Dziś mamy 15 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

06 lutego 2020

Place zabaw na terenie gminy Sadki. Koszty ich utrzymania

fot. MM

fot. MM

Na terenie gminy Sadki funkcjonuje łącznie 14 placów zabaw. Zależnie od gminy koszty konserwacji i remontów# tego typu obiektów mocno od siebie odbiegają. Jak na tle sąsiednich gmin wypadają Sadki?

Place zabaw na terenie każdego sołectwa są mieszkańcom potrzebne. To na nich dzieci mogą bezpiecznie się bawić i spędzać czas na świeżym powietrzu. Gmina Sadki odpowiada za utrzymanie 14 placów zabaw. – W każdej miejscowości w naszej gminie jest plac zabaw i żaden z nich nie jest wyłączony z użytkowania – poinformował wójt gminy Sadki Dariusz Gryniewicz. – 12 placów zabaw wybudowano w roku 2009, natomiast 2 powstały w roku 2015. Wszelakie naprawy są realizowane na bieżąco, a przeglądy techniczne tych obiektów wykonywane są jeden raz w ciągu roku. Łączne utrzymanie placów zabaw to koszt ok. 12 tys. zł w skali roku. W kwocie tej zawarte są koszty związane z ewentualną naprawą, a także malowaniem, przeglądem technicznym oraz utrzymaniem zieleni – dodał.

Regularne konserwacje oraz ewentualne doposażanie placów zabaw każdego roku są stałym punktem podziału funduszu sołeckiego w większości sołectw w gminie Sadki.

Warto porównać wydatki na place zabaw w Sadkach do cen konserwacji i ich remontów w innych gminach z terenu powiatu nakielskiego. I tak w gminie Szubin zarządzającej 35 placami zabaw roczny koszt ich konserwacji wynosi 32 tys. zł. W przypadku danych przedstawionych przez gminę Mrocza jasno wynika, że za niecałe 13 tys. zł udało się zadbać aż o 23 tego typu obiekty i jest to niewątpliwie najlepszy wynik pod względem finansowym spośród porównywanych gmin. Niechlubnym „rekordzistą” w tym zestawieniu jest gmina Nakło, która na ten sam cel wydała aż 68 tys. zł przy zaledwie 14 tego typu obiektach. Wynika z tego, że średnio na utrzymanie jednego placu zabaw zarządzanego przez gminę Nakło rocznie przeznacza się prawie 5 tys. zł! Co najciekawsze, gmina Sadki również posiada 14 placów zabaw. Różnica polega jednak na tym, że średnia roczna cena utrzymania jednego takiego obiektu wynosi tu zaledwie 857 zł.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (3)

    Mieszkaniec, w dniu 06-02-2020 20:24:12 napisał:

    Czemu ma służyć ten artykuł nie wiadomo. Wójt się żali czy chwali. Może mieszkańców mają płacić już za wszystko a gmina będzie tylko pobierać podatki dla siebie

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie geometrii kół
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO600
1349PLN PROMOCJAPLN
Makijaż ślubny
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
39PLN od 15zł/mcPLN
Meble kuchenne
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)