Dziś mamy 15 grudnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

13 listopada 2019

Otwarcie ofert na drogę S5. Do przetargu zgłosiło się 6 wykonawców

fot. GDDKiA oddział w Bydgoszczy

fot. GDDKiA oddział w Bydgoszczy

13 listopada 2019 roku otwarte zostały oferty w przetargu na # wyłonienie nowego wykonawcy piątego odcinka drogi ekspresowej S5 Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ.

Do przetargu zgłosiło się 6 wykonawców. Kolejnym etapem będzie weryfikacja złożonych ofert.

Przypominamy, że po wielokrotnych wezwaniach poprzedniego wykonawcy, firmy Impresa Pizzarotti, do rzetelnej i zgodnej z podpisanymi umowami realizacji kontraktów na trzech odcinkach S5 w województwie kujawsko-pomorskim (Nowe Marzy - Świecie Południe; Świecie Południe - Bydgoszcz Północ oraz Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ) włoska firma nie realizowała zapisów kontraktowych. Wykonawca nie wypełniał zapisów dotyczących realizacji umów, w tym postępu robót zgodnego z harmonogramem oraz nie regulował płatności dla podwykonawców, usługodawców i dostawców materiałów.

11 czerwca 2019 roku GDDKIA odstąpiła od umów z wykonawcą tych inwestycji.

Przetargi już w sierpniu

W sierpniu 2019 roku ogłoszone zostały przetargi na dokończenie prac dla trzech przedmiotowych odcinków drogi ekspresowej S5. Przetargi spotkały się z dużym zainteresowaniem branży budowlanej. Wpłynęło ponad 2500 zapytań od potencjalnych oferentów (z czego 700 zapytań dotyczyło przetargu na odcinek Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ)

Odpowiedzi na zapytania zawsze udzielamy na bieżąco i udostępniamy wszystkim zainteresowanym. Potencjalni wykonawcy muszą mieć czas na zapoznanie się z odpowiedziami i uwzględnienie tych informacji w swoich ofertach. 

Kolejne otwarcia ofert w listopadzie

Dla pozostałych dwóch odcinków S5 (Nowe Marzy - Świecie Południe oraz Świecie Południe - Bydgoszcz Północ) termin otwarcia ofert wyznaczono na 26 listopada br.

materiał: GDDKiA oddział w Bydgoszczy 

Oceń artykuł: 4 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (16) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (26)

  granat, w dniu 13-11-2019 17:39:12 napisał:

  Generalna zamierza wydać na dokończenie odcinka B.Błota - Szubin -300mln, najtańsza oferta 360mln, najdroższa prawia 560mln - i co teraz panowie urzędnicy, patałachy

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (15)

  serdek, w dniu 13-11-2019 20:07:31 napisał:

  z dnia na dzień to co zrobili włosi niszczeje, z dnia na dzień rosną koszty uratowania tego co już postawiono. Za długo to trwa

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 4 (4)

  Slaw, w dniu 14-11-2019 15:45:41 napisał:

  Dziwię się, że część wpisów broni i nawet chwali poprzedniego wykonawcę z Włoch, który swoją dumpingową ofertą chciał okraść Polskich podwykonawców i pozostawił nam na długie lata jeden wielki plac budowy. Taka firma która podpisuje umowę i nie kończy budowy powinna dostać takie kary że albo nigdy by już nie zaryzykowała albo by została zniszczona. A my się nad nimi użalamy.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 2 (2)

  Mieszkaniec, w dniu 15-11-2019 11:45:42 napisał:

  Zjazd obok Lachowa już się zapada o trasie na Białe w sznurku "Tirów"szkoda gadać a urzedasy w dupie ludzi mają kasa im się zgadza.Mamy parę przejść dla pieszych może zablokować parę razy drogę to się pobudzą do działania ?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  popieram, w dniu 15-11-2019 20:46:19 napisał:

  Popieram, proponuje protest na przejściu i telewizję trza ściągnąć, może jak paru urzędasów wypier....... to reszta zacznie się bać i zacznie w końcu myśleć jak to szybko i sprawnie zorganizować, albo do niemioszka ich wysłać na szkolenia z organizacji, logistyki, matematyki, fizyki no i wf, żeby im się chciało po tych nasypach latać i sprawdzać czy ze śmieci nie budują

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie skuteczności hamowania
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Oczyszczanie twarzy
Meble młodzieżowe i dziecięce
Konstrukcje stalowe
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Niedziele handlowe w grudniu i 2020 roku. Kiedy sklepy będą otwarte?

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie są gotowi jeszcze na święta. Grudzień to wyjątkowy #miesiąc ze względu na to, że sklepy otwarte będą w trzy niedziele!

(czytaj więcej)
0

Świąteczny szał zakupów. Przez internet czy tradycyjnie? (sonda)

Świąteczny szał zakupowy trwa. W grudniu w sklepach panuje oblężenie, dlatego wiele #osób woli kupić np. prezenty bez wychodzenia z domu, czyli za pomocą internetu. Obie te formy mają swoje plusy i minusy. Jakie zakupy wybieracie?

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)