Dziś mamy 27 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

21 grudnia 2018

Otwarcie nowoczesnej pracowni rolniczej w ZSP w Samostrzelu. Szkoła zyskała ciągnik

fot.  Damian Poniewierski

fot. Damian Poniewierski

W przedświąteczny czwartek, 20.12.2018 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego # Witosa w Samostrzelu miało miejsce kolejne, niezwykle ważne dla szkolnej społeczności, wydarzenie.

W obecności wielu znamienitych gości, wśród których nie zabrakło  Tadeusza Sobola, Starosty Nakielskiego,  Tomasza Miłowskiego Wicestarosty Nakielskiego,  Ewy Szłapy, dyrektor Wydziału Edukacji, Agnieszki Heftowicz, Dyrektor Wydziału Promocji, Katarzyny Szynakiewicz, przewodniczącej Rady Rodziców, Lidii Lewandowskiej wicedyrektor ODR w Minikowie, Juliusza Młodeckiego, Prezesa Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych oraz nauczycieli, uczniów technikum i ich rodziców odbyło się uroczyste przekazanie  ciągnika NEW HOLLAND TD 5 w ramach projektu Nowoczesna szkoła zawodowa - najlepszym wyborem. Uczniowie i nauczyciele technikum rolniczego czekali na ten dzień od ponad 15 lat. Dzięki staraniom wielu osób, a przede wszystkim  Agnieszki Heftowicz wszyscy mogą cieszyć się nowym traktorem o wartości 189 tysięcy złotych. Będzie  on stanowił nowoczesne doposażenie pracowni rolniczej, które uczniowie wykorzystają  podczas  zajęć  praktycznych, aby doskonalić swoje zawodowe umiejętności. W programie uroczystości znalazło się  "odpakowanie prezentu", pierwsza przejażdżka  nowym ciągnikiem, który prowadził uczeń klasy IV technikum rolniczego, Michał Sołdan, zdobywca II miejsca w Regionalnym Konkursie Orki, a także rozstrzygnięcie konkursu na nazwę nowego nabytku. Dyrektor szkoły Małgorzata Ciechanowska swoje przemówienie zakończyła stwierdzeniem, że jest przekonana, iż znajdujący się na sali zarówno uczniowie jak i absolwenci ZSP w Samostrzelu w takich chwilach z radością patrzą na swoją szkołę i są z niej dumni. Hitem programu okazał się występ szkolnego chóru, prowadzonego przez Agnieszkę Krusik, który wykonał napisaną przez Lidkę Kaczor  okolicznościową piosenkę. Na koniec, zgodnie   z tradycją szkoły, wszystkich zaproszono na wspaniały tort.

materiał : Ewa Makowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu   

Oceń artykuł: 22 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)