Piąty turniej szachowy. Drugie zwycięstwo Kacpra Kędziorskiego

fot. LO Szubin
Kacper Kędziorski tryumfował po raz drugi z rzędu w # rozgrywkach IV Szachowego Grand Prix I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie.
W piątym turnieju na podium stanęli także: Maciej Łuksztedt i Patryk Chojnacki. Najlepszą kobietą zawodów i jednocześnie przedstawicielem gospodarza została Vanessa Matyszczyk.
Po pięciu turniejach na czele klasyfikacji olimpijskiej znajduje się Kacper Kędziorski, który dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium (I miejsce - 2, II miejsce - 0, III miejsce - 0). GP składać się będzie z dziesięciu zawodów. Rozgrywki odbyły się w systemie arena, tempem błyskawicznym - 3 minuty na uczestnika, w ciągu 20 minut.
Pierwsza piątka turnieju:
I miejsce Kacper Kędziorski (III LO Bydgoszcz / UKS Szachowa Dwójka Szubin)
II miejsce Maciej Łuksztedt (SP Mycielewo / UKS Szachowa Dwójka Szubin)
III miejsce Patryk Chojnacki (SP Mycielewo / UKS Szachowa Dwójka Szubin)
IV miejsce Jakub Walentowski (I LO Nakło)
V miejsce Mariusz Beczyński (I LO Szubin)
materiał: Piotr Szybowicz
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria



Czytaj również
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)