Dziś mamy 9 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

27 maja 2020

Piesi i rowerzyści pod lupą policjantów. Były mandaty i pouczenia

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Lokalne działania NURD mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych oraz #rowerzystów przeprowadzili wczoraj na drogach powiatu nakielskiego policjanci z referatu ruchu drogowego. Na kontrolowanych trasach nie odnotowano zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj (26.05.20) na drogach powiatu nakielskiego policjanci z referatu ruchu drogowego prowadzili lokalne działania pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem przeprowadzonych działań była poprawa bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i rowerzystów. Policjanci szczególną uwagę zwracali na to, w jaki sposób kierowcy aut zachowują się wobec rowerzystów i pieszych, ale też jaki jest stan techniczny aut i czy kierowcy są trzeźwi. Mundurowi kontrolowali również przestrzeganie przepisów przez niechronionych użytkowników dróg.

Podczas prowadzonych działań policjanci skontrolowali 46 aut, wylegitymowali 59 osób, ujawniając 48 wykroczeń. W 37 przypadkach przepisy złamali kierowcy, w 11 piesi. 13 osób za popełnione wykroczenia została ukarana mandatami, 35 pouczono. Pouczono także 7 rowerzystów, którzy wbrew przepisom poruszali się chodnikiem.

Na kontrolowanych trasach było bezpiecznie i nie odnotowano żadnego zdarzenia drogowego z udziałem pieszego czy rowerzysty.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  rowerzysta, w dniu 28-05-2020 09:29:15 napisał:

  W Nakle w niektórych miejscach strach jeździć po jezdni rowerem, szczególnie kiedy się wiezie dziecko w foteliku. Kierowcy aut albo pędzą (np. ul. Bohaterów) albo wyprzedzają rowerzystów "na trzeciego"spychając ich na krawężnik (Bydgoska, Dąbrowskiego). Naprawdę bezpieczniej jest na chodniku.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  pała, w dniu 28-05-2020 18:11:25 napisał:

  A kto ma pod lupą policjantów?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Botox i wypełniacze
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Drukarki fiskalne Innova
2200PLN PROMOCJAPLN
Sprawdzanie geometrii kół
Zabieg parafinowy
MEBLE PIOTR PASIEKA
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)