Dziś mamy 3 czerwca 2020, środa, imieniny obchodzą:

20 maja 2020

Placówki gotowe, by przyjąć dzieci? Wójt i przewodniczący rady sprawdzili

fot. UG Sadki

fot. UG Sadki

Przedszkole Gminy Sadki „Dobre Ludki” mieści się przy ul. Kościelnej w Sadkach. Przed #wybuchem epidemii uczęszczało tu 84 dzieci. Przy obecnych wymogach sanitarnych (w tym zachowanie odległości) i możliwościach kadrowych, możliwe będzie przyjęcie zaledwie 16 przedszkolaków.

Dla dzieci przygotowano dwie sale, po jednej na piętrze. Zabezpieczono powierzchnie dywanowe poprzez nałożenie materacy, które spełniają odpowiednie warunki do zachowania bezpieczeństwa w trakcie epidemii. Szafki, które zazwyczaj wypełnione były maskotkami, ale też różnego rodzaju grami czy puzzlami, zostały zamienione przedmiotami, zabawkami, które można używać.  Meble i pomieszczenia są odpowiednio wyczyszczone i dokładnie zdezynfekowane. Na biurkach, przy których będą siedzieć nauczycielki, przygotowano już przyłbice, maseczki, rękawiczki, które będą mogły zakładać w czasie pracy. Nie ma co prawda takiego wymogu, ale mają one zapewnić pracownikom, pewien komfort pracy.

W placówce zorganizowano izolatkę w razie podejrzenia zachorowania u dzieci, nauczycieli i pracowników. Plac zabaw dla dzieci został odpowiednio przygotowany do bezpiecznej zabawy (wymiana piasku w piaskownicach, zabezpieczenie sprzętu). Według wymogów Sanepidu przedszkole dokona pomiaru temperatury dzieci przy przyjściu i w trakcie dnia za zgodą rodzica, który codziennie wypełnia ankietę  i oświadczenie. Dla rodziców dzieci uczęszczających w zajęciach opiekuńczych zostały przygotowane procedury bezpieczeństwa zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19 wśród dzieci, rodziców i pracowników przedszkola w trakcie prowadzonych zajęć. Przed otwarciem przedszkola Wójt Gminy Sadki Dariusz Gryniewicz oraz Przewodniczący Rady Gminy Sadki Andrzej Niedbała dokonali przeglądu placówki.

Następnie Wójt wraz z Przewodniczącym Rady Gminy udali się do Szkoły Podstawowej w Sadkach celem sprawdzenia przygotowania placówki do przyjęcia uczniów.

Materiał: UG Sadki

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -5 (7)

  Do sanepidu, w dniu 20-05-2020 21:46:07 napisał:

  Przedszkole ok Ale dyrektora szkoły zero zabezpieczenia , powinna za to beknac To by się nauczyla

  odpowiedz

  • -3 (3)

  me, me, me, w dniu 20-05-2020 22:14:59 napisał:

  bliźniacze przyłbice, kto je kupił ?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Botox zmarszczki lwie
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Nadanie modnej linii
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)