Dziś mamy 30 listopada 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 maja 2020

Placówki gotowe, by przyjąć dzieci? Wójt i przewodniczący rady sprawdzili

fot. UG Sadki

fot. UG Sadki

Przedszkole Gminy Sadki „Dobre Ludki” mieści się przy ul. Kościelnej w Sadkach. Przed #wybuchem epidemii uczęszczało tu 84 dzieci. Przy obecnych wymogach sanitarnych (w tym zachowanie odległości) i możliwościach kadrowych, możliwe będzie przyjęcie zaledwie 16 przedszkolaków.

Dla dzieci przygotowano dwie sale, po jednej na piętrze. Zabezpieczono powierzchnie dywanowe poprzez nałożenie materacy, które spełniają odpowiednie warunki do zachowania bezpieczeństwa w trakcie epidemii. Szafki, które zazwyczaj wypełnione były maskotkami, ale też różnego rodzaju grami czy puzzlami, zostały zamienione przedmiotami, zabawkami, które można używać.  Meble i pomieszczenia są odpowiednio wyczyszczone i dokładnie zdezynfekowane. Na biurkach, przy których będą siedzieć nauczycielki, przygotowano już przyłbice, maseczki, rękawiczki, które będą mogły zakładać w czasie pracy. Nie ma co prawda takiego wymogu, ale mają one zapewnić pracownikom, pewien komfort pracy.

W placówce zorganizowano izolatkę w razie podejrzenia zachorowania u dzieci, nauczycieli i pracowników. Plac zabaw dla dzieci został odpowiednio przygotowany do bezpiecznej zabawy (wymiana piasku w piaskownicach, zabezpieczenie sprzętu). Według wymogów Sanepidu przedszkole dokona pomiaru temperatury dzieci przy przyjściu i w trakcie dnia za zgodą rodzica, który codziennie wypełnia ankietę  i oświadczenie. Dla rodziców dzieci uczęszczających w zajęciach opiekuńczych zostały przygotowane procedury bezpieczeństwa zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19 wśród dzieci, rodziców i pracowników przedszkola w trakcie prowadzonych zajęć. Przed otwarciem przedszkola Wójt Gminy Sadki Dariusz Gryniewicz oraz Przewodniczący Rady Gminy Sadki Andrzej Niedbała dokonali przeglądu placówki.

Następnie Wójt wraz z Przewodniczącym Rady Gminy udali się do Szkoły Podstawowej w Sadkach celem sprawdzenia przygotowania placówki do przyjęcia uczniów.

Materiał: UG Sadki

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -5 (7)

  Do sanepidu, w dniu 20-05-2020 21:46:07 napisał:

  Przedszkole ok Ale dyrektora szkoły zero zabezpieczenia , powinna za to beknac To by się nauczyla

  odpowiedz

  • -3 (3)

  me, me, me, w dniu 20-05-2020 22:14:59 napisał:

  bliźniacze przyłbice, kto je kupił ?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Wypożyczalnia samochodów
Meble kuchenne
Meble łazienkowe
Meble pokojowe
Meble łazienkowe
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1099PLN PROMOCJAPLN
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)