Dziś mamy 20 stycznia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

04 maja 2018

Pierwszy dzień matur za nimi. Było trochę stresu

fot. powierzone

fot. powierzone

W piątek, 4 maja abiturienci Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w # Samostrzelu przystąpili do egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Nieco zestresowanych i przejętych powagą sytuacji uczniów przywitała pani Dyrektor Małgorzata Ciechanowska, która życzliwymi słowami dodała zdającym otuchy, podkreślając również, że wierzy w ich polonistyczne umiejętności.

W kolejnych dniach maturzyści zmagać się będą z zadaniami z obowiązkowych pisemnych egzaminów: z matematyki i języków obcych, a także z dodatkowo wybranych przez siebie przedmiotów. Potem przystąpią do egzaminów ustnych z języków: polskiego, angielskiegoi niemieckiego.

Wszystkim życzymy powodzenia!

materiał: Ewa Makowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)