje, że pieniądze rozmówcy są zagrożone, dlatego też muszą być natychmiast wypłacone z kont bankowych, po czym pozostawione we wskazanym miejscu bądź przekazane osobie, która się po nie zgłosi. Seniorzy chcąc pomóc rzekomym policjantom bezpowrotnie tracą oszczędności całego życia.

Policja apeluje do seniorów o ostrożność. Zwracamy się z prośbą także do rodzin osób starszych, by zadbali o bezpieczeństwo swoich bliskich i uczulili ich na tego typu zachowania. Jednocześnie przypominamy, że policjanci do prowadzonych działań nigdy nie angażują osób postronnych, nigdy też nie zwracają się o pieniądze.


Warto przypominać seniorom, aby w sytuacji kiedy zadzwoni do nich ktokolwiek z prośbą o gotówkę, kontaktowali się z rodziną bądź też zgłaszali ten fakt na numer alarmowy policji.


materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowa KPP Nakło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Niedziele handlowe w grudniu i 2020 roku. Kiedy sklepy będą otwarte?

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie są gotowi jeszcze na święta. Grudzień to wyjątkowy #miesiąc ze względu na to, że sklepy otwarte będą w trzy niedziele!

(czytaj więcej)
0

Świąteczny szał zakupów. Przez internet czy tradycyjnie? (sonda)

Świąteczny szał zakupowy trwa. W grudniu w sklepach panuje oblężenie, dlatego wiele #osób woli kupić np. prezenty bez wychodzenia z domu, czyli za pomocą internetu. Obie te formy mają swoje plusy i minusy. Jakie zakupy wybieracie?

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)