Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

03 czerwca 2021

Piknik militarny z okazji Dnia Dziecka.Były dmuchane zamki i budki z lodami

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka, żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej# Brygady Obrony Terytorialnej zorganizowali we współpracy z Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, Urzędem Marszałkowskim oraz 6 Samodzielnym Oddziałem Geograficznym piknik militarny.

Impreza miała miejsce na terenie CSAiU w Toruniu. Dzięki zaangażowaniu Dowódcy 8.K-PBOT wzięły w nim udział dzieci z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gostycynie oraz Żalnie. Dzieci brały udział w grach i zabawach, miały zapewniony poczęstunek oraz nieograniczony dostęp do budki z lodami. Zorganizowano również spektakl teatralny, występ orkiestry wojskowej oraz pokaz wytresowanych czworonożnych pupili. Atrakcją była również wystawa sprzętu wojskowego, który prezentowali dzieciom zamaskowani żołnierze. Nie zabrakło także dmuchanych zamków, które cieszyły się dużą popularnością. Równie duże zainteresowanie wśród maluchów wywoływało koło fortuny prowadzone przez żołnierzy 8.K-PBOT, którzy na co dzień są pracownikami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Nie pierwszy i nie ostatni raz żołnierze 8.K-PBOT angażują się w organizacje zajęć dzieciom z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. 1 czerwca 2021 r. przypadała również trzecia rocznica powstania 81 batalionu lekkiej piechoty w Toruniu. Z tej okazji zorganizowano dla żołnierzy zawody biegowe na 3000 m.

Materiał:Zespół Prasowy 8.K-PBOT

Oceń artykuł: 1 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  rachel, w dniu 03-06-2021 14:03:31 napisał:

  budki z lodami a nie zMENDELJEWEM

  odpowiedz

  • 0 (0)

  zonn, w dniu 03-06-2021 14:08:02 napisał:

  lepiej lizać opony niż lizać lody mniej tablicy mendeljewa

  odpowiedz

  • 0 (0)

  mars, w dniu 11-06-2021 09:58:25 napisał:

  Organizatorem Dnia Dziecka było Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia a nie 8 Kujawsko-Pomorska OT. Proszę nie wprowadzać opinii publicznej w błąd ! Ludzie nie są idiotami.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Drobne naprawy
Skup i sprzedaż części
Lakiernictwo
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)