Dziś mamy 16 lutego 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

12 lutego 2020

Pierwsze spotkanie w nowym roku. Panie dyskutowały o nowościach

fot. Aneta Rózga

fot. Aneta Rózga

W czytelni GBP w Sadkach 30 stycznia odbyło się pierwsze ponoworoczne #spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych.

Przybyłe na spotkanie Panie dyskutowały o pozycjach, które pojawić się mają w roku 2020. Zdradziły nam, że z wyczekiwaniem czekają na premierę trzeciej części cyklu "Wojna i miłość" autorstwa J.M Kalety. Również wyglądają ze zniecierpliwieniem zakończenie Trylogia Zimowej Nocy autorstwa Katherine Arden.

Po wspólnej dyskusji przeszłyśmy do książki, którą omawiać będziemy na kolejnym spotkaniu DKK. W związku ze zbliżającym się świętem zakochanych wybór padł na powieść autorstwa Cecelia Ahern pt. "Zakochać się". Pani bibliotekarka przygotowała dla przybyłych gości niespodziankę, a mianowicie panie miały okazję naszyć na torby płócienne piękne kwiatowe wzory. Torby oczywiście przydały się paniom przy zapakowaniu wypożyczonych książek. Na następne spotkanie zapraszamy już w lutym.

Materiał: Aneta Rózga

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)