Dziś mamy 1 kwietnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

06 lutego 2020

Place zabaw na terenie gminy Sadki. Koszty ich utrzymania

fot. MM

fot. MM

Na terenie gminy Sadki funkcjonuje łącznie 14 placów zabaw. Zależnie od gminy koszty konserwacji i remontów# tego typu obiektów mocno od siebie odbiegają. Jak na tle sąsiednich gmin wypadają Sadki?

Place zabaw na terenie każdego sołectwa są mieszkańcom potrzebne. To na nich dzieci mogą bezpiecznie się bawić i spędzać czas na świeżym powietrzu. Gmina Sadki odpowiada za utrzymanie 14 placów zabaw. – W każdej miejscowości w naszej gminie jest plac zabaw i żaden z nich nie jest wyłączony z użytkowania – poinformował wójt gminy Sadki Dariusz Gryniewicz. – 12 placów zabaw wybudowano w roku 2009, natomiast 2 powstały w roku 2015. Wszelakie naprawy są realizowane na bieżąco, a przeglądy techniczne tych obiektów wykonywane są jeden raz w ciągu roku. Łączne utrzymanie placów zabaw to koszt ok. 12 tys. zł w skali roku. W kwocie tej zawarte są koszty związane z ewentualną naprawą, a także malowaniem, przeglądem technicznym oraz utrzymaniem zieleni – dodał.

Regularne konserwacje oraz ewentualne doposażanie placów zabaw każdego roku są stałym punktem podziału funduszu sołeckiego w większości sołectw w gminie Sadki.

Warto porównać wydatki na place zabaw w Sadkach do cen konserwacji i ich remontów w innych gminach z terenu powiatu nakielskiego. I tak w gminie Szubin zarządzającej 35 placami zabaw roczny koszt ich konserwacji wynosi 32 tys. zł. W przypadku danych przedstawionych przez gminę Mrocza jasno wynika, że za niecałe 13 tys. zł udało się zadbać aż o 23 tego typu obiekty i jest to niewątpliwie najlepszy wynik pod względem finansowym spośród porównywanych gmin. Niechlubnym „rekordzistą” w tym zestawieniu jest gmina Nakło, która na ten sam cel wydała aż 68 tys. zł przy zaledwie 14 tego typu obiektach. Wynika z tego, że średnio na utrzymanie jednego placu zabaw zarządzanego przez gminę Nakło rocznie przeznacza się prawie 5 tys. zł! Co najciekawsze, gmina Sadki również posiada 14 placów zabaw. Różnica polega jednak na tym, że średnia roczna cena utrzymania jednego takiego obiektu wynosi tu zaledwie 857 zł.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (3)

    Mieszkaniec, w dniu 06-02-2020 20:24:12 napisał:

    Czemu ma służyć ten artykuł nie wiadomo. Wójt się żali czy chwali. Może mieszkańców mają płacić już za wszystko a gmina będzie tylko pobierać podatki dla siebie

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Makijaż ślubny
Metkownice
od 179PLN
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Jadalnia / pokój dzienny
Zabieg parafinowy
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Miejsce relaksu i odpoczynku. Przygotuj balkon na ciepłe dni

Marzysz o własnej, zielonej enklawie, idealnym miejscu do relaksu? Brak ogrodu albo# pokaźnych rozmiarów tarasu nie musi być problemem. Coraz cieplejsza pogoda, dłuższe dni, a dodatkowo odpowiedzialne i rozsądne #zostańwdomu mogą sprzyjać liftingom balkonów.

(czytaj więcej)