Dziś mamy 21 marca 2018, środa, imieniny obchodzą:
05 grudnia 2017

Pierwsza wizyta w laboratorium. Uczniów czeka praktyczna nauka zawodu

fot. powierzone

fot. powierzone

1 grudnia 2017 r. uczniowie III i IV klasy technikum weterynarii Zespołu Szkół Ponadpodstawowych # im. W. Witosa w Samostrzelu gościli w Niezależnym Laboratorium Badawczym Nakle nad Notecią.

Wizyta będąca nawiązaniem współpracy miała na celu zapoznanie młodzieży z zakresem akredytacji laboratorium badawczego, tj. prowadzonymi badaniami chemicznymi, mikrobiologicznymi oraz badaniami właściwości fizycznych produktów rolnych i konsumpcyjnych przeznaczonych dla ludzi i zwierząt.

Młodzież pod opieką: Pani Eweliny Bromberek - Pełnomocnika ds. Jakości, Pana Karola Socha - Konsultanta ds. Prawa żywnościowego, Pani Joanny Kurzydło- Kierownika Pracowni mikrobiologicznej oraz Pani Małgorzaty Gajewskiej - zastępującej Kierownika Pracowni chemicznej, zaznajomiła się z metodami badania jakości środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego, jak: mięso i przetwory mięsne, wyroby garmażeryjne, ryby, przetwory rybne, środki żywienia zwierząt i inne.

Poznane już wcześniej na zajęciach lekcyjnych metody laboratoryjne: spektrofotometria, posiewy bakteriologiczne na podłożach płynnych i stałych, barwienie bakterii metodą grama, testy API, odczyn aglutynacji, ELISA, reakcje redox czy destylacja zostały w trakcie wycieczki zademonstrowane przez pracowników laboratorium.

Zaprezentowana wiedza teoretyczna, jak i praktyczna z wykorzystaniem nowoczesnego wyposażenia i najnowszych technologii spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży, która z niecierpliwością czeka na pierwsze zajęcia w ramach praktycznej nauki zawodu.

materiał: Magdalena Wyczańska-Jabłkowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)