Dziś mamy 16 lutego 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

06 lutego 2020

Place zabaw na terenie gminy Sadki. Koszty ich utrzymania

fot. MM

fot. MM

Na terenie gminy Sadki funkcjonuje łącznie 14 placów zabaw. Zależnie od gminy koszty konserwacji i remontów# tego typu obiektów mocno od siebie odbiegają. Jak na tle sąsiednich gmin wypadają Sadki?

Place zabaw na terenie każdego sołectwa są mieszkańcom potrzebne. To na nich dzieci mogą bezpiecznie się bawić i spędzać czas na świeżym powietrzu. Gmina Sadki odpowiada za utrzymanie 14 placów zabaw. – W każdej miejscowości w naszej gminie jest plac zabaw i żaden z nich nie jest wyłączony z użytkowania – poinformował wójt gminy Sadki Dariusz Gryniewicz. – 12 placów zabaw wybudowano w roku 2009, natomiast 2 powstały w roku 2015. Wszelakie naprawy są realizowane na bieżąco, a przeglądy techniczne tych obiektów wykonywane są jeden raz w ciągu roku. Łączne utrzymanie placów zabaw to koszt ok. 12 tys. zł w skali roku. W kwocie tej zawarte są koszty związane z ewentualną naprawą, a także malowaniem, przeglądem technicznym oraz utrzymaniem zieleni – dodał.

Regularne konserwacje oraz ewentualne doposażanie placów zabaw każdego roku są stałym punktem podziału funduszu sołeckiego w większości sołectw w gminie Sadki.

Warto porównać wydatki na place zabaw w Sadkach do cen konserwacji i ich remontów w innych gminach z terenu powiatu nakielskiego. I tak w gminie Szubin zarządzającej 35 placami zabaw roczny koszt ich konserwacji wynosi 32 tys. zł. W przypadku danych przedstawionych przez gminę Mrocza jasno wynika, że za niecałe 13 tys. zł udało się zadbać aż o 23 tego typu obiekty i jest to niewątpliwie najlepszy wynik pod względem finansowym spośród porównywanych gmin. Niechlubnym „rekordzistą” w tym zestawieniu jest gmina Nakło, która na ten sam cel wydała aż 68 tys. zł przy zaledwie 14 tego typu obiektach. Wynika z tego, że średnio na utrzymanie jednego placu zabaw zarządzanego przez gminę Nakło rocznie przeznacza się prawie 5 tys. zł! Co najciekawsze, gmina Sadki również posiada 14 placów zabaw. Różnica polega jednak na tym, że średnia roczna cena utrzymania jednego takiego obiektu wynosi tu zaledwie 857 zł.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (3)

    Mieszkaniec, w dniu 06-02-2020 20:24:12 napisał:

    Czemu ma służyć ten artykuł nie wiadomo. Wójt się żali czy chwali. Może mieszkańców mają płacić już za wszystko a gmina będzie tylko pobierać podatki dla siebie

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Meble łazienkowe
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Usta - powiekszanie
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Makijaż ślubny
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)