Dziś mamy 26 maja 2018, sobota, imieniny obchodzą:
04 maja 2018

Pierwszy dzień matur za nimi. Było trochę stresu

fot. powierzone

fot. powierzone

W piątek, 4 maja abiturienci Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w # Samostrzelu przystąpili do egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Nieco zestresowanych i przejętych powagą sytuacji uczniów przywitała pani Dyrektor Małgorzata Ciechanowska, która życzliwymi słowami dodała zdającym otuchy, podkreślając również, że wierzy w ich polonistyczne umiejętności.

W kolejnych dniach maturzyści zmagać się będą z zadaniami z obowiązkowych pisemnych egzaminów: z matematyki i języków obcych, a także z dodatkowo wybranych przez siebie przedmiotów. Potem przystąpią do egzaminów ustnych z języków: polskiego, angielskiegoi niemieckiego.

Wszystkim życzymy powodzenia!

materiał: Ewa Makowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)