Dziś mamy 23 czerwca 2021, środa, imieniny obchodzą:

22 października 2020

Pasowanie na czytelnika. Uczniowie złożyli ślubowanie

fot. UM Łobżenica

fot. UM Łobżenica

Tradycją szkolnej biblioteki Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w# Wiktorówku jest uroczyste przyjęcie w poczet czytelników uczniów klas pierwszych.

Uroczystość ta odbyła się 14 października. Podczas lekcji bibliotecznej dzieci wysłuchały historii z książki Hanny Łochockiej pt: „Jak wróbelek, Elemelek w szkole uczył się literek”. Następnym punktem uroczystości było złożenie przez uczniów ślubowania. Uroczystego pasowania Zakładką dokonała dyrektor szkoły, pani Wioletta Pacholec. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplom, zakładkę, magnes, plan lekcji oraz kartę młodego czytelnika. Nagrody sfinansowane zostały z programu edukacyjnego „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”, w którym bierze udział nasza szkoła za pośrednictwem wychowawcy klasy I pani Doroty Turkowiak. Czytam sobie, to bestsellerowa seria wspomagająca w nauce samodzielnego czytania dzieci w wieku 5-7 lat. Dzieci otrzymały bezpłatne egzemplarze książek z serii „Czytam sobie” najwybitniejszych, współczesnych polskich autorów i ilustratorów dla dzieci. Serdecznie polecamy nowe książeczki i zapraszamy do szkolnej biblioteki!

Materiał: Magdalena Murach

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc drogowa
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Meble kuchenne
Wulkanizacja
0

Ojciec i córka są żołnierzami. Służą razem Brygadzie Obrony Terytorialnej

Wojska Obrony Terytorialnej umożliwiają pełnienie służby# wojskowej osobom, które na co dzień uczą się, pracują, wychowują dzieci i wykonują obowiązki domowe. Dzięki temu zdarza się, że do służby zgłaszają się całe rodziny. Z okazji przypadającego 23 czerwca Dnia Ojca przybliżamy rozmowę ze st. kpr. Rafałem Niewiadomskim, który zmotywowany służbą córki zdecydował się po latach powrócić do wojska. Dziś razem z córką są żołnierzami 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)
0

Czym galerie handlowe przyciągają klientów? Przedstawiamy wyniki sondy

Co jest najważniejsze dla odwiedzających centra handlowe po# pandemii? Według wyników najnowszego badania konsumenckiego przeprowadzonego na zlecenie Cushman & Wakefield nadrzędne dla klientów odwiedzających centra handlowe są: możliwość dokonywania zakupów na miejscu, bez korzystania z internetu oraz możliwość zrobienia spontanicznych, nieplanowanych zakupów. Najmniej ważny dla konsumentów okazuje się udział w eventach organizowanych na terenie centrum oraz korzystanie z oferty fitness.

(czytaj więcej)
0

Myślisz, że tłuszcz to samo zło? Prawdy i mity o zdrowym stylu życia

Ogranicz tłuste jedzenie. Nie jedz cukru. Spróbuj diety# śródziemnomorskiej. I pamiętaj, aby jeść więcej roślin. Różnorodność porad, dotyczących zdrowego odżywiania, może przytłoczyć. Jest jednak jedna rzecz, co do której wszyscy eksperci żywieniowi nie mają wątpliwości: powinniśmy unikać fast foodów. Ale czy dlatego, że jest w nich tłuszcz? Ustalmy czy powinniśmy go w ogóle unikać, a jeśli nie, to dlaczego.

(czytaj więcej)
0

Jak dbać o zęby i dziąsła w podeszłym wieku? Zdrowy uśmiech to wizytówka

Zdrowy uśmiech jest wizytówką człowieka w# każdym wieku, a dobra kondycja jamy ustnej wpływa pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu. Jak dbać o zęby i dziąsła w podeszłym wieku.

(czytaj więcej)